03mai

Himki on hoos! Ja Loko nokaudis?

Moskva oblasti Himki alistas veerandfinaali teises mängus koduväljakul Krasnodari Lokomotiv-Kubani 97:83. Himkilased tegid tänu kindlale kaitsele ja snaiprite efektiivsusele juba kolmandal veerandil kindla vahe sisse. Kolla-sinised kasutasid koduväljakueelise ära – seeria läheb Krasnodari Moskva oblasti klubi 2:0 eduseisul.

Mängu käik
Kahe suurklubi veerandfinaal jätkus Moskva lähistel. Edu suurendada soovinud Himki pidas klubi ajaloo 1000., juubelimängu. Nagu ka seeria avamängus tuli neil läbi ajada James Augustine’i ja Paul Daviseta, Lokomotivil puudusid aga Malcolm Delaney ja Anthony Randolph.
Himki oli esimese mängu ebaõnnestunud algusest teinud järeldused. Sel korral hakkas Duško Ivanovici meeskonna kaitse kohe tööle, firmamärgiks saanud palli liikumine võõral väljakupoolel aitas välja tuua löögidueti Tyrese Rice-Aleksei Šved parimad omadused. Nagu pühapäevalgi said himkilaste põhirelvaks kaugvisked (esimesel poolajal 14/10). Avamängus krasnodarlaste esimese poolaja kangelaseks kerkinud Ryan Broekhoff kogus ainult 5 punkti (pühapäeval 19), asendada ei suutnud teda aga keegi (kubanlaste parimad Andrei Zubkov ja Victor Claver viskasid 7 punkti). Esimese mängu esimesel poolajal oli Himki jäänud 14 punktiga taha, kuid seejärel leiti jõudu mängu tagasi tulla. Teises mängus võõrustajad juba said ise ette 14ga ning Loko ei leidnudki enne pooltevahetust väärikat vastust (51:37).

Võtmehetk
Mängu jätkudes selle iseloom ei muutunud. Himki tabas kolmanda veerandi alguses kõigest poolteise minutiga kolm kaugviset (kahel korral hiilgas Rice) ning 11:0 spurdiga keriti vahe juba 25 silmale. Lokomotiv mobiliseeris näiliselt lootusetus olukorras kõik jõud ja jõudis 13 punkti kaugusele. Kuid võõrustajad liikusid uuesti ohutusse kaugusse tagasi. Suuremal osal neljandast veerandist oli juba treeningmängu iseloom – 97:83.
Esimeses mängus oli Himki saanud viimasel minutil võidu suurte raskustega, teises aga sattusid hoogu ega jätnud vastasele võimalust. Lokomotiv naaseb koju raskes seisus. Samas on krasnodarlased sel hooajal juba tõestanud, et on võimelised raskustega hakkama saama.

Kangelane
Tyrese Rice. Esimese mängu üks paremaid mehi Rice vedas teisipäeval meeskonda. Mängujuht realiseeris oma esimesed visked ning hiljem tegutses ta kergelt ja kindlalt. Ameeriklase arvele jäi 35 punkti (visked mängust 12/10, sealhulgas 7 kolmest), mis on play-off’i resultatiivsusrekordi kordamine – selle oli poolteist tundi varem püstitanud Janis Timma mängus Avtodoriga. Tyrese andis ka 5 korvisöötu ja tegi ainult 1 pallikaotuse.

Arv
17 – Himki tabavate kaugvisete arv (57%). Himkilaste kolmesed olid juba esimese mängu üheks võtmefaktoriks (16), teisipäeval ründasid Moskva oblasti esindajad joone tagant veelgi kindlamalt.

Jaga
Meeldib?
3
Sponsors