06mai

Himki ja Loko: jÀrgmine "jaam" on CSKA

Play-offi veerandfinaalseeria kolmandas matšis oli Moskva oblasti Himki võõrsil tugevam Krasnodari Lokomotiv-Kubanist 86:71. Mängu esimene pool möödus võrdselt, kuid kolmandal veerandil murdsid himkilased lühema pingiga mänginud kubanlaste vastupanu. Vastasseis lõppes kollasiniste triumfiga ning nüüd kohtuvad mõlemad CSKA-ga: Himki Ühisliigas ja Loko Euroliigas.

Mängu käik
Pärast visiiti Moskva oblastisse sattus Lokomotiv-Kuban väljakukkumise äärele, kuid nüüd naasis rivvi meeskonna suurim korvikütt Anthony Randolph (Malcolm Delaney, aga ka James Augustine ja Paul Davis Himkist alles taastuvad traumast).
Vaatamata Randolphi naasmisele alustas Loko ebahariliku algkoosseisuga, kus mängujuhi positsioonil tegutses Matt Janning ja keskmängijana Grigori Šuhhovtsov. Kuid ümberpaigutused tulid krasnodarlastele ainult kasuks. Hooajal alles kuuenda mängu pidanud Šuhhovtsov oli väljakul üks aktiivsemaid ja aitas võõrustajail stardiparemust saavutada. Põhiline koormus lasus siiki Andrei Zubkovil, kes tuli sellega toime: tabas kolmese joone tagant 4st 3. Himkilased olid kaua peidus, kuid siis läksid käima. Tyrese Rice kogus 11 punkti ja vähendas punaroheliste edu esimese 10 minuti järel minimaalseks. Teisel veerandil võttis Zubkovilt teatepulga üle teine venelane Maksim Koljuškin. Poolajaga 12 punkti kogunud tagamängija aitas Lokomotivil püsida mängurütmi leidnud kollasiniste kannul.
Esimeses kahes mängus tegi Himki Lokomotivile palju pahandust kolmese joone tagant (16 ja 17 tabamust). Nüüdsel õhtul tabasid kaugviskeid peamiselt kubanlased, aga Moskva oblasti snaiprid olid nähtamatud. Himkilased kasutasid hoopis Krasnodari klubi tavapärast relva – kolmandal veerandil surusid külalised vastast kaitses. Nad tegid seda edukal: Loko piirdus 10 minuti jooksul 10 punktiga ja Himki teenis soliidse edu (+18).
Neljas veerandaeg möödus rahulikult. Himki hoidis Lokomotivi ohutus kauguses ja saavutas veenva võidu, mis osutus otsustavaks – krasnodarlased ei suutnud seeria käiku tuua murrangut.
Mõlema meeskonna järgmine vastane on nüüd CSKA. Himki kohtub armeelastega Ühisliiga poolfinaalis (esimene mäng 19. mail Moskvas), aga Loko Euroliiga Final Fouri poolfinaalis (13. mail Berliinis). VTB Ühisliiga hooaeg sai „raudteelastel“ läbi ning andunud fännid jätsid meeskonnaga Krasnodaris hüvasti.

Kangelane
Tyrese Rice. Mängujuht oli parim ka kahes esimeses matšis ning jätkas samal tasemel Krasnodaris. Kubanlased ei leidnudki osava ja kiire Rice'i pidurdamiseks rohtu: 19 punkti, 6 lauapalli, 8 korvisöötu ja 4 vaheltlõiget ega ühtki pallikaotust.

Arv
16 – sellise paremusega võitis Himki kolmanda veerandi. Ülejäänud ajal mängiti võrdselt.

Kommentaarid
Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Bartzokas:
„Õnnitlen Himkit pääsu eest VTB Ühisliiga poolfinaali. Kahjuks polnud meil piisavalt jõudu valmistuda selleks vastasseisuks pärast viiemängulist seeriat FC Barcelonaga ja kohtumist Zenitiga aprilli lõpul. Meie liidritel tekkisid ka vigastused ning pidime neid hoidma enne Euroliiga Final Fouri. Mul on kahju, et hooaja viimane kodumäng kujunes selliseks, kuid teeme kõik, et õigustada fännide ootusi Berliinis.“

Himki peatreener Duško Ivanovic:
„Selle seeria kõik kolm mängu olid sarnased. Tänast mängu me ei alustanud kuigi hästi, aga siis suutsime rünnaku käima saada ning tegutsesime ka kaitses korralikult. Nii võitsime selle raundi kindlalt. Nüüd on meil aega puhata ja valmistuda poolfinaaliks CSKA-ga. Armeelaste peale hakkame mõtlema paari päeva pärast, kuid selge, et tegemist on Euroopa ühe parema meeskonnaga. Kuid meie mängijail on tahtmine pääseda finaali ja hakkame võitlema.“

Foto 

 

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors