03aprill

Jenissei on lisaajal Kalevist parem

Põhiturniiri mängus alistas Venemaa klubi Jenissei Krasnojarskis Eesti Kalev/Cramo 97:90. Terve mäng möödus võrdses võitluses. Gregor Arbeti normaalaja viimaste sekundite kolmepunktivise viis mängu lisaajale. Võõrustajad suutsid täiendaval 5 minutil tänu heale kaitsele ning Deniss Zahharovi ja Artjom Jakovenko kindlale mängule võtta võidu.
See viis Jenissei 9. kohale lähemale. Nad jõudsid Krasnõi Oktjabrile võitude arvu poolest järele (10), kuid jäävad neile omavahelistes mängudes alla. Kalev aga lasi käest võimaluse tõusta 14. kohalt kõrgemale.

Mängu käik
Meeskonnad on jõudnud heasse vormi. Siberlased olid Ühisliigas saanud mitu võitu ja jõudsid FIBA Europe Cupi Final Fouri, eestlased näitasid iseloomu mängudes UNICSi ja Lokomotiv-Kubaniga ning alistasid Krasnõi Oktjabri. Et mõlemad olid parimas koosseisus, võis oodata ilusat ja pingelist võitlust.
Esimesed minutid õigustasid ootusi. Siberlased tegid alguses tänu Deniss Zahharovi ja Delroy Jamesi aktiivsusele vahe sisse. Kuid külalised tulid kiirelt mängu tagasi, soleerisid pikad mehed Rolands Freimanis ja Shawn King. Nad kogusid esimesel veerandil kahe peale 15 punkti, kuid sellest jäi vastase kinni püüdmiseks siiski väheks – 24:20.
Teise perioodi alguses pääsesid eestlased ettegi. Kuid võõrustajad haarasid hea kaitse toel liidriohjad tagasi. Jenissei ülekaal kasvas 12 punktini, kuid veerandi lõpp kuulus Kalevile. Gregor Arbeti kaks kaugviset ja Rain Veidemani läbimurre aitasid külalistel vahet vähendada ja intriigi hoida – 42:37.
Kalev alustas kolmandat veerandit 11:0 spurdiga. Krasnojarsklased olid viis minutit kuival, kuni David Kennedy realiseeris kaks vabaviset. Siberlaste treener Oleg Okulov suutis vahetuste abil kaitse pidama saada ning uuesti eduseisu haarata. Võõrustajad juhtisid suurema osa neljandast veerandist, kuid Arbeti kaugvise viis mängu lisaajale – 82:82.

Võtmehetk
Võõrustajad suutsid täiendaval 5 minutil oma tahtmise ikkagi peale suruda. Alguses säras Denisse Zahharov, seejärel mängiti edukalt korvi alla Artjom Jakovenkole. Jenissei sai 6-7 punktilise edu ja hoidis seda.

Kangelane
Deniss Zahharov. Venelane näitas lisaajal ennast parimast küljest. Ta mängis vastased üle ja aitas krasnojarsklased tulemuslike läbimurretega juhtima.

Arv
18 + 15 + 10 + 6 — Jenissei liider David Kennedy tegi omalaadse kolmikduubli. Ta kogus 18 punkti, 15 lauapalli ning tema vastu tehti 10 viga. Pealekauba oli ameeriklane 6 korvisööduga selleski vallas võõrustajate parim.

Kommentaarid
Jenissei peatreener Oleg Okulov:
„Meil jäi palju emotsioone neljapäevasesse eurosarjamängu Cibonaga. Kalev on viimastel kuudel saanud kolm korralikku leegionäri ning näitas juba Unicsi ja Lokomotivi vastu väga head mängu. Neil oli ettevalmistuseks palju aega ja arvan, et nad olid siia tulles mänguks valmis. Esimesel veerandil meil veel jätkus emotsiooni, hiljem hakkas tekkima väsimus. Püüdsin tempot hoida kiirema koosseisuga, kuid sündmused ei arenenud eriti õnnestunult. Nii Tony Taylori pisivigastus kui ka mitte kõige õnnestunum tegutsemine viisid selleni, et vastane hoidis meist kogu aeg kinni, polnud võimalik roteerida suuremat arvu mängijaid. Mäng oli raske, kuid lisaaeg õnnestus vaatamata sellele, et meil oli oluliselt vähem jõuvarusid."

Kalevi peatreener Alar Varrak:
„Mäng oli tõusude-mõõnadega. Ühel veerandil viskab kaheksa vastuseta punkti Jenissei, teisel juba meie. See kõik kestis viimaste minutiteni ning meie meeste pingutustele vaatamata suutis Jenissei võita.“

Foto


 

Jaga
Meeldib?
3
Sponsors