05mai

VTB Ühis-noorteliiga: CSKA-2 on meister!

Samaaras lõppes VTB Ühis-noorteliiga Final Eight CSKA noortemeeskonna triumfiga. Armeelased alistasid finaalis Saraatovi Avtodor-2 67:65. Hooaja otsustav mäng oli tõeliselt särav ja pingeline – meistritiitli saatus otsustati koos sireeniga, mil 2 punktiga taga olnud volgalased lasid käest võiduvõimaluse. Armeelaste resultatiivseimad olid Mihhail Kulagin (20 punkti) ja Anton Astapkovitš (19), saraatovlastest Jegor Kurkin (20) ja Agassi Tonojan (17).

CSKA-2 kaitses VTB Ühis-noorteliiga meistritiitlit – see on 2013. aastal VTB Ühisliiga egiidi all loodud noorte korvpallurite võistlus. Avtodor-2 jõudis esimest korda hõbemedaliteni. Pronksi said teist aastat järjest Himki noored, mängides 3. koha matšis üle Samaara-SGEU (69:66).

Final Eighti MVPks valiti CSKA-2 tagamängija Mihhail Kulagin. Sümboolsesse viisikusse kuulusid tagamängijad Aleksandr Gavrilov (CSKA-2) ja Agassi Tonojan (Avtodor-2), ääremängijad Anton Astapkovitš (CSKA-2) ja Sergei Ćœulkov (Samaara-SGEU) ning tsenter Artjom Klimenko (Avtodor-2).

„Kui alustasime kolm aastat tagasi noorteliiga projektiga, leidus skeptikuid, kes ei uskunud selle perspektiivi,“ rääkis VTB Ühisliiga peadirektor Andrei Širokov. „Arvan, et lõppenud hooaeg näitas selle tähtsust ja vajalikkust profiklubide järelkasvule. See võistlus on neile omamoodi sild täiskasvanute korvpalli. Iga hooajaga panevad noormehed endast üha enam rääkima ja näitavad end ka Ühisliiga põhimeeskondades. Nende seas on näiteks armeelased Astapkovitš, Kulagin, Gavrilov, saraatovlased Tonojan ja mõistagi Klimenko. Ka võistluse formaat koos kulminatsiooni, Final Eightiga õigustas end täielikult. Praegune, Samaaras peetud finaalturniir oli täis üllatusi ja säravaid mänge, mida oma hasardi, võitluslikkuse ja ettearvamatuse poolest võib ka põhiliiga eeskujuks võtta.“

VTB Ühis-noorteliiga 2015/16. Lõppseis:

1. CSKA-2 (Moskva)
2. Avtodor-2 (Saraatov)
3. Himki-2 (Moskva oblast)
4. Samaara-SGEU (Samaara)
5. Lokomotiv-Kuban-2 (Krasnodar)
6. Zenit-2 (Peterburi)
7. UNICS-2 (Kaasan)
8. NiĆŸni Novgorod-2 (NiĆŸni Novgorod)
9. Krasnõi Oktjabr-2 (Volgograd)
10. Jenissei-2 (Krasnojarsk)

Jaga
Meeldib?
2
Sponsors