15mÀrts

VTB Ühisliiga ja Euroliiga kinnitasid kokkulepet Barcelonas

Barcelonas peeti Euroliiga, klubide ja rahvuslike liigade töögruppide kohtumine, mille tulemusena kiideti ametlikult heaks järgmise nelja hooaja kohtade jaotamine Euroliigas ja EuroCupil.
Vastavalt otsusele teenivad uuel hooajal Euroliiga ühe B-litsentsi VTB Ühisliiga, Saksamaa ja Aadria liiga, aga samuti spetsiaalse wild card'i omanik (alates 2017/18 hooajast vahetatakse wild card Hispaania liiga B-litsentsi vastu). Need neli liigat, kaasa arvatud VTB Ühisliiga, saavad nelja hooaja jooksul vähemalt kolm pääset EuroCupile.

Aktiivselt võttis Barcelona kohtumisest osa VTB Ühisliiga delegatsioon, kuhu kuulusid peadirektor Аndrei Širokov, peadirektori asetäitja Ilona Korstin ning Liiga ametlik esindaja Euroliigas, FIBA-s ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides Jiri Zidek. Suures osas meie Liiga initsiatiivil tõstatati Euroliiga reglemendi muutmise küsimus, mis puudutab EuroCupi võitja pääset.

"VTB Ühisliiga jaoks on Barcelona kohtumise tähtsaim tulemus kahtlemata ametlik kinnitus meie Euroliiga B-litsentsile, mille me saame mitte kolmeks, nagu planeerisime, vaid neljaks aastaks," ütles intervjuus meie veebiküljele VTB Ühisliiga peadirektor Andrei Širokov. "Meile oli tähtis ka arutelu olukorrast, kui üks ja sama meeskond teeniks Euroliiga pääsme nii oma liigast kui ka EuroCupi võidu eest. Praeguse reglemendi põhjal läheb EuroCupi võitja koht wild card'i hulka. Meie tõstsime aga vastavalt klubide soovile üles küsimuse, et pääse ei läheks kaduma ning antaks liigale, kelle meeskond EuroCupi võidab. Selles toetasid meid aktiivselt praktiliselt kõik liigad. Arutelu tulemusena pannakse reglemendi muutus Euroliiga järgmisel assambleel arutusele. Otsustades teiste liigade aktiivse toetuse põhjal on suured võimalused positiivse otsuse tegemiseks. Niisiis, kui Venemaa klubi võidab EuroCupi, teenib VTB Ühisliiga juba kolm garanteeritud kohta Euroliigas - lisaks CSKA A-litsentsile ja veel ühele B-litsentsile."

 

Jaga
Meeldib?
13
Sponsors