24mai

CSKA on finaalis, Himki medalita

Moskva CSKA alistas poolfinaalseeria kolmandas mängus võõrsil Himki 95:92. Himkil olid, nagu ka esimeses mängus, kõik võimalused võita, kuid lõpusekundeil ei suudetud vastasele viga teha ja kaotati. Puna-sinised pääsesid põhimõttelise vastase üle saadud kolme võiduga finaali.

Mängu käik
Seeria läks Himkisse, kus kohalikku meeskonda päästnuks ainult võit. Kolla-sinised tegutsesidki kohe algusest maksimaalse agressiivsusega ja panustasid kiirele mängule. See ei toonud alati tulu, sest palju viskeid tehti kiirustades (avaveerandil kaugelt 4st 0). CSKA tegutses vaatamata nina murdnud Nikita Kurbanovist ilma jäämisele distsiplineeritult ja kindlalt. Nando De Colo ja Aaron Jacksoni täpne tegevus aitas armeelased esimese perioodiga 9-punktilisse eduseisu.
Teine veerand õnnestus Himkil paremini: snaiprid aktiviseerusid (9st 6), Tyrese Rice võttis liidriohjad enda õlule (13 punkti). Võõrustajad võitlesid ka edukalt ründelauas ja olid rünnakute korraldamisel kannatlikumad. Perioodi võitmine 33:21 tõi neile poolajaks juba kerge edu (48:45).
Paus tuli CSKA-le kasuks. Kolmas periood oli eelmisega sarnane, kuid ohjad võttis üle Miloš Teodosic (13 punkti) ja kompanii, himkilased aga hakkasid taas kiirustama. Peaaegu peegelpildis seis (31:23) andis lõpuveerandi eel puna-sinistele juhtohjad tagasi (76:71).
Pärast 30 energilist minutit kujunes viimane veerand ootamatult kinniseks ja väheresultatiivseks võitluseks. Meeskonnad justkui valmistunuks kulminatsiooniks.

Võtmehetk
45 sekundit enne lõppu vähendas Tyrese Rice vahe minimaalseks (88:89). CSKA vasturünnnakui lõpetas Viktor Hrjapa, kelle suurepärane Teodosic korvi alt üles leidis. Järgnes veel üks Rice’i superläbimurre ja De Colo vastu meelega tehtud viga. Siis rikkus Kyle Hines määrusi Aleksei Švedi vastu (92:93). Siinkohal kordus esimese mängu stsenaarium, kui armeelased suutsid kiirete söötude abil vältida kontakte vastastega ning pääsesid korvi alt segamatult viskele. Švedi meeleheitlik vise oma väljakupoolelt ei jõudnud sihile – 95:92.

Kangelane
Miloš Teodosic. Seeria otsustav mäng meenutas ka selle esimest. Nagu ka neljapäeval, kerkis kangelaseks Teodosic. Himkilased ei leidnudki hingestatult tegutsenud serblasele vasturohtu: 19 punkti, 7 korvisöötu ja 4 lauapalli.

Arv
36 – Himki kaugvisete tabavusprotsent. Duško Ivanovici hoolealustele läks kaugpommitajate ebastabiilsus taas kalliks maksma.

Kommentaarid
Himki peatreener Duško Ivanovic:
„Täna vajanuksime teatud hetkedel rohkem kannatust. CSKA mängis väga lihtsalt: sai kümnepunktilise edumaa ja püüdis seda hoida, mis oligi üks otsustavaid hetki. Mängisime oma võimete piiril, kokkuvõttes otsustas heitluse saatuse üks vise, üks pall. Arvan, et seeria võtmetähtsusega oli esimene mäng, kus me ei tegutsenud nii nagu täna, sajaprotsendiliselt.“

CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Õnnitlen meeskonda ja olen selle üle uhke. Mitte ainult täna, vaid terve hooaja jooksul. Oleme korduvalt kohtunud vastastega, kes ei mängi mitte ainult agressiivselt, vaid ka brutaalselt. Täna sõitis Nikita murtud ninaga haiglasse, kusjuures sai tolles olukorras ründevea. Sel hooajal on löödud Jacksoni näoluid paigast, Hrjapa on kahel korral käe murdnud. See meeskond keeldub kaotamast. Meie vastas oli suurepärane Himki, kus idividuaalselt säravad mängijad, suurepärane treener ja klubiorganisatsioon. Olen uhke, et võitsime selle seeria 3:0.“

FotĐŸ

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors