21mai

CSKA lahendas taas ĂŒlesande "Himki"

Moskva CSKA oli poolfinaalseeria teises mängus kodus 99:87 parem Moskva oblasti Himkist. Ka avamängus alla jäänud himkilased ei suutnud teiselgi korral vastast üllatada. Oma rütmi taastanud armeelased kontrollisid sündmuste käiku ja kaitsesid koduväljakueelist.

Mängu käik
Põhimõtteliste konkurentide vastasseis jätkus Moskvas. Kui esimeses matšis ei suutnud mõni päev varem Euroliigas triumfeerinud CSKA pikka aega end leida ja lõid energiliste himkilaste peatetunge raskustega tagasi, siis nüüd olid agressori rollis juba nemad. Puna-sinised panid kohe algusest saati tiheda kaitse peale ja võtsid laua enda kontrolli alla, neljapäeval märkamatuks jäänud Nando De Colo kogus kiirelt 6 punkti. Himki ei leidnud end ei korvi all ega ka kiires mängus ja esimese perioodi järel oli +7 moskvalaste kasuks. Kõik muutus pärast kolla-siniste vahetusmeeste mängutulekut. Josh Boone tabas korvi alt, Stanislav Ilnitski võitles lauapallide eest, Petteri Koponen tõmbas rünnaku käima. Himki pääses ettegi, kuid nende poolaja viimased kolm minutit ebaõnnestusid (0:8) ja CSKA asus uuesti juhtima (49:43).
Kolmandat veerandit alustas CSKA-l Vitali Fridzon, kes polnud sinnani visanud veel ühtegi punkti. Nüüd toetas ta rünnakut hästi (11 punkti veerandiga), Himki algviisiklased põrkusid aga taas armeelaste kaitsemüüri vastu. Moskvalased sattusid üha enam hoogu. Kaugviskeid tabasid ka ses elemendis mitte esimest viiulit mängivad Viktor Hrjapa, Nikita Kurbanov ja Stephen Curry stiilis sopsanud Aaron Jackson – CSKA ülekaal oli enne viimast perioodi 17 punkti.
Neljanda veerandi alguses aktiviseerunud Tyrese Rice meenutas armeelastele hiljutist Fenerbahcega peetud Euroliiga finaali (himkilased mängisid kiirelt 10 punkti tagasi), kuid CSKA jätkas pärast Dimitris Itoudise emotsionaalset time-out’i uuesti distsiplineeritult ja peatas külaliste tagasituleku.

Võtmehetk
Pärast avamängus saadud kaotust lubas Duško Ivanovic üllatusi ja teistsugust korvpalli. Himki plaanid rikkusid ära CSKA pikk pink, jõu tark jagamine ja tavapärase mängurütmi saavutamine. Kui Kyle Hines pani 4 minutit enne lõppu Aleksei Švedi kolmesele käe peale, jooksis kiirrünnakule, sai Andrei Vorontsevitšilt üleväljasöödu ja pani palli pealt korvi (+12), oli selge, et Himki ei suuda seda mängu päästa.

Kangelane
Nando De Colo. Armeelane leidis pärast mitte just parimat esimest mängu end uuesti ning tema 12 punkti ja 9 korvisöötu olid CSKA-le tõhusaks abiks.

Arv
7 – nii palju CSKA mängijaid kogus 10 või rohkem punkti. Armeelased jätkasid esimeses mängus saavutatud kaitsetasemel, pannes seejuures rünnakul sisse järgmise käigu – teine võit tuli kindlamalt.

Kommentaarid
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Täna domineerisime ja mängisime vastasest palju paremini. Mängude vahele jäänud päev aitas meil puhata, võib öelda, et aklimatiseeruda ja korrigeerida oma vigu. Mängisime sobivamas tempos ning tegutsesime kaitses ja lauavõitluses paremini. Himki on andekas ja kvaliteetsete mängijatega meeskond ning tuli aeg-ajalt lähemale. Kuid seeria seis on 2:0 ja vajame veel ühte võitu. Nagu olen varemgi rääkinud, tahame jõuda finaali ja võidelda tiitli eest. Tänan kohale tulnud fänne. Tean, et täna olid tähtsad jalgpalli- ja hokimängud, kuid sellele vaatamata oli kohal täismaja. Püüdsime publikut 100 punktiga rõõmustada. Kahjuks see ei õnnestunud, kuid olen kindel, et pealtvaatajad jäid tulemusega rahule:“

Himki peatreener Duško Ivanovic:
„Õnnitlen vastast võidu puhul. Täna oli võtmeteguriks kaitse. Kui seisime kaitses hästi, püsisime mängus, kuid terveks kohtumiseks meid ei jätkunud. Nüüd on tähtis end seeria kolmandaks mänguks kokku võtta ja anda koduväljakul CSKA-le lahing.“

FotĐŸ

Jaga
Meeldib?
-1
Sponsors