29aprill

CSKA murdis neljandal veerandil Nymburki vastupanu

Venemaa klubi CSKA oli veerandfinaalseeria esimeses mängus Moskvas 95:87 parem Tšehhi Nymburkist. „Lõvid“ võitlesid kolm ja pool veerandaega soosikugta võrdselt, kuid lõpus olid armeelased paremad ja asusid seeriat juhtima.

Mängu käik
2016. aasta play-off algas põhiturniiri võitja ja 8. koha meeskonna mänguga. Algus oli külaliste päralt, kes asus Howard Sant-Roosi vedamisel juhtima 12:4. Dimitris Itoudis võttis aja ja tegi ümberkorraldused, kuid armeelaste rünnakut elavdas alles veidi hiljem sekkunud Cory Higgins. Ta kogus avaveerandi lõpuks 11 punkti – 26:25. Tšehhid hoidsid moskvalaste poolt pakutud rütmi raskustega, aga püsisid mängus. Sellele aitasid kaasa nii maa-ala kaitse kui ka Michael Dixoni aktiivsus väljaku teises otsas – suureks vaheajaks 49:46 CSKA-le.
Põhiturniiril olid venelased purustanud tšehhid 51 ja 20 punktiga. Nüüd veenis kolmas veerand, et Nymburk on hästi häälestunud ja midagi sarnast ei juhtu. Kuid armeelaste tagaliini läbimurretele neil vasturohtu polnud – külalised suutsid neid takistada ainult vea hinnaga. Moskvalased lisasid kolmanda veerandiga edule veel 3 silma.

Võtmehetk
Võrdne mäng kestis neljanda veerandi keskpaigani. Lõpus ei jätkunud tšehhidel enam jõudu. Pall läks korvi üha raskemalt, kaks kerget eksimust kaitses tähendasid Kyle Hinesi ja Nando De Colo kergeid korve. Miloš Teodosic lisas CSKA ses mängus ühe harva tabava kolmese (kokku 21/4) ning 3.17 enne lõppu saavutati kahekohaline ülekaal. Nymburk võitles väärikalt, kuid puna-sinised hoidsid edu (95:87). CSKA juhib seeriat 1:0.

Kangelane
Nando De Colo. Meisterlik prantslane leidis taas tee läbi tšehhide tiheda kaitsevalli, kogudes punkte, meelitades välja vigu, ei unustanud kaaslasi ega ka kaitses töötamast. De Colo arvele jäi 20 punkti, 8 korvisöötu, 3 lauapalli ja 6 vaheltlõiget.

Arv
6 – nii palju vaheltlõikeid tegi Nando De Colo. See on Ühisliiga play-off-mängude uus rekord.

Kommentaarid
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Juhime 1:0 ja õnnitlen meeskonda, kuid mängu tuleb analüüsida. Meil on teatud närvilisust. Viskasime halvasti, lasime vastasel võtta ründelauast 19 palli. Hiljutises mängus Avtodoriga näiteks polnud sääraseid probleeme ja saime ise võõra korvi alt 18 palli. Võitsime, kuid me pole pimedad. Kaitse peab hakkama paremini tööle, see oli kohati küll hea – Nymburk tegi 20 pallikaotust. Ootame seeria käigus tagasi Viktor Hrjapat ja Pavel Korobkovi. Võimalik, et nad on juba järgmisel korral koosseisus.“

Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Mängisime suurema osa ajast hästi ja kindlalt. Kaotasime vigade tõttu varakult Randle’i ja Dixoni. Tahame kasutada ära võimaluse alistada CSKA päeval, mil neil mäng ei lähe. Selleks tuleb aga võtmehetkedel eksimusi vältida. Näiteks ei kõlba meie vabaviskeprotsent kuhugi – kõigest 52! CSKA-l oli see 39 viske juures 90 protsenti. Aga olen meeskonna üle uhke.“

FotĐŸ

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors