04mai

CSKA ei pidurdunud TĆĄehhis

Venemaa klubi CSKA mängis veerandfinaali kolmandas mängus Tšehhis üle kohaliku Nymburki 102:87. Armeelased ei kiirustanud stardiga, kuid tegid esimese ja teise veerandi peale kokku otsustava 21:0 spurdi. See võit oli moskvalastele seeria kolmas ja nad pääsesid esimesena poolfinaali.

Mängu käik
Kahes esimeses mängus oli Nymburk suutnud CSKA-le kõvasti vastu hakata. See tekitas tšehhi fännides parajat optimismi. Loodeti, et nende lemmikud suudavad koduväljakul nimeka armeeklubi alistada.
Esimesed minutid kinnitasid lootuste paikapidavust. Võõrustajad ei jäänud vastasele milleski alla, mitmes episoodis olid aga üle. Armeelased näitasid meistriiseloomu alles veerandaja lõpus. Nad lülitasid sisse firmakaitse ja lisasid ka rünnakul uue käigu. Pavel Korobkov, Viktor Hrjapa, Miloš Teodosic ja Nikita Kurbanov tabasid ja puna-sinised spurtisid 21:0.
17-punktiline vahe (22:39) aitas Dimitris Itoudise hoolealustel sündmusi kontrollida. Ühel hetkel võõrustajad võrdsustasid mängu, kuid ei enamat. Kolmanda veerandi alguses tegid armeelased Cory Higginsi ja Pavel Korobkovi vedamisel järjekordse kiirenduse ja said ette rohkem kui 20 punktiga – 44:71.
Soliidne vahe muutis moskvalased lohakamaks. Nymburk suutis tänu kaugvisetele vahet poole võrra vähendada (58:71). Väljakule naasnud CSKA liidrid tegid aga uuesti sisse turvalise vahe, mis aitas külalistel mängu kindla võiduni tüürida.

Kangelane
Pavel Korobkov. Keskmängija tegi pärast vigastust alles teise mängu, kuid kerkis juba CSKA üheks põhitegijaks. Moskvalaste otsustav spurt algas tema kuuest punktist. Kokku kogus Korobkov 24 punkti, 6 lauapalli ja 4 korvisöötu.

Arv
21:0 – moskvalaste esimese ja teise veerandi ajal tehtud spurt sai otsustavaks.

Foto

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors