19mai

CSKA pole väsinud võitmast

Play-offi poolfinaalseeria esimeses mängus alistas Moskva CSKA kodus Moskva oblasti Himki 86:83. Eelmisel nädalavahetusel Euroliiga võitnud armeeklubi oli suurema osa mängust tagaajaja rollis. Viimasel veerandil leidsid punasinised endas jõudu haarata initsiatiiv ja suruda himkilased lõpus põlvili.

Mängu käik
Põhimõtteliste vastaste seeria avati mänguga Moskvas. Stardilõik paistis silma lahtise ja täiesti võrdse mängu poolest. CSKA leidis tänu meeskondlikule koostööle võimalusi rünnata korvi alt, Himki aga tugines kaugvisetele (kolmese joone tagant 4st 3 ja Aleksei Švedilt 10 punkti). Teisel veerandil üritasid himkilased initsiatiivi enda kätte saada. Švedi hoogu toetas Zoran Dragic (11 punkti), viskekahurid jätkasid tabamist, hästi tegutsesid kollasinised ka võõras lauas (esimesel poolajal 9:1). Kuid kõige selle juures ei suutnud Himki tuntavalt kahti rebida. Punasinised vastasid tabamustega läbimurrete ja kate kattest mängu abil (kahesed 15st 11). Pärast 20 minutit juhtisid külalised 40:37.
CSKA võitis alles pühapäeval raskes heitluses Fenerbahcet Euroliiga finaalis. Väsimusest veel mitte taastunutena oli armeelastel pärast pooltevahetust veel raskem Himki survet taluda. Ja siiski põrkus himkilaste järjekordne lahtirebimiskatse moskvalaste ennastsalgavusele kaitses ja Miloš Teodosici aktiivsusele rünnakul.
CSKA pidas 30 minutit vastu ja sai selle eest tasu. Neljandal veerandil oli armeelaste kaitse meistri tasemel. Kimbatuses himkilased hakkasid tegutsema liiga individuaalselt ja kogusid neljanda veerandi esimese viie minutiga ainult 2 punkti. Ikka sellesama Teodosici juhtimisel ei läinud armeelased ainult ette, vaid saavutasid ka kindluse ja asusid mängu kontrollima.

Otsustav hetk
Viimaseid minuteid alustas CSKA 6-punktilise paremusega, kuid Himki ei andnud alla ja hakkas vaikselt lähenema. Intriig säilis viimaste sekunditeni. Väsimatu Šved vähendas 6 sekungit enne lõppu vabavisetest vahe miinimumini (83:84). Himkilased valmistusid vastastele viga tegema, kuid armeelastel õnnestus tänu õigeaegsetele söötudele kontakti vältida ja viia Vitali Fridzon üksi korvi alla. Pärast tema tabamust jäi mängida vaid 0,2 sekundit ning minutilist vaheaega enam mitte omanud Moskva-äärsed korvpallurid olid sellega kaotusele määratud.

Kangelane
Miloš Teodosic. Euroliiga Final Fouri peamine kangelane Nando De Colo jäi sel õhtul varju (6 punkti). Meeskonda vedas enda järel Teodosic, kes hoogu sattudes on pidurdamatu. Miloš aitas meeskonda individuaalse meisterlikkusega ega unustanud ka kaaslastele söötmast (27 punkti ja 7 korvisöötu). Et CSKA oli viimasel veerandil vastasest organiseeritum ja paremini juhitud, on samuti Serbia mängujuhi teene.

Arv
4 – nii palju kaugviskeid tabasid himkilased teisel poolajal. Esimese 20 minuti jooksul tabasid kollasinised kolmese joone tagant 9 korda. Himki ei suutnud hoida etteantud rütmi, mis kriitiliselt ilmnes meeskonna rünnakus pärast pooltevahetust.

Kommentaarid
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Esiteks tahaksin tänada pealtvaatajaid. Nad tulid meid täna toetama ja see oli tähtis. Sest see oli väga energiline mäng, aga just energiast tundsime puudust. Sellel on oma õigustused ja põhjused. Kuid just neis tingimustes andsid fännid meile impulsi. Loodan kogu südamest, et laupäeval on neid veel rohkem, sest see seeria ei tule lihtne. Kui rääkida korvpallist, siis esimesel poolajal me pigem reageerisime sündmustele, mitte ei tegutsenud ise. Kolmandal ja neljandal veerandil muutsime suhtumist, hakkasime rohkem mängima kaitsest ja pallurite südamest lähtuvalt. Kasutasime 11 mängijat, mis oli meile hädavajalik. Õnnitlen meeskonda esimese võidu puhul, tahame väga mängida finaalis ja kaitsta tiitlit. Näen mängijate silmis ja nende igas liigutuses tahtmist.“

Himki peatreener Duško Ivanovic:
„Neli päeva tagasi võitis CSKA Euroliiga ja täna tegime neile kingituse. Järgmise mängu peab meie meeskond teisiti. Nii mängijad kui ka mina tahame jõuda finaali ja me suudame seda teha. Meile pole tähtis, kas võidame kolm esimest või kolm viimast mängu. Hakkame võitlema finaalipääsu eest.“

Foto 

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors