01mai

CSKA: Hrjapa tuleb appi!

Play-offi veerandfinaalseeria teises mängus alistas CSKA Moskvas tšehhide Nymburki 79:72. Mäng kujunes sama pingeliseks kui reedene heitlus. Esimesel veerandil õnnestus külalistel lahti rebida, kuid armeelased suutsid tänu heale kaitsele ning rivvi naasnud Viktor Hrjapa ja Pavel Korobkovi pingutustele haarata initsiatiivi. Kolmandal veerandil õnnestus võõrustajail 7 punktiga juhtima minna ning nad hoidsid seda edu lõpuni. Seega juhib CSKA 2:0, seeria jätkub Tšehhis.

Mängu käik
Esimeses kohtumises oli Nymburk suutnud anda tiitlikaitsjale lahingu. Alles mängu lõpus saavutasid armeelased vajaliku edu. Teise mängu algus tõestas, et see tulemus polnud juhuslik. Esimese 10-minutilise perioodi keskel oli CSKA visanud vaid 4 punkti, aga Nymburki edu juba kahekohaline – 4:14.
Ülejäänud osa esimesest poolajast saatsid moskvalased mööda tagaajamisreĆŸiimis. Nad lisasid kaitses agressiivsust, aga rünnakul õnnestusid resultatiivsed lõigud Kyle Hinesil, Nando De Colol ja Miloš Teodosicil. Nymburk vastas kaugvisetega, kuid edu hoida ei suutnud. Suurele vaheajale läksid liidritena juba armeelased – 39:38.
Alla anda tšehhid veel ei kavatsenud. Kolmandal veerandil üritasid nad visalt seisu hoida, kuid tänu Cory Higginsile – leidus Nymburki jaoks üks kuri geenius – suutsid moskvalased siiski lahti rebida. Kuid 7-punktiline edu enne viimast perioodi ei garanteerinud veel midagi – 59:52.
Neljandal veerandil otsustas Nymburki peatreener Ronen Ginzburg riskida. Ta saatis platsile pika koosseisu, kus mängujuhi rollis tegutses äär Howard Sant-Roos. Selline käik aitas külalistel kaitses ennast sulgeda. Nad hoidsid vastast 5-7 punkti kaugusel, kuid oma eksimused ei võimaldanud tšehhidel mängu päästa.

Tagasitulek
Selles mängus naasesid pärast vigastuspausi väljakule CSKA ääremängijad Viktor Hrjapa ja Pavel Korobkov. CSKA kapten oli platsil 11 minutit, mille jooksul kogus 2 punkti, 4 lauapalli, 3 korvisöötu ja vaheltlõike, innustades meeskonda tagaajamisele. Korobkovi kontosse jäi 8 minutiga 2 punkti, 4 lauapalli, sööt ja blokk.

Kangelane
Cory Higgins. Tagamängija särav esitus ja kogutud 16 punkti aitasid CSKA-l kolmanda veerandi lõpus lahti rebida. Seda vahet hoidsid väljakuperemehed kogu viimase veerandi.

Arv
8 – just nii suur oli selles mängus CSKA maksimaalne edu. Nymburk osutus ohtlikuks vastaseks, kes hoidis kogu kohtumise moskvalasi pinge all.

Кommentaarid
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Kõigepealt sooviksin kõige õigeusklikke õnnitleda Pasha puhul, see on meile kõigile püha pidupäev. Meeskonda õnnitlen võidu puhul, oleme ees 2:0. Selge, et mäng erines tunduvalt esimesest kohtumisest. Olime seekord paremini keskendunud kaitsele. Rünnakul lõime endale palju häid viskevõimalusi ja küll ka tabama hakkame. Sellised meistrid nagu Teodosic, Vorontsevitš, Higgins, De Colo ja teised panevad kindlasti omad visked sisse. Alustasime taas kesiselt, mida püüame parandada treeningutel, kuid teise ja kolmanda veerandi võitsime kokku 44:27, mis andis tooni kogu ülejäänud mängule. Sellele vaatamata heitles Nymburk vapralt ja tahan anda vastasele au. Selline heitlus meie seerias tuleb kasuks VTB Ühisliigale ja kogu korvpallile. Viktori ja Paveli naasmine oli meile loomulikult pluss. Praegu me ei anna neile veel palju mänguaega, sest see on pikk protsess. Poisid peavad jõudma vormi ja taastama enesekindluse.“

Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Olen taas oma meeste üle uhke. Võime heidelda CSKAga. Pidasime vastu terve mängu, aga otsustasid lõpus tehtud pisivead, mis tulevad kogemuste vähesusest. Püüame kodus mängida veel paremini.“. 

Foto 

 

Jaga
Meeldib?
2
Sponsors