16mai

CSKA – Euroliiga meister!

Berliinis peetud Euroliiga Final Four lõppes Venemaa klubi CSKA triumfiga. Armeemeeskond saavutas maailmajao tugevaima klubimeeskonna tiitli pärast kaheksa-aastast vaheaega ja Venemaa lipu all kolmandat korda (varem 2006 Prahas ja 2008 Madridis).

On tähelepanuväärne, et tänavusse Final Fouri jõudis korraga kaks VTB Ühisliiga meeskonda – CSKA ja Lokomotiv-Kuban. Venemaa meeskonnad kohtusid poolfinaalis, kus peale jäid Euroopa areenil märksa kogenumad armeelased (88:81). Finaalis kohtusid Dimitris Itoudise hoolealused Türgi klubiga Fenerbahce. Dramaatikat täis mängus, kus armeelased juhtisid pärast esimest poolaega 20 punktiga, mängisid selle teisel poolajal maha ning jõudsid lisaajani tänu Viktor Hrjapa tabamusele normaalaja eelviimasel sekundil, suudeti saavutada nii oodatud võit – 101:96!

Final Fouri MVPks tunnistati CSKA tagamängija Nando De Colo, kes kogus poolfinaalis ja finaalis vastavalt 30 ja 22 punkti.

Berliinist ei lahkunud võiduta ka teine VTB Ühisliiga esindaja. Esimest korda ajaloos Final Fouri jõudnud Lokomotiv-Kuban oli kolmanda koha mängus parem Hispaania klubist Laboral Kutxa (85:75) ja lõpetas hooaja Euroliiga pronksikohal.

Jaga
Meeldib?
14
Sponsors