07veebruar

Bisons võtab "Põhja derbis" revanši

Põhiturniiri mängus alistas Soome klubi Bisons kodus Eesti Kalev/Cramo 98:86. Näis, et võõrustajad tagasid juba vaheajaks endale turvalise, 12-punktilise edumaa. Kuid Kalev läks võimsa kolmanda perioodiga ise ette ning mängu saatuse otsustas neljas veerand. Seal esines hiilgavalt Martin Zeno – tema resultatiivsus aitas „piisonid“ hooaja 7. võiduni.

Mängu käik
Bisons ja Kalev on kaks põhjapoolset meeskonda ja turniiritabelis naabrid. See eeldas noorest, kuid juba printsipiaalsest derbist tihedat ja pingelist võitlust. Soosikud olid siiski soomlased, kes mängivad kodusaalis oluliselt kindlamalt kui Kalev võõrsil.

Algus kulus luurele, seejärel asuti rünnakule aga lahtiste kaartidega – mõlemad meeskonnad eelistasid rünnakut kaitsele. Sellest kiirest ja ründavast, paljude visetega mängust võtsid dividende võõrustajad – kolmesejoone tagant visati umbes võrdse täpsusega, kuid kahepunktivisked läksid tükk maad paremini Bisonsil. Nende edumaa kasvas minut enne teise veerandi lõppu esimest korda kahekohaliseks ja oli poolajal 12 punkti – 48:36.

Kuid soomlastel oli veel vara võitu tähistada. Kalev tegi pärast vaheaega muljetavaldava spurdi, mille peakangelaseks oli Morris Curry – ameeriklane tabas ise ja toitis kaaslasi. Külalised võitsid kolmanda veerandi 33:17 ja juhtisid enne viimast juba 4 punktiga. Kuid see oli ka eestlaste luigelaul. Greg Gibsoni meeskond betoneeris oma korvialuse, ning Martin Zeno vedamisel taastas peagi kahekohalise edumaa, millest piisas ka võiduks.

Kangelane
Martin Zeno. Soome klubi liider on fännidele ammu teada andnud, et võib mänge vaat et üksi võita. Ka selles mängus viskas Zeno oma 25 punktist 9 otsustaval, neljandal perioodil.

Arv
33:17 — selle ühesuguse tulemusega võitsid vastavalt Kalev ja Bisons 3. ja 4. veerandaja.