28detsember

Artjom Klimenko - detsembri parim noor mÀngija

VTB Ühisliiga detsembri parimaks nooreks mängijaks nimetati Avtodori keskmängija Artjom Klimenko.

VTB Ühisliiga valib neljandat aastat järjest „Parimat noort mängijat“. Selle saab kuni 23-aastane korvpallur (1993 sündinud ja nooremad), kes tunnistatakse 2015/16 tšempionaadil omavanuste seas parimaks.
Hooaja parima noore mängija valimisel arvestatakse kõigi seitsme põhiturniiri kuu tulemusi, kus Liiga nimetab võitja ja ka teised esikolmikusse kuulujad.

Kolmandal kuul, detsembris sai noortest parimaks Saraatovi Avtodori keskmängija Artjom Klimenko. 21-aastane venelane osales eelmisel kuul oma meeskonna kahes võidumängus ja näitas end parimast küljest nii kaitses kui ka rünnakul. Klimenko keskmine statistika neid mängudes: 13,5 punkti, 3,0 lauapalli, 0,5 korvisöötu ja 13,2 efektiivsuspunkti.

Peale Klimenko pääsesid eelmise kuu paremate noorte esikolmikusse tagamängijad Chasson Randle Nymburkist ja Deniss Zahharov Jenisseist.

„Olen selle auhinna üle väga õnnelik, tänan Ühisliigat minu mängule kõrge hinnangu andmise eest,“ märkis Artjom Klimenko. „See annab mulle stiimuli töötada enda kallal veelgi hoolsamalt ja tuua meeskonnale rohkem kasu. Esinesime detsembris edukalt ja olen Avtodori praeguse seisuga rahul. Loodan, et me ei jää sellele pidama, jõuame play-off’i ja läheme sinna võimalikult kõrge kohaga.“

Jaga
Meeldib?
13
Sponsors