15mÀrts

MĂ€ngude tutvustus

Teisipäeval ja kolmapäeval peetakse põhiturniiril järjekordsed mängud.

Teisipäev, 15. märts

Kalev/Cramo (Eesti) – Krasnõi Oktjabr (Venemaa)
Aeg:
18.30
Koht: Eesti, Tallinn, Saku Suurhall
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Kalev: Huvitav fakt – mõlemad meeskonnad pidasid oma eelmised mängud NiĆŸni Novgorodi vastu (Kalev lausa kaks tükki järjest). Kui „terasesulatajatel“ õnnestus Ainars Bagatskise meeskonda võita, siis Eesti klubi jäi mõlemal korral alla. Kuid see peaks Kalevit rohkem motiveerima – seda enam, et Krasnõi Oktjabr on kahe Ühisliigas oldud hooaja jooksul kaotanud tallinlastele kõik kolm mängu.
Krasnõi Oktjabr: Ka volgalastel pole motivatsiooniprobleeme: esiteks tahavad nadx heastada kodus Kalevilt saadud kaotuse ning teiseks jätkavad võitlust play-off’i viiva kaheksanda koha eest. Järgmistena ootavad „terasesulatajaid“ mängud Loko, Himki ja UNICSiga, mis tähendab, et neil eksimisvõimalust enam pole.


Kolmapäev, 16. märts

Astana (Kasahstan) – Zenit (Venemaa)
Aeg
: 19.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Kasahstan, Karaganda, SK Ćœastar
Kust vaadata: Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Astana: Kasahhid ei saa endiselt august välja, kodus ja võõrsil kokku on kaotatud juba seitse mängu järjest. Ramunas Butautase meeskond on langenud 15. kohale. Madalamale ei saa Astana enam langeda, küll aga on võimalik turniiriseisu parandada – alustada tuleks Zeniti võitmisest. Meeskonnad pole sel hooajal veel kohtunud, kordusmäng toimub juba 23. märtsil.
Zenit: Mis sellest, et mängitakse võõrsil, teeb Zenit kõik, et rehabiliteerida end fännide ees äsja Tbilisis sealse Vitaga peetud ebakindla mängu eest. Ajutistele raskustele vaatamata pole piiterlased sel hooajal tabeli alumise osa meeskondadele kordagi kaotanud, nii et nende fännidel on optimismiks alust – seda enam, et Vassili Karasjovi hoolealused naasid esikolmikusse.


VEF (Läti) – Bisons (Soome)
Aeg
: 19.30
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Elisa Viihde (Soome), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
VEF: Riialased asuvad tabelis soomlastest allpool, kuid olukord võib muutuda. Kolm vooru tagasi saadud võit Nymburki üle andis lätlastele tiivad – pärast seda alistati suurelt Astana ja võideldi väärikalt UNICSiga. Erilist tähelepanu tuleb pöörata Ühisliiga veebruari parimale noorele mängijale Janis Berzinšile, kes on praegu suurepärases vormis (näiteks viskas UNICSi vastu 17 punkti).
Bisons: „Piisonid“ said esimese ringi uskumatu pingega mängus VEFi üle võidu, mängides 21-punktilise kaotusseisu tasa ja sooritades paar sekundit enne lõpusireeni võiduviske. Kuid novembrist saati on palju aega mööda läinud ja võitluslikus Soome meeskonnas on toimunud palju muutusi. Tolle võidu sepistaja Tuukka Kotti on siiski alles ja valmis uuteks kangelastegudeks.

Jaga
Meeldib?
8
Sponsors