16aprill

MĂ€ngude tutvustus

Laupäeval ja pühapäeval peetakse põhiturniiri järjekordsed mängud.

Laupäev, 16. aprill

VEF (Läti) – Avtodor (Venemaa)
Aeg:
16.00
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
VEF: Riialased on saanud hooaja lõpusirgel hea hoo sisse (5 mängust 3 võitu), mängudes selgete soosikutega (Himki, CSKA) võideldi lõpuni. Võõrustajad püüavad korrata Avtodori vastu mullust edu – saraatovlased mängiti üle täpselt aasta tagasi ning esimest korda tol hooajal jõuti 100 punktini.
Avtodor: Saraatovlaste hoog pidurdus veidi – Kaleviga peeti raske mäng, kuid saadi ikkagi 10. võit järjest. 6. koha juba kindlustanud Avtodoril säilib võimalus kerkida ka kõrgemale ning tehakse kõik endast sõltuv, et Baltimaade turneelt lahkutaks kahe võiduga.


Pühapäev, 17. aprill

Tsmoki-Minsk (Valgevene) – NiĆŸni Novgorod (Venemaa)
Aeg
: 15.00
Koht: Valgevene, Minsk, Minsk-Arena
Kust vaadata: Belarus-5 (Valgevene), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Tsmoki-Minsk: „Draakonid“ on kaotanud 5 mängu järjest – alustades Vita ajaloolisest võidust ning jätkates mängudes esiviisiku meeskondadega. Tsmoki püüab heitluses NiĆŸni Novgorodiga murda seda tendentsi vaatamata asjaolule, et minsklased pole võitnud ainsatki 5 omavahelisest mängust.
NiĆŸni Novgorod: Ainars Bagatskis tunnistas pärast 28-punktilist kaotust VEFile, et see kaotus oli talle hooaja valusaim. NiĆŸnilased püüavad mängud „draakonitega“ seda fiaskot rehabiliteerida. Tuju aitab tõsta fakt, et Victor Rudd valiti EuroCupi teise sümboolsesse viisikusse.


Bisons (Soome) – Krasnõi Oktjabr (Venemaa)
Aeg
: 16.00
Koht: Soome, Loimaa, Loimaa spordihall
Kust vaadata: Elisa Viihde (Soome), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Bisons: Loimaa meeskond lõpetab hooaja kodumänguga. „Piisonid“ on volgogradlaste vastu omavahelistes kohtumistes ees – 3 mängust 2 võitu. Turniiritabeli seisukohalt pole mängul tähtsust, kuid võõrustajaid motiveerib võimalus rõõmustada viimast korda kodupublikut ning mitte lasta Krasnõi Oktjabril üldseisu viigistada.
Krasnõi Oktjabr: „Terasesulatajatel“ on tihe mängukalender: nad mängivad 17. aprillil Soomes, 20-ndal aga juba Moskvas edasilükatud mängus UNICSiga. Palju sõltub sellest, kas Volgogradi meeskond suudab realiseerida oma rünnakupotentsiaali – nad viskavad keskmiselt 84,1 punkti „piisonite“ 74,8 vastu.


Nymburk (Tšehhi) – Himki (Venemaa)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Tšehhi, Nymburk, SA Nymburk
Kust vaadata: TV Nova Sport (Tšehhi), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nymburk: Tšehhi klubile saabub tõehetk: saraatovlaste püüdmiseks Nymburkil enam võimalusi pole, kuid NiĆŸni Novgorodiga peetav võitlus 7. koha eest jõuab kulminatsioonini. Selle koha saatus selgub ilmselt Nymburki viimases mängus, kus nad kohtuvadki NiĆŸni meeskonnaga.
Himki: Himkilaste motivatsioonil on lihtne põhjus: selga hingab Avtodor, samas jätaks kõigi viimaste mängude võitmine veel teoreetilise võimaluse tõusta esikolmikusse. Moskva oblasti meeskonna fännidele lisab kindlust teadmine, et Nymburk on sel hooajal saanud esikaheksa meeskondadest ainult ühel korral jagu.


Jenissei (Venemaa) – UNICS (Venemaa)
Aeg:
19.10 (Eesti aeg 15.10)
Koht: Venemaa, Krasnojarsk, spordipalee
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Jenissei: 29. aprillil algab FIBA Europe Cupi Final Four, kus osaleb ka Krasnojarski meeskond. Siberlased ei pretendeeri enam VTB Ühisliiga play-off’i kohale, nii et kohtumine nii võimsa vastase nagu UNICSiga on neile hooaja tähtsamate mängude eel heaks proovikiviks.
UNICS: Jevgeni Pašutini meeskond sõitis aasta tagasi Krasnojarskisse soosikuseisuses, kuid sai lõpuhetkedel ootamatu kaotuse – toona kerkis Jenissei kangelaseks Pavel Sergejev. Tänavusel kevadel esineb UNIVS üsna kindlalt, nii et seekord ei oota Kaasani klubi fännid Siberi-reisilt ootamatusi.

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors