25aprill

30. mängunädala kokkuvõte

Meie veebikülg võtab kokku VTB Ühisliiga meistrivõistluste põhiturniiri viimase, 30. nädala mängud, meenutades kõige eredamaid sündmusi ja kangelasi.

Võitlus
Peamine intriig turniiri lõpus: kes siiski saavutab kolmanda koha? TOP3 viimase koha eest võitlevatele Zenitile ja Lokomotiv-Kubanile sattusid 30. nädalaks rasked vastased. Piiterlased võtsid Sibur Arenal vastu UNICS-i ja said veenvalt hakkama favoriidiga, kes oma turniiri eesmärgi oli juba täitnud (89:65). Lokomotiv-Kuban heitles turniiri lõpuosa ühe sümpaatsema meeskonna Riia VEF-iga. Täiendavaid raskusi tekitas fakt, et kubanlased pidasid samal ajal Euroliigas eepilist lahingut Barcelonaga (2:2). Punarohelised leidsid endas siiski jõuvarusid ja alistasid Baltikumi tiimi (71:63), kes kokkuvõttes sai 11. koha.
Vaatamata ühesugusele tabeliseisule (22-7) säilitasid krasnodarlased jooksvas järjestuses kolmanda koha, kuid tegelikult pole sel tähtsust, sest just hooaja viimases mängus lähevad nagu tellimise peale „Loko“ ja Zenit omavahel kokku. Mängu võitja tuleb kolmandaks. 

Fänn

Liider
CSKA pidas põhihooaja viimase mängu Moskvas Avtodori vastu. Mõlemad meeskonnad näitasid säravat ja lahtist mängu, mis lõppes moskvalaste järjekordse võiduga (101:90). Ennetähtaegselt esikoha kindlustanud armeelased said VTB Ühisliiga põhihooajal rekordilise arvu võite (28-2).
Teises ringis hoogu sattunud Saraatovi klubi tuli kuuendaks. 28. aprillil saab Avtodor teada oma vastase play-offi avaringis.

Lõpplahendus
Nižni Novgorod ja Nymburk veetsid suurema osa hooajast turniiritabeli naabritena ja heitlesid lõpuks seitsmenda koha nimel. Põhiturniir lõppes meeskondadele omavahelise mänguga, mis oli pingelt sarnane finaalile. Saavutanud konkurendi üle kindla võidu (91:76), edestasid nižnilased „lõvisid“ ja lõpetasid seitsmendana.
Mustvalged kohtuvad play-offi avaringis UNICS-iga, aga esikaheksa lõpetanud tšehhid CSKA-ga.

Pink
Himki heitles kohtade eest turniiri ülemises pooles viimase nädalani. Kollasinistel oli väga vaja võitu Krasnojarskis. Nad saavutasid selle suuresti tänu Petter Koponeni juhitud pingimeestele – varumehed viskasid ühiste jõududega meeskonna 95st punktist 60 (95:85).
Jenissei lõpetas pärast kaotust kümnendana. Himki aga kaotas pärast Loko ja Zeniti edu lootuse tõusta kolmandale kohale. Praegu on kollasinised viiendad (22-8), kuid kerkivad pärast piiterlaste ja krasnodarlaste omavahelist mängu neljandaks. Ükskõik, kumb selle kohtumise kaotab, jääb Duško Ivanovici hoolealustele täiendavate näitajate osas alla.

Austus
Volgogradi pöidlahoidjad armastavad väga korvpalli, seepärast oli Krasnõi Oktjabri ülesanne viimases mängus Astanaga rõõmustada neid, kes kogu hooaja vältel meeskonda toetasid. „Terasesulatajad“ said ülesandega veenvalt hakkama. Jerry Jeffersoni (29 punkti, 15 lauapalli, 6 korvisöötu ja 2 vaheltlõiget) juhtimisel lõpetas meeskond hooaja positiivselt (106:85) ja tänas andunud fänne. Volgalased teenisid üheksanda koha, aga Kasahstani meister lõpetas 15ndana.

Kogemus
Avtodori ääremängijast Andrei Sepelevist sai vanim korvpallur, kes on Ühisliiga raames väljakule tulnud.
42-aastaselt mängis Sepelev kohtumises CSKA-ga ühe minuti ja 50 sekundit ning kogus 2 punkti.
Senine vanuserekord kuulus Krasnõi Oktjabri mängijale Igor Zamanskile (38).

Arv
25 – kalevlane Shawn King püstitas kohtumises Tsmoki-Minskiga Ühisliiga lauapallide rekordi.
Lauas valitsenud King ületas tippmargi, mille käesoleval hooajal püstitas Josh Boone (20 lauapalli). Huvitav on märkida, et praegu Himkisse kuuluv ameeriklane esindas tolles rekordmängus samuti Kalevit.
King aitas eestlastel lõpetada 2015/16 hooaeg võidukalt (81:73) ja 14. kohaga. Tsmoki jäi püsima 12. kohale. Tasub lisada, et 33-aastane keskmängija polnud Tallinnas peetud mängu ainus kangelane.

MVP
Rolands Freimanis (Kalev). Kui King hoolitses kaitse ja laua eest, siis lätlane võttis enda peale vastutuse rünnakul. Rolands lõpetas kohtumise Tsmokiga vaid sammu kaugusel isiklikust resultatiivsusrekordist Liigas (32 punkti VEF-i vastu hooajal 2014/15), kusjuures lõviosa punktidest (14) viskas ta viimasel veerandil, aidates meeskonna võidule. Freimanise arvele jäi 31 punkti (mängust 15st 11, nende hulgas 5 kolmepunktiviset, vabavisked 4st 4), 10 lauapalli, 1 vaheltlõige ja 38 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Õnnitlen Nižni Novgorodi võidu puhul. Selles mängus ei tegutsenud me kaitses parimal viisil ja vastasel õnnestus tempot kontrollida. Kuid vaatamata tänasele kaotusele on meeskonna kaheksas koht ja pääs VTB Ühisliiga play-offi tõsine saavutus. Soovin Nižnile edu UNICS-i, aga meile CSKA vastu. Armeelaste saabumine Tšehhisse saab olema suur sündmis ja püüame nende vastu anda oma parima. 

Hetk

Foto

Тurniiritabel

Jaga
Meeldib?
4
Sponsors