22aprill

30. nädala mängude tutvustus

Laupäeval ja pühapäeval peetakse põhiturniiri viimase, 30. nädala mängud.

Laupäev, 23. aprill

CSKA (Venemaa) – Avtodor (Venemaa)
Aeg
: 14.00
Koht: Venemaa, Moskva, CSKA universaalkompleks
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
CSKA: Mäng saraatovlastega on CSKA-le viimane proov enne play-off’i ja Euroliiga Final Fouri. Pole välistatud, et puna-sinised püüavad säästa võtmemängijaid, kes on nii Ühisliigas kui ka Euroliigas juba täitnud oma ülesanded.
Avtodor: Saraatovlaste jaoks on aga tegemist hooaja vaat et tähtsaima mänguga: VEFilt saadud ootavatu kaotus muutis meeskonna võimalused võidelda 5. koha eest äärmiselt raskeks ning nüüd peavad volgalased alistama põhiturniiri võitja tema enda koduväljakul. Sel hooajal on seda õnnestunud teha ainult Lokomotiv-Kubanil.


Krasnõi Oktjabr (Venemaa) – Astana (Kasahstan)
Aeg
: 16.00
Koht: Venemaa, Volgograd, Aljans-basket
Kust vaadata: KAZ Sport (Kasahstan), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Krasnõi Oktjabr: Volgogradlaste hooaja viimane mäng on Astanaga – meeskonnaga, kelle vastu ollakse kokkuvõttes 2:3 taga. „Terasesulatajate“ põhiülesanded on üldseisu viigistamine ja sümboolne „esimene play-off’ist väljajääja koht“ (seda ihkab ka Jenissei).
Astana: Kasahhid suutsid raske võiduga Vita üle lõpuks ometi peatada edutu seeria. Nad püüavad hooaja lõpetada positiivses toonis, kuid soosik on ikkagi Krasnõi Oktjabr – seni pole Astana neist võõrsil jagu saanud. Võimalik, et mängus, millel turniiritabeli seisukohalt tähtsust õieti pole, saavad palju aega nooremad mehed.


Nižni Novgorod (Venemaa) – Nymburk (Tšehhi)
Aeg
: 16.00
Koht: Venemaa, Nižni Novgorod, FOK Meštšerski
Kust vaadata: TV Nova Sport (Tšehhi), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nižni Novgorod: Nižni Novgorodis on tulemas ülipingeline heitlus – võõrustajate ja Nymburki mäng otsustab 7. koha saatuse. Volgalased on Tsmoki-Minskilt ja VEFilt saadud kaotustega muutnud oma olukorra oluliselt raskemaks. Kumb läheb CSKA ja kumb UNICSi vastu, otsustatakse viimases lahingus.
Nymburk: Statistilises mõttes pole „lõvidel“ palju šansse, nad on Nižnile kaotanud 7 omavahelisest mängust 5. Kuid esimese ringi mängus tšehhid triumfeerisid – volgalased mängiti lõpus üle, Michael Dixon tegi muljetavaldava etenduse (35 punkti, 6 lauapalli). Et nižnilased on hooaja lõpus tuure maha võtnud, pole ses mängus soosikut kerge pakkuda.


Jenissei (Venemaa) – Himki (Venemaa)
Aeg
: 19.10 (Eesti aeg 15.10)
Koht: Venemaa, Krasnojarsk, spordipalee
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Jenissei: Turniiritabeli seisukohalt võttes on mängul krasnojarsklastele ainult sümboolne tähendus – nad üritavad mööduda Krasnõi Oktjabrist ja tõusta 9. kohale. Jenissei põhiülesanne on teine: varsti ootab neid FIBA Europe Cupi poolfinaal Frankfurdiga. Nii et siberlased saavad enne hooaja tähtsamaid mänge väga hea sparringupartneri – võimsa ja motiveeritud Himki.
Himki: Himki motivatsiooni on lihtne näha: nad peavad esinelikusse jõudmiseks võitma ja lootma, et Zenit komistab hooaja lõpusirgel. Moskva oblasti meeskond ei saa end lõdvaks lasta – paljud mängijad ilmselt mäletavad, kuidas eelmise aasta aprillis saadi just Jenisseilt üle kolme aasta kodusaalis esimene kaotus.


Pühapäev, 24. aprill

Zenit (Venemaa) – UNICS (Venemaa)
Aeg
: 15.00
Koht: Venemaa, Peterburi, Sibur-arena
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Zenit: Peterburi klubi saatus on praktiliselt tema enda kätes: Zenit võitleb veel Lokoga kolmanda koha eest, kusjuures need meeskonnad lähevad just põhihooaja viimases mängus omavahel vastamisi. Kui kubanlased kohtuvad enne seda aga VEFiga, siis Vassili Karasjovi meeskonda ootab lahing teisel kohal paikneva Kaasani UNICSiga.
UNICS: Kaasanlastel on viimasest Zenitiga peetud mängust head mälestused, nad võitsid jaanuaris 35 punktiga. Toona langes Zenit paljuski tiheda mängugraafiku ohvriks – nädala jooksul peeti võõrsil juba kolmas mäng. Nüüd on mõlemad klubid heas hoos, nii et vaevalt ootab UNICSit kerge jalutuskäik. Ei tasu ka unustada, et kaasanlased on juba kindlustanud põhiturniiri teise koha.


Lokomotiv-Kuban (Venemaa) – VEF (Läti)
Aeg
: 16.00
Koht: Venemaa, Krasnodar, Basket-hall
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Lokomotiv-Kuban: Krasnodarlaste olukorda raskendab „Euroliiga faktor“ – Loko võitleb jätkuvalt Barcelonaga Final Fouri pääsemise eest. Tolle seeria neljandas mängus tõi Anthony Randolphi kangelaslik mäng lisaajal (viskas siis Loko 16 punktist 10) raudteelastele efektse võidu. Klubi president Andrei Vedištšev märkis aga pärast mängu, et alistada tuleb ka VEF, et esikolmikukohta mitte käest anda.
VEF: Riialased on hooaja lõpuks jõudnud heasse vormi. Nad on kahes viimases kohtumises mänginud veenvalt üle esikaheksa meeskonnad Avtodori ja Nižni Novgorodi, kel oli võite vaja. VEF on raudteelastele aastate jooksul hästi vastu saanud, omavaheline seis on 2:3. Nende meeskondade esimese ringi mängus vahetus juhtiv pool 22 korrral!


Kalev/Cramo (Eesti) – Tsmoki-Minsk (Valgevene)
Aeg
: 17.00
Koht: Eesti, Tallinn, Saku Suurhall
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), Belarus-5 (Valgevene), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Kalev: Vaatamata asjaolule, et vastastel on Kaleviga palju raskusi, jääb fakt faktiks: tallinlased on 10 viimasest mängust kaotanud 9 ja langenud eelviimasele kohale. Eesti klubi peatreener Alar Varrak märkis pärast mängu Zenitiga, et meeskond esitas taas kvaliteetse partii, kuid ei suutnud lõppu enda kasuks pöörata. Järgmine ülesanne on lihtne: võita hooaja viimane mäng.
Tsmoki-Minsk: „Draakonid“ katkestasid eelmises voorus lõpuks kaotusteseeria, mängides ootamatult üle Nižni Novgorodi ja teenides Ainars Bagatskiselt ülistussõnad – kuidas jääb nii tugev meeskond play-off’ist välja? Ehkki Tsmoki ei saa tabelis enam kõrgemale tõusta, võideldakse hooaja 10. võidu eest.

Jaga
Meeldib?
9
Sponsors