11aprill

29. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga 29. nädala mängud, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Üllatus
Nižni Novgorod oli märtsi üks tähelepanuväärsemaid meeskondi 4 võiduga 5 mängust ja Victor Ruddi MVP tiitliga. Ka VEF tegi hea kuu, näidates end CSKA, Himki ja UNICSi taustal väärikalt. Et Riia klubi on pärast paljusid hooaja jooksul toimunud muutusi kevadeks õide puhkenud, kinnitas ka volgalastega peetud heitlus – nood olid enne seda kaotanud kodus ainult kahel korral. Lätlased ihkasid end riigi koondise peatreeneri Ainars Bagatskise silme all näidata parimast küljest ja nad tegidki seda. Iga mänguga arenev VEF tegi Nižni Novgorodis hooaja ühe parema partii, jõudes esimest korda saja punktini ja võites kindlalt (107:79).

Võitlus
Nymburki peatreener Ronen Ginzburg viitas pärast Zenitiga peetud mängu oma meeste esimese poolaja nõrgale kaitsetööle (Zenit viskas 55 punkti). „Teisel poolajal saime kaitse tööle, kuid ei suutnud ise tabada.“ Peterburgi fännide tiheda mängugraafiku ja vigastustega seotud kartused osutusid asjatuks. Zenit esines muljetavaldavalt ja on nüüd võitnud 4 mängu järjest (102:81). Vassili Karasjovi meeskond võitleb endiselt 3. koha eest.

Rekord
Avtodor ületas hooaja jooksul juba kolmandat korda resultatiivsusrekordi. Saraatovi rünnaku järjekordseks ohvriks sai Bisons – saraatovlased viskasid Soomes 135 punkti! Must-valgete eelmine tippmark (132) pärines alles märtsist mängust Astanaga.
Volgalased said üheksanda võidu järjest (135:86) – see on praegu Ühisliiga pikim võiduseeria.

Pihtide vahel
Lokomotiv-Kuban ja Jenissei jätkavad võitlust ka eurosarjades ning nad mängisid seoses tiheda mängugraafiku ja paljude reisidega väsimuse foonil. Säärastes tingimustes tõusis esiplaanile kaitse. See sobis ses plaanis silma paistvatele krasnodarlastele. Loko piiras vastaste visketabavuse 31 protsendile ja sundis neid tegema 26 pallikaotust (Ühisliiga antirekord on 27), võitis (77:51) ja säilitas 3. koha.

Fänn

Ületamine
Vita oli esimest korda hooaja jooksul vaat et soosikuseisuses. Eelmine, 27. märtsil peetud kodumäng tõi debütandile kauaoodatud võidu Tsmoki üle. Gruusiasse külla läinud Astana oli aga kaotanud 12 mängu järjest. Kuid kasahhid näitasid Tbilisis iseloomu. Pärast ebaõnnestunud mängu algust leidsid kolla-sinised end (Vita jõudis avaveerandil kahekohalise ülekaaluni), seejärel tuli ka laiemas plaanis mängu tagasi, saades pärast jaanuarikuud esimese võidu (62:53) ja katkestades kaotusteseeria.

Arv
11 – Himki jõudis hooaja jooksul 11. korda saja punktini. See juhtus Moskva oblasti meeskonna mängus Tsmoki-Minskiga (100:72). See näitaja on Ühisliiga uus rekord.

MVP
Josh Harrelson (VEF). Endine New Yorgi, Miami ja Detroiti mängija esitas muljetavaldava individuaalse etenduse ja aitas VEFil korraldada nädala suurima üllatuse. Eesliinimees kogus 26 punkti (visked mängust 19/11, sh 4 kolmest), 16 lauapalli, 1 korvisöödu, 1 vaheltlõike, 1 kulbi ja 37 efektiivsuspunkti.

 

Tsitaat
Nižni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Tänane kaotus on minu jaoks selle hooaja kõige valusam. Tegime esimestest minutitest saati kõike õigesti, kuid poole jõuga, ja mõtlesime, et sellest piisab võitmiseks. VEF mängis nii nagu me eeldasime, aga kui me ei suuda mees-mehe ega maa-ala kaitses üks-ühe vastu hakkama saada, on väga raske edu loota. VEF tabas kõik oma visked. Meie tahtsime võita ja seejuures kindad valgeks jätta, kuid VEF on väga hea meeskond, kuhu kuulub viis välismaalast ja neli Läti koondislast. Arvan, et nad on teenimatult tabeli alumises pooles. Meie pidanuks kõigele vaatamata ikkagi võitma.“

Hetk

Foto


Тurniiritabel

Jaga
Meeldib?
5
Sponsors