09aprill

29. nädala mängude tutvustus

Pühapäeval peetakse põhiturniiri 29. nädala mängud.

Pühapäev, 10. aprill

Bisons (Soome) – Avtodor (Venemaa)
Aeg:
16.00
Koht: Soome, Loimaa, Loimaa Sports Hall
Kust vaadata: Elisa Viihde (Soome), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Bisons: Soome klubil on põhiturniiril pidada veel 2 mängu ja mõlemad kodus – see tähendab head võimalust katkestada 6-mänguline kaotusteseeria. Kuid „piisonitele“ tuleb külla Avtodor, kes võitnud juba 8 mängu järjest. Seni on ses vastasseisus alati jäänud peale saraatovlased, võites kolm mängu keskmiselt kahekohalise vahega.
Avtodor: Külalistel on aga võidu noolimiseks kaalukaid põhjusi. Avtodoril on head võimalused võitlemaks vähemalt 5. koha eest ning meeskond teeb kõik, et mitte kaotada tabeli teise poole meeskondade vastu punkte. Seetõttu pole saraatovlastel hooaja lõpuni motivatsiooniprobleeme.


Nymburk (Tšehhi) – Zenit (Venemaa)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Tšehhi, Nymburk, SA Nymburk
Kust vaadata: TV Nova Sport (Tšehhi), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nymburk: Tšehhi klubile tähendab hooaja lõpp tõehetke. „Lõvid“ võivad heal juhul heidelda Avtodoriga 6. koha eest, kuid selleks teoreetilise võimaluse säilitamiseks tuleb võita kõik järelejäänud mängud – Zeniti, Himki ja tabelinaabri Nižni Novgorodi vastu.
Zenit: Piiterlased on veelgi ambitsioonikamad – meeskond võitleb koha eest esikolmikus. Nymburk on Peterburi klubile sobiv vastane, neile pole seni kordagi kaotatud. Kuid mütsigalöömise meeleolu meeskonnas pole – Vassili Karasjovi sõnade kohaselt ootab vigastustest nõrgestatud ja tihedast graafikust väsinud piiterlasi Tšehhis raske heitlus.


Himki (Venemaa) – Tsmoki-Minsk (Valgevene)
Aeg
: 17.00
Koht: Venemaa, Himki, spordikompleks BTMO
Kust vaadata: Belarus-5 (Valgevene), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Himki: Moskva oblasti meeskond sai neljapäeval valusa löögi – allajäämine võõrsil Madridi Realile kukutas nad Euroliigast. Nüüd saab Himki keskenduda kodusele sarjale ning püüab mängus „draakonitega“ kodupubliku ees Madridi ebaõnnestumise kindlasti rehabiliteerida.
Tsmoki-Minsk: Minsklaste treener Igor Grištšuk ütles pärast Lokomotiv-Kubanilt saadud kaotust, et „draakonid“ ei suuda hetkel võidelda Loko ja CSKA kaliibriga meeskondadega võrdselt. Ka Himki kuulub Ühisliiga suurklubide sekka. Tsmoki on kõik 5 senist mängu kaotanud, ehkki oli 2015. aasta detsembris peetud viimases omavahelises heitluses olukorra parandamisele lähedal – siis suutis Moskva oblasti klubi alles lisaajal peale jääda.


Nižni Novgorod (Venemaa) – VEF (Läti)
Aeg
: 17.30
Koht: Venemaa, Nižni Novgorod, spordipalee
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nižni Novgorod: Nižnilaste mängujuht Dmitri Hvostov tunnistati märtsi parimaks venelasest mängijaks, ääremängija Victor Rudd kuu MVPks, meeskond ise võitis 5 mängust 4, sealhulgas UNICSi ja Loko üle. Kuid Ainars Bagatskise hoolealustel veel on, kuhu püüelda – võitlus Nymburkiga 7. koha nimel seisab veel ees.
VEF: Riialased pidasid raske 5-mängulise seeria, mis sisaldas ka heitlusi võimsate CSKA, Himki ja UNICSiga, väärikalt vastu. VEF kaotas need kõik mängud, kuid vastased ei saanud kergeid võite. Nižnilastest said lätlased viimati jagu kaugel 2012. aastal ja selle saavutuse kordamine tähendab rasket ülesannet – Nižni Novgorod on sel hooajal saanud kodus 11 võitu ja ainult 2 kaotust.


Vita (Gruusia) – Astana (Kasahstan)
Aeg
: 21.00 (Eesti aeg 20.00)
Koht: Gruusia, Tbilisi, Tbilisi spordipalee
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Vita: Treener Nikolajs Mazurs on Gruusia meeskonna peaülesandeks nimetanud hooaja väärika lõpetamise. Ideaalis püüavad tbilisilased veel üht võitu ja selleks sobib kõige paremini hooaja viimane kodumäng. Koosseisuprobleemidele vaatamata (Vita läks Nymburki vastu kuuekesi) püütakse rehabiliteerida esimese ringi 57-punktilist kaotust.
Astana: Kasahhide olukord pole suurt parem. Liidrite vigastused on klubi selgelt nõrgestanud ja võiduta seeria on juba 12 mängu pikkune. Astana fännidele on ka positiivne uudis – juba eelmise vooru mängus Jenisseiga naasis rivvi üks liidritest Patrick Calathes.


Lokomotiv-Kuban (Venemaa) – Jenissei (Venemaa)
Aeg
: 19.00
Koht: Venemaa, Krasnodar, Basket-hall
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Lokomotiv-Kuban: Raudteelaste jaoks on põhiturniiri lõpp väga pingeline – peale võitluse esikolmikukoha eest seisavad ees ka Euroliiga play-off-mängud. Otsustavaks kujuneb mõistagi järgmise vooru heitlus Zenitiga, kuid Georgios Bartzokase hoolealused ei tohi ka Jenisseile kaotada, kui nad ei taha oma olukorda keerulisemaks muuta.
Jenissei: Vaatamata asjaolule, et Oleg Okulovi meeskonnal on play-off’i lootus ammu kadunud, jätkab Jenissei võitluslikult – viimasest 5 mängust on võidetud 3. Varsti ootavad Krasnojarski meeskonda hooaja tähtsaimad mängud – FIBA Europe Cupi Final Four, nii et kohtumine nii tugeva vastase nagu Lokoga tähendab siberlastele selle eel head testi.

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors