08aprill

28. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 28. nädala mängud, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Sündmus
UNICS praktiliselt kindlustas tänu konkurent Lokomotiv-Kubani üle saadud töövõidule (80:76) põhiturniiri teise koha. Põhimõtteliste vastaste lahingu saatuse otsustas paljuski kaasanlaste snaiprid, kes aktiviseerusid pärast suurt vaheaega – enne seda tabati 1, pärast seda 9 kaugviset. See aitas valge-rohelistel murda kubanlaste kaitse. On täiesti võimalik, et see polnud sel hooajal kahe hea kaitsesüsteemiga suurklubi viimane vastasseis – UNICS ja Loko võivad vabalt ka poolfinaalis kokku minna. Tatarimaa klubil oleks siis aga peaaegu kindlalt koduväljakueelis.

Vastuhakk
CSKA on juba kindlustanud põhiturniiri esikoha ning Minskisse sõideti liidrite Miloš Teodosici ja Nando De Colota. Kuid see ei tähendanud, et armeelased poleks tahtnud Valgevene pealinnas võita. Tsmoki aga hoidis end esimesel poolajal mängus ning kolmandal veerandil viskas tänu 8 kolmesele favoriidi vastu tervelt 33 punkti! Mängulõpus jäid peale siiski armeelaste kogemused ja külmaverelisus. Küll suurte raskustega, kuid CSKA sai ikkagi Valgevenest võidu kätte (83:81).

Revanš
Zenit alustas mängimist alles eelmisel hooajal, kuid on suutnud Nižni Novgorodiga juba moodustada põhimõtteliste vastaste paari. Eelmise hooaja play-off’is said volgalased piiterlastest eepilises 5-mängulises heitluses jagu, sel hooajal korrati sama trikki EuroCupil. Nüüd võtsid zenitlased mõlemale meeskonnale tähtsas mängus revanši. Nižni 76 punktist 45 viskasid Dmitri Hvostov (28) ja Ivan Strebkov (17). Põhjapealinna esindajad jagasid koormust ühtlasemalt, mis aitas ka saavutada minimaalse ülekaalu (77:76).
Nižni riskib play-off’i esimeses ringis kohtumisega veel ühe vana tuttava, CSKAga. Zenit jätkab võitlust koha eest esikolmikus.

Fänn

Traditsioon
Himki on pärast Duško Ivanovici peatreeneriks saamist kriisi ületamas. Kolla-sinised mitte ainult ei jätkanud Riias peetud mängus VEFiga traditsiooni – said lätlaste üle 15. võidu järjest –, vaid erinevalt eelmistest mängudest said hakkama draama ja närvikukuta. Esimesel veerandil 8 kolmest tabanud himkilased hoidsid edaspidi vastaseid kümmekonna punkti kaugusel (89:79). Kolmas võit järjest tõstis Himki 3. koha konkurentsi tagasi.

Pingelisus
Jenissei ja Kalev võitlesid tabeliseisule tähelepanu pööramata nii, nagu mänginuksid finaalis. Isegi David Kennedy supertulemuslikkus (18 punkti, 15 lauapalli, 6 korvisöötu ja 1099 tema vastu tehtud viga) ei aidanud krasnojarsklastel eestlasi normaalajal murda. Lisaajal astusid esile teised mehed ning Deniss Zahharovi ja artjom Jakovenko kindel tegutsemine tõi siberlastelöe võidu (97:90).

Arütmia
„Mäng oli suurte tõusude-mõõnadega.“ Avtodori peatreener Vladimir Antsiferov märkis, et mäng Krasnõi Oktjabriga ei möödunud tavapäraselt. Saraatovlased jäid koduväljakul teise veerandi alguses 16 punktiga taha, kuid pääsesid juba poolaja lõpuks juhtima. Pärast pooltevahetust tegid must-valged omakorda vahe sisse, kuid lõpus oleks +20 pealt peaaegu kaotatud!
Need Volga mäed tõid ikkagi võidu Avtodorile (102:95), kel on juba 8-võiduline seeria – hetkel pole Ühisliigas kellegi enamat.

Deja vu
Pärast hooaja esimest võitu sõitis Vita Tšehhi, kuid kõrgete kohtade eest heitlev Nymburk ei jätnud grusiinidele võimalust. Ronen Ginzburgi meeskond hoidis selget initsiatiivi ning kordas oma ajaloo suurimat võitu (111:51). Samasuguse 60 punktiga olid „lõvid“ Vitast ka võõrsil jagu saanud.

Takerdumine
Tsmoki-Minsk ja Lokomotiv-Kuban ei suutnud pärast lahtihüpet kolme ja poole minuti jooksul skoori avada. Valgevenelased viskasid lõpuks esimese korvi, kuid kubanlased vastasid 13:0 spurdiga ja tegid juba avaveerandil kahekohalise vahe sisse. Seejärel hoidis Loko vahet ega lasknud vastasel olukorda teravdada (75:60) – nõnda ollakse suurimaks 3. koha soosikuks.

Ülemängimine
Astana ja Jenissei pidasid kahe nädala jooksul teise omavahelise mängu. Siberlased olid Krasnojarskis kindlalt võitnud (+26). Kasahstanis peetud mäng kulges Oleg Okulovi hoolealustele raskemalt, kuid kaalukauss kallutati ikkagi enda poolele (80:73).

Arv
80 – Zeniti tagamängija Ryan Toolsoni tabavusprotsent mängust kohtumises Kaleviga.
Toolson praktiliselt ei eksinud ning alustas oma tulistamistega juba esimesel veerandil, aidates meeskonna 20 punktiga ette. Ühisliiga ühe parema snaipri sihik jäi lõpuni paika, ta tabas 10 viskest 8 (kolmesed 7/6) ja 9 vabaviskest 9, kogudes 31 punkti. Zenit võitis (101:69).

MVP
David Kennedy (Jenissei). Kennedy efektiivsus aitas Jenisseil saada 28. nädalal kaks võitu – Kalevi ja Astana üle – ning jõuda 9. kohale. Ääremängija keskmised näitajad olid 17,0 punkti, 10,5 lauapalli, 5,5 korvisöötu ja 24,5 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
UNICSi ääremängija Kostas Kaimakoglou:
„Me ei mõelnud sellele, et mäng Lokomotiviga võib meile kindlustada teise koha. Loomulikult tahame põhiturniiri lõpus sellel kohal olla, kuid play-off’is ei loe see midagi. Seal algab kõik nullist ning seal peame olema parimas vormis. Play-off tähendab sõda. Sõda iga meeskonnaga igas mängus.
Kohtumine Lokoga oli väga emotsionaalne, meeskonnad tegutsesid jõuliselt. Niisugune mäng meeldib mulle.“

Hetk

Foto

 

Turniiritabel


 

Jaga
Meeldib?
1
Sponsors