02aprill

28. mängunädal. Kohtumiste tutvustus

Pühapäeval, teisipäeval, kolmapäeval ja neljapäeval toimuvad põhiturniiri 28. mängunädala kohtumised.

3. aprill, pühapäev

Tsmoki-Minsk (Valgevene) – CSKA (Venemaa)
Aeg: 15:00
Koht: Valgevene, Minsk Arena
Ülekanded: Belarus-5 (Valgevene), Match! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Tsmoki-Minsk: Aprillis ootab Igor Grištšuki hoolealuseid tõsine katsumus: Tsmoki kohtub järjest CSKA, Loko, Himki ja Zenitiga. Teisest küljest ei ole „draakonitel“ enam tõsist motivatsiooni – võib-olla just see aitab neil mängida lõbusalt ja pingevabalt, rõõmustades poolehoidjaid ilusa mänguga soosikute vastu.
CSKA: Reedel võtsid moskvalased Euroliiga ühes printsipiaalsemas duellis vastu Žalgirise ning alistasid tuttava ja leppimatu vastase kindlalt. Nii tegid Venemaa klubid sel nädalal Euroliigas omalaadse kübaratriki – kõik võitsid oma kohtumise. Aga töövõit nii märgilise tähendusega vastase üle peaks CSKA-d veel rohkem innustama.

UNICS (Venemaa) – Lokomotiv-Kuban (Venemaa)
Aeg: 15:00
Koht: Venemaa, Kaasan, Basket Hall
Ülekanded: Match TV (Venemaa), Match! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
UNICS: Kaasanlased hoiavad ikka kindlalt teist kohta, kuid võidud tulevad neile raskelt. Viimases 5 kohtumises on Jevgeni Pašutini tiim kaks korda kaotanud, aga eelmisel nädalal võitis suurte pingutustega lisaajal Kalevi. Nüüd seisab UNICS-i vastas tiitlipretendent, kes endiselt loodab kaasanlasi oma kohalt tõugata. Meeskondade tänavuse hooaja esimene kohtumine jäi meelde ülimalt kinnise korvpalli poolest – UNICS võitis 58:56.
Lokomotiv-Kuban: Raudteelased ei liigu tabelis samuti probleemideta. Kindlustanud endale esmakordselt klubi ajaloos koha Euroliiga play-offis, heitleb Lokomotiv jätkuvalt kahel rindel – neljapäeval võitsid kubanlased Unicaja. Värskema UNICS-i vastu ei saa krasnodarlastel olema kerge: Kaasanis võõrustajad praktiliselt kunagi ei kaota, aga „Loko“ on seni võõrsil saanud jagu vaid ühest VTB Ühisliiga tippklubist – CSKA-st.

Avtodor (Venemaa) – Krasnõi Oktjabr (Venemaa)
Aeg: 17:00
Koht: Venemaa, Saraatov, Spordihoone Kristall
Ülekanded: VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Avtodor: Saraatovlaste seeria on silmapaistev – 7 võitu järjest suurepärase resultatiivsusega. Nüüd ei rahulda neid ilmselt isegi 6. koht – Himkist lahutab meeskonda kaks võitu ja neil on ka kaks mängu vähem peetud. Sealjuures on kalender Avtodorile soodne: alles viimases voorus kohtutakse esikaheksa meeskonnaga – CSKA-ga.
Krasnõi Oktjabr: VTB Ühisliiga kahe hooaja jooksul ei olegi Krasnõi Oktjabr leidnud rohtu Avtodori vastu, kaotades kõik kolm mängu. Võimalus seisu parandada on „terasesulatajail“ võimalik, kuid seda pole lihtne teha: vastaste turniirimotivatsioon on väga kõrge.

VEF (Läti) – Himki (Venemaa)
Aeg: 17:00
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Ülekanded: Riga TV (Läti), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
VEF: VEF-i ja Himki vastasseisul on pikk, aga ühekülgne ajalugu: 14 kohtumisest on VEF kaotanud 14. Viimases matšis ei aidanud isegi 35 punkti kogunud Francisco Cruzi kangelaslik mäng vältida järjekordset kaotust. Vaevalt aitab ka koduväljak – Riias on VEF seni võitnud harvemini kui võõrsil.
Himki: Pärast pikaks veninud ebaedu seeriat, mis sisaldas ka treeneri erruminekut, on Moskva-äärse meeskonna käsi hakanud paremini käima: Himki alistas vahetu rivaali (Zenit) ning seejärel lausa purustas Euroliigas Kreeka Olympiakose 32 punktiga. Muide, selles kohtumises oli resultatiivseim Petteri Koponen – peakangelane esimese ringi kohtumises VEF-iga.

Zenit (Venemaa) – Nižni Novgorod (Venemaa)
Aeg: 18:00
Koht: Venemaa, Peterburi, Sibur Arena
Ülekanded: Match! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Zenit: Piiteri klubi mängis märtsis pikka aega edukalt, siis aga pidurdas, kaotades Himkile ja Avtodorile. Nüüd ootab Vassili Karasjovi hoolealuseid mäng üsna printsipiaalse vastasega: meenutame, et mullu katkestas just Nižni Novgorod Zeniti tee play-offi veerandfinaalis, saavutades võidu dramaatilises viiemängulises seerias.
Nižni Novgorod: Nižnilased ei olnud enne hooaja algust tehtud muudatuste tõttu enam kaugeltki see meeskond, kes CSKA-ga poolfinaalis heitles. Kuid Ainars Bagatskis suutis meeskonna ümber ehitada ja hooaja teisel poolel mängib Nižni Novgorod veenvalt – nädalase vahega alistati „Loko“ ja UNICS. Küllap soovivad volgalased enda kaukasse lisada võitu veel ühe esineliku tiimi üle, seda enam, et paljud mängijad veel mäletavad mullust seeriat piiterlastega.

Jenissei (Venemaa) – Kalev (Eesti)
Aeg: 19:10 (15:10 Eesti aeg)
Koht: Venemaa, Krasnojarski spordihall
Ülekanded: Tallinna TV (Eesti), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Jenissei: Krasnojarskilased mängivad edukalt tabeli alumise osa meeskondadega, mis peaks neile lisama kindlust isegi esimeses mängus Kalevilt saadud kaotust arvestades. Tõsi, viimati alistas Jenissei eestlasi üpris ammu – 2014. aasta novembris. Selles mängus püstitasid siberlased 111 punktiga meeskonna resultatiivsusrekordi. Muide, ka sel nädalal sai Jenissei hakkama ajaloolise saavutusega, kui pääses pärast Cibona võitmist FIBA Europe karikasarja Final Fouri.
Kalev: Kuigi tallinlased on viimasest 5st mängust kaotanud 4, on nad näidanud end kõva pähklina, sellistel suurtel tiimidel nagu „Loko“ ja UNICS tuli tugevalt pingutada, et seda katki hammustada. Krasnojarskisse sõidavad eestlased erilise kartuseta – sel hooajal nad juba võitsid Jenisseid, kuigi tollane liider Josh Boone mängib nüüd Himkis.

5. aprill, teisipäev

Nymburk (Tšehhi) – Vita (Gruusia)
Aeg: 18:30 (19:30 Eesti aeg)
Koht: Tšehhi, Nymburk, SA Nymburk
Ülekanded: TV Nova Sport (Tšehhi), Silk TV Sport 3 (Gruusia), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Nymburk: Esikaheksa „sabas“ toimub praegu heitluse elule ja surmale – Avtodor, Nižni ja Nymburk seisavad tabelis peaaegu võrdselt. Tšehhidel on jäänud pidada ainult neli mängu, neist kolm play-offi tsooni meeskondadega. Seepärast on „lõvidel“ vaja külalisi Tbilisist iga hinna eest võita.
Vita: Lõpuks ometi võidurõõmu maitsnud Gruusia meeskond peaks saabuma Tšehhisse enesekindlalt ja edust tiivustatuna. Peamine on saada revanš esimese ringi hävitava kaotuse eest. Tookord võitis Nymburk 60 punktiga, mis on Liiga ajaloo suuruselt teine punktivahe.

Tsmoki-Minsk (Valgevene) – Lokomotiv-Kuban (Venemaa)
Aeg: 19:00
Koht: Valgevene, Minsk Arena
Ülekanded: Belarus-5 (Valgevene), Match! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Tsmoki-Minsk: Pärast kohtumist CSKA-ga lähevad „draakonid“ kodus kokku veel ühe tiitlipretendendiga – selles kohtumises tuleb neil murda Liiga parim kaitse. Välja arvatud hooaja avamatšis UNICS-iga ei ole valgevenelastel õnnestunudki alistada ühtki esikaheksa meeskonda ning ka omavaheliste mängude statistika räägib Tsmoki kahjuks: 7 kaotust 7 mängus.
Lokomotiv-Kuban: Georgios Barzokas on loonud Krasnodaris efektiivse kaitsemasina, mis samal ajal mängib ilusat ja haaravat korvpalli. Ka esimese rongi mängus tõestas kubanlaste kaitse oma efektiivsust, kui „draakonitel“ lasti koguda vaid 50 punkti (sealjuures ei mängi minskilased Liigas sugugi väheresultatiivselt – keskmiselt 82 punkti mängust). Raudteelastele on praegu iga kohtumine play-offi (nii VTB Ühisliiga kui ka Euroliiga) peaproov ning kindlasti ei lase kubanlased Tsmoki-Minski vastu lõdvaks.

6. aprill, kolmapäev

Zenit (Venemaa) – Kalev (Eesti)
Aeg: 20:00
Koht: Venemaa, Peterburi, Sibur Arena
Ülekanded: Match! Naš Sport (Venemaa), Tallinna TV (Eesti), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Zenit: Aprillis on Zenitil üsna pingeline graafik: meeskonnal seisab ees kaheksa mängu ja neist kaks korda Kaleviga. Kolmapäeval toimub meeskondade esimene kohtumine. Teine on planeeritud täiesti põhihooaja lõppu ning võib-olla sõltub just sellest piiterlaste tiimi saatus.
Kalev: Eestlased mängivad võõrsil tavapäraselt kesiselt (sel hooajal ainult 3 võitu). Kuid see puudutab ainult tulemust, mitte mängutaset – just äsja tõestas Kalev Krasnodaris, et suudab võõrsil tegutseda agressiivselt ja näidata hambaid isegi tippklubile. Nii et lõdvaks lasta Zenitil ei tasu vaatamata favoriidi seisusele.

7. aprill, neljapäev

Astana (Kasahstan) – Jenissei (Venemaa)
Aeg: 20:00 (17:00 Eesti aeg)
Koht: Kasahstan, Astana, Spordikompleks Žastar
Ülekanded: KAZ Sport (Kasahstan) Match! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Astana: Kummalegi meeskonnale ei oma kohtumine tabeliseisu osas tähtsust, kuid teatud intriigi sisaldab. Eriti kehtib see Astana kohta – kasahhidel on vaja mustast august välja rabelda. Oma viimase võidu sai meeskond alles jaanuaris ning on pärast seda püsinud 11 mängu võiduta. Vigastustest mõjutatud klubi üritab ebaõnnele punkti panna koduseinte toel – pärast seda jääb Astanal pidada vaid kaks mängu.
Jenissei: Siberlased jätsid hüvasti play-offi lootustega, kuid võivad veel vähemalt esikümne koha kindlustada. Hooaja esimese mängu Astanaga pidasid nad äsja – 20. märtsil võideti veenva ülekaaluga. Kui Jenissei võidab võõrustajaid, võib ta veel heidelda Krasnõi Oktjabriga sümboolse 9. koha eest.

 

Jaga
Meeldib?
5
Sponsors