29märts

27. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 27. nädala mängud, meenutades nende kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Lahing
Nädala mängus kokku läinud Himki ja Zenit õigustasid ootusi. Ehkki pärast esimest poolaega tundus, et himkilased kordavad veebruarikuus Peterburis näidatud tulevärki, kui nad tegid juba avaveerandiga 21-punktilise vahe sisse ja edaspidi ainult kasvatasid vahet. Sel korral suutsid suureks vaheajaks 25 silmaga taha jäänud külalised tuua murrangu. Zenit tegi muljetavaldava come-back’i, kuid mängu lõpus suutsid kolla-sinised James Augustine’i, Tyrese Rice’i ja Aleksei Švedi ühisel jõul edu hoida (90:84).
Zenit jäi turniiritabelis endiselt Himkist ettepoole, ehkki vahe Moskva oblasti klubiga on väike. Pole välistatud, et samad meeskonnad lähevad play-off’i esimeses ringis uuesti kokku – tuleksid kuumad mängud.

Sündmus
CSKA kindlustas põhiturniiril esikoha. Sel hooajal ainult kaks kaotust saanud armeelased vormistasid selle ametlikult võiduga VEFi üle (101:93). Riialased võitlesid valitseva meistriga väärikalt, kuid ei suutnud vastast teel järjekordse saavutuseni väärata. Järelejäänud mängudega võib UNICS parimal juhul CSKA-le järele jõuda, kuid puna-sinised edestaks neid omavaheliste mängude põhjal.

Võit
Vita oli juba mitmel korral jõudnud selle nii oodatud võidu lähedale, kuid debütandil oli ikka ja jälle veidi puudu jäänud. Mängus Tsmoki-Minskiga pöördus õnn lõpuks tbilisilaste poolele. Kaks minutit enne lõppu 72:78 taga olnud Vita tegi Daniel Bejarano vedamisel suurepärase lõpu ning noppis tänu Beka Tsivtsivadze sekund enne lõppu tabanud viskele kauaoodatud võidu (81:80)!

Rekord
Avtodor mängis üle Astana (132:72), uuendades Ühisliiga ühe mängu resultatiivsusrekordit. On tähelepanuväärne, et ka eelmine tipptulemus oli saraatovlaste käes ning saavutatud eelmise aasta detsembris kohtumises sama vastasega (131). Volgalastele oli sama tähtis ka esikaheksa koha kindlustamine – must-valged mängivad teist aastat järjest play-off’is.

Spurt
Kui Avtodor rõõmustas oma poolehoidjaid koheselt, siis Ühisliigas alates hooajast 2011/12 mängiv Nymburk jõudis esimest korda play-off’i. Ametlikult kindlustasid tšehhid selle nädalavahetusel Bisonsi üle saadud võidu (96:60) ja Krasnõi Oktjabri kaotusega Krasnodaris. „Lõvid“ püüavad põhihooaja lõpusirgel tabelis oma positsiooni parandada, et suurendada kevadise staadiumi esimese ringi eduvõimalusi.

Väljakukkumine
Kui Nymburk tähistab esimest play-off’i pääsemist, siis Krasnõi Oktjabri leeris on vastupidised tunded. Volgogradlased kaotasid 27. nädalaga ka teoreetilised edasipääsuvõimalused. Lokomotiv-Kuban oli volgalastest tugevam, esitades taas kord kaitses hea partii (81:63).

Pääsemine
UNICSi külaskäigud Tallinna on meeskondade vormist sõltumata sageli rasked. Võtame kasvõi hooaja 2013/14, mil kaasanlased said Eesti pealinnas oma ainsa kaotuse põhiturniiril. Valge-rohelised esinevad ka praegu väga kindlalt, kuid esmaspäeval oleks peaaegu samamoodi komistatud. Mäng tundus olevat UNICSi käes, kuid nad lasid normaalaja lõpus eestlastel spurtida ja pääsesid viimastel sekunditel kaotusest. Päästmismissiooni sooritas Keith Langford. Ta ütles ka lisaajal oma otsustava sõna, visates seal 9 punkti. Märkimata ei saa jätta ka Anton Ponkrašovi kaalukat panust: 30 punkti, 10 lauapalli ja 7 korvisöötu. Golden State Warriorsist tuntud dueti Curry-Thompson stiilis mänginud Ponkrašov ja Langford (meeskonna 89 punktist visati 60) aitasid kaasanlastel Tallinnast püstipäi lahkuda (89:84).

Fänn

Tsitaat
Nižni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Meil olid enne mängu meeskonna seisundi osas suured kahtlused, sest Jenisseiga peetud matš oli nädala jooksul kolmas. Peale selle olime mänginud kolm lisaaega, teinud 11-tunnise reisi ja täna ootas tugev vastane. Leian, et Krasnojarsk peaks oma võimaluste juures asuma turniiritabelis kõrgemal. Mäng ise meenutas ameerika mägesid: mängime kolm-neli minutit hästi, seejärel aga lubame vastasel meie vead ära kasutada. Viimase veerandaja esimese viie minuti kvaliteetne mäng meie poolt pani aga kõik oma kohale.“
… Nižnilased läbisid tõsise katsumuse, kaotades Strasbourgiga peetud dramaatilises võitluses võimaluse mängida EuroCupi poolfinaalis. Kuid nädal lõppes must-valgetele positiivselt. Volgalased võivad pärast Jenissei üle saadud ilusat võitu (93:75) valmistuda play-off’iks.

Fakt
27. nädala mängudega selgusid kõik hooajal 2015/16 play-off’is osalejad. CSKA, UNICSi, Lokomotiv-Kubani ja Zeniti järel kindlustasid pääsme otsustavasse faasi ka Avtodor, Nymburk ja Nižni Novgorod. Seejuures on teada ainult CSKA täpne koht play-off-tabelis (armeeklubi kindlustas ennetähtaegselt põhiturniiril 1. koha ja koos sellega ka kõigis ringides koduväljakueelise), 2.-8. koha nimel jätkub võitlus. Intriig säilib ilmselt põhiturniiri lõpuni.

Arv
8 – nii palju lauapalle võttis VEFiga peetud mängu teisel veerandajal CSKA ääremängija Nikita Kurbanov. Selle näitaja rekord kuulub Kalevi tsentrile Shawn Kingile, kes hooajal 2010/11 Tsmoki-Minskit esindades kogus mängus Soome klubiga Honka neljandal veerandil 11 lauapalli.

MVP
Daniel Bejarano (Vita). Tagamängija aitas Vital oma efektiivsuse ja mängu lõpus visatud 5 punktiga saada hooaja esimese võidu – see oli lõppenud mängunädala kõige hinnalisem panus. Ameeriklase arvele jäi 21 punkti (visked mängust 11/7), 6 lauapalli, 1 vaheltlõige ja 26 efektiivsuspunkti.

Hetk

Foto


Turniiritabel

Jaga
Meeldib?
9
Sponsors