25märts

27. nädala mängude tutvustus

Reedel, laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval peetakse põhiturniiri 27. nädala mängud.

Reede, 25. märts

Bisons (Soome) – Nymburk (Tšehhi)
Aeg
: 16.00
Koht: Soome, Loimaa, Loimaa spordihall
Kust vaadata: Elisa Viihde (Soome), TV Nova Sport (Tšehhi), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Bisons: Soome klubi on kaotanud juba 5 mängu järjest, rotatsiooniprobleemid võtavad võimaluse heidelda vastastega terve mängu jooksul võrdselt. Ka mängugraafik pole „piisoneid“ soosinud, 5 mängust 4 peeti võõrsil, nüüd lõpuks naastakse koju. Oma fännide ees püütakse viimased kaotused heastada.
Nymburk: „Lõvid“ peavad häälestuma väga tõsiselt, nad asuvad 8. kohal. Esiteks võivad nad teoreetiliselt veel play-off’i kohalt välja langeda, teiseks viiks praegune positsioon nad avaringis kokku põhiturniiri võitjaga, mida tšehhid püüavad vältida.


Laupäev, 26. märts

Avtodor (Venemaa) – Astana (Kasahstan)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Venemaa, Saraatov, spordipalee Kristall
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), KAZ Sport (Kasahstan), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Avtodor: Põhiturniir jõuab lõpusirgele ja üks huvitavamaid on Avtodori, Nymburki ja Nižni Novgorodi vahel peetav heitlus 6.-8. koha eest. Küsimus on selles, kes kannab kõige väiksemaid kaotusi. Mängugraafik on Avtodorile sobiv, neil on tabeli ülaosa meeskondadest jäänud mängida veel ainult Zeniti ja CSKAga.
Astana: Liidrite kaotamine mõjub Kasahstani klubile valusalt – viimane võit saadi jaanuari lõpus. Koos Avtodori võimsa motivatsiooniga läheb Astanal (eriti võõrsil) raskeks. Teisest küljest tahavad kasahhid end detsembris saadud kaotuse eest rehabiliteerida – siis püstitas Avtodor 131 punktiga Ühisliiga resultatiivsusrekordi.


Pühapäev, 27. märts

Lokomotiv-Kuban (Venemaa) – Krasnõi Oktjabr (Venemaa)
Aeg
: 16.00
Koht: Venemaa, Krasnodar, Basket-hall
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Lokomotiv-Kuban: Pärast võimsat perioodi, mil Loko mängis nii Ühisliigas kui ka Euroopas järjest kõik üle, läks hoog maha – kaks kaotust Euro- ja üks VTB liigas ning üliraske võit tagasihoidliku Kalevi üle. Sellele vaatamata on teine koht endiselt kubanlaste käeulatuses. Kodus on sel hooajal kaotatud ainult kaks mängu, nii et fännidel on põhjust optimismiks. Loko mängijaid peaks tiivustama ka ajalooline saavutus – nad purustasid neljapäeval Euroliigas Serbia klubi Crvena Zvezda ja pääsesid esmakordselt selle võistluse play-off’i.
Krasnõi Oktjabr: „Terasesulatajatele“ tähendab Lokomotiviga peetav kohtumine ühte viimastest võimalustest saada jalg ärasõitva play-off’i rongi ukse vahele. Olukorra muudab keerulisemaks asjaolu, et Volgogradi meeskond pole Lokot varasemas 5 mängus kordagi võitnud.


Nižni Novgorod (Venemaa) – Jenissei (Venemaa)
Aeg
: 17.30
Koht: Venemaa, Nižni Novgorod, FOK Meštšerski
Kust vaadata: Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nižni Novgorod: Nižnilased on oma fännidele õpetanud, et võivad alistada ükskõik millise favoriidi ning samas kaotada tabeli alumise poole meeskonnale. Selle näiteks on esimene Jenisseiga peetud mäng. Tõsi, see juhtus hooaja esimesel poolel, mil Nižni oli mõõnas. Sellest ajast saati on Ainars Bagatskise meeskond seisu oluliselt parandanud, viimasest 10 mängust on võidetud 8.
Jenissei: Vaatamata Nižni soosikuseisusele on ka krasnojarsklastel oma võidulootused. Võõrustajad pidasid kolmapäeval EuroCupil palju jõudu nõudnud ja kahele lisaajale läinud mängu Strasbourgiga, jäädes kahe matši kokkuvõttes alla. See ei mõju volgalastele ei füüsilises ega vaimses plaanis hästi, mida siberlased kindlasti püüavad ära kasutada.


CSKA (Venemaa) – VEF (Läti)
Aeg
: 18.00
Koht: Venemaa, Moskva, USK CSKA
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Riga TV (Läti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
CSKA: Lokolt saadud kaotus ergutas armeelasi, nad on pärast seda võitnud kaht otsest konkurenti ja juhivad endiselt turniiritabelit. CSKA-l pole VEFFiga kunagi eriti tõsiseid probleeme olnud – kõik 7 mängu on võidetud keskmiselt 14 punktiga. Lisaks tahavad armeelased end rehabiliteerida pärast Euroliigas Bambergilt saadud kaotust.
VEF: Riialased on tõusuteel ja võitnud 5 viimasest mängust 4. Tõsi, neist neljast ainult üks võit on saadud esikaheksa meeskonna, Nymburki üle. Eelmises mängus CSKAga võitlesid lätlased väärikalt, kuid moskvalaste pingi pikkus otsustas asja. Ka nüüd püüab VEF hoida end mängus ühtsuse ja eneseohverdusega.


Vita (Gruusia) – Tsmoki-Minsk (Valgevene)
Aeg
: 18.30 (Eesti aeg 17.30)
Koht: Gruusia, Tbilisi, Tbilisi spordipalee
Kust vaadata: Silk TV Sport 3 (Gruusia), Belarus-5 (Valgevene), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Vita: Gruusia meeskond on parandanud kokkumängu ja võitleb kodus viimseni. Ehkki Vita pole Ühisliigas saanud veel ühtegi võitu, kujutab ta endast kõva pähklit, mida hiljuti sai tunda Zenit.
Tsmoki-Minsk: Nende meeskondade esimeses mängus polnud „draakonitel“ erilisi raskusi, grusiinid alistati 20 punktiga. Ka Tbilisis võidu saamiseks tuleb vaid õigesti häälestuda.


Esmaspäev, 28. märts

Kalev/Cramo (Eesti) – UNICS (Venemaa)
Aeg
: 18.00
Koht: Eesti, Tallinn, Saku Suurhall
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Kalev: Eestlased näitasid eelmises voorus tõeliselt võitluslikku iseloomu, viies Loko Krasnodaris kaotuse äärele. Enne seda oli Kalev alistanud Krasnõi Oktjabri, nii et UNICSil ei ole Tallinnas kerge – Alar Varraku meeskond on heas vormis.
UNICS: Kaasanlasi ei tohiks eriti häirida asjaolu, et mängitakse võõrsil. Jevgeni Pašutini meeskond on Kalevi vastu võitnud 9 mängust 8. Peale selle tahavad kaasanlased heastada Nižni Novgorodilt saadud kaotuse ning on kahekordselt ohtlikud, sest ei pea enam kahel rindel võitlema ja saavad keskenduda Ühisliigale.


Himki (Venemaa) – Zenit (Venemaa
Aeg
: 20.00
Koht: Venemaa, Himki, spordikompleks BTMO
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Himki: Nädala keskses mängus kohtuvad turniiril vähemalt kolmandat kohta ihkavad meeskonnad. Himki positsioon näib ebakindel – 4 kaotust järjest (Euroliigat arvestamata), treenerivahetus… Teisest küljest hakkas Moskva oblasti meeskond näitama paranemise märke, mängides eelmises voorus üle Krasnõi Oktjabri. Pealekauba mängib Himki kodus, kus on sel hooajal kaotanud ainult kolmel korral.
Zenit: Raske mängugraafik (piiterlased peavad järele palju vahelejäänud mänge) pole Zeniti rütmist välja löönud – võiduseeriasse on tulnud sisse ainult üks kaotus, suurepärases mängus CSKAga. Zenit ihkab revanši – mitte just ammu, veebruaris kaotati Himkile 31 punktiga. Külalistele lisab optimismi Astana vastu väga kasulikult tegutsenud Omar Thomase naasmine rivvi.

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors