22märts

26. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga 26. nädala mängud, meenutades nende kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Fenomen
Nižni Novgorod mängis koduväljakul üle järjekordse favoriidi. Must-valgete kollektsioonid olid enne 26. nädalat CSKA, Himki ja Lokomotiv-Kuban. UNICS näitas esimesel poolajal (+14), et on võimeline sealse halli maagiale vastu seisma, kuid pärast vaheaega valitses Victor Ruddi vedamisel Nižni. Kaasanlased suutsid õnnega pooleks jõuda lisaajani, kuid seal võtsid võõrustajad kindlalt oma (91:81). UNICSi kaotus teravdab teise koha eest peetavat võitlust.

Täismaja
Pilgeni täis Peterburi hall Sibur Arena elas kaasa hooaja ühele haaravamale heitlusele, Zenit võitles CSKAga. Initsiatiiv käis käest kätte ja kõik otsustati lõpus, kus esiplaanile astus armeelaste tappev duo Miloš Teodosic – Nando De Colo. Serblane ja prantslane korraldasid minutiga 8:0 spurdi, mis tähendas niisuguses mängus väga palju. CSKA võitis (86:82) ja sammub põhiturniiri triumfi suunas.

Spurt
Lokomotiv-Kuban ja Kalev/Cramo asuvad turniiritabeli eri pooltel. See ei seganud eestlastel favoriidiga praktiliselt terve mängu võrdselt heidelda. Välja arvatud neljandal veerandil mõne minuti jooksul, mil kubanlased tegid superspurdi 15:0. Eestlased vähendasid kahekohalise kaotusseisu veel 4 punktile, kuid võit jäi ikkagi Lokole (71:67).

Fänn

 

Algatus
Himki oli enne mängu Krasnõi Oktjabriga kaotanud neli korda järjest, mis tähendas põhiturniiridel klubi ajaloo kehvimat seeriat. Moskva oblasti klubi jättis 15. märtsil hüvasti Rimas Kurtinaitisega, kelle vahetas välja Duško Ivanovic. Tolle esimene mäng Ühisliigas lõppes suurte raskustega tulnud võiduga (80:78). Volgogradlastega peetud mäng näitas, et himkilastel seisab ees palju tööd. Kuid esimene samm õiges suunas on astutud.

Konkurents
Avtodor ja Nymburk on terve hooaja teise poole liikunud turniiritabelis külg-külje kõrval, võideldes 6. koha eest. 26. nädalal saadi omavahel asjad selgeks teha. Suurepärases hoos olevad saraatovlased jätkasid Tšehhis samas vaimus, saades viienda võidu järjest (92:73).
Avtodor ja Nymburk on play-off’i koha sisuliselt kindlustanud, kuid esimese ringi perspektiivid sõltuvad paljuski põhiturniiri lõppkohast. Võõrsil konkurendi üle mänginud volgalased tegid suure sammu 6. koha suunas ja neil on võimalik tõusta veelgi kõrgemale.

Kiirus
Jenissei mängis nõrgenenud Astana vastu kodus esimesel veerandil ebaõnnestunult (-8), kuid pärast seda muutus kõik. Krasnojarsklased panid uue käigu sisse ning tegid ühe kiirrünnaku teise järel. Siberlased jätkasid samas stiilis ka pärast suurt vaheaega, võitsid kolmanda perioodi 25:10 ja mäng oli tehtud (96:70).
See võit aitas Jenisseil võitluses 9. koha eest läheneda Krasnõi Oktjabrile. Neid lahutab volgogradlastest veel ainult üks võit.

Vastutöötamine
Mängu VEF – Vita esimese 5 minutiga visati kahe meeskonna peale kokku ainult 9 punkti. Joshua Bostici kaks järjestikust kaugviset tõmbasid riialased käima. Hetk oli sümboolne. Grusiinid kasutasid enamiku mänguajast maa-ala kaitset. Ses olukorras kujunesid täpsed kaugvisked, mida kokku tehti 16, lätlaste kõige tõhusamaks relvaks, mille abil lõhuti Vita vastupanu ja jõuti suure võiduni (99:59). Riia klubi püüab sarnaselt Jenisseiga 9. kohta ja jälitab Krasõi Oktjabrit.

Kuraas
Paradoksaalsel kombel mängib Tsmoki-Minsk sel hooajal võõrsil paremini kui kodus. Kuid mängus Bisonsiga näitas Anthony Hilliard (32 punkti, 5 lauapalli, 5 korvisöötu) ja kompanii algusest peale, et tahab kodust saldot parandada. Rünnakule panustanud Tsmoki viskas juba esimese veerandiga 34 punkti. Hullumeelset tempot hoiti lõpuni. „Draakonid“ püstitasid klubi Ühisliiga resultatiivsusrekordi ja said ajaloo suurima võidu (119:83). Nüüd on minsklased saanud nii kodus kui ka võõrsil 4 võitu.

Arv
19 – nii palju punkte mängis Krasnõi Oktjabr Himkiga peetud kohtumise ajal tagasi.
Volgogradlased jäid teise veerandi alguses juba 20-punktilisse kaotusseisu, kuid mängu viimaseks minutiks oli vahe minimaalne. Himki vastu on niisugust asja raske korda saata, nii et volgalaste võitluslikkus väärib eraldi äramärkimist. Viimane samm jäi siiski tegemata. Kaotus võttis Krasnõi Oktjabrilt praktiliselt play-off’i pääsemise võimaluse.

MVP
Victor Rudd (Nižni Novgorod). Ääremängija kerkis nädala mängu kangelaseks, aidates Nižnil taas väikese sensatsiooni korda saata. UNICSi vastu 44 minutit ja 43 sekundit mänginud Rudd kogus 21 punkti, 8 lauapalli, 6 korvisöötu, 3 kulpi, 1 vaheltlõike ja 23 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
Nižni Novgorodi ääremängija Vladimir Ivlev:
„Arvan, et kõik on juba harjunud, et meie meeskond mängib tõusude-mõõnadega. Seetõttu ei tähenda 14-punktiline vahe ei meie ega vastase kasuks midagi, kõik võib mängu käigus pöörduda vastupidiseks. Fännid vajavad vahel validooli.“

Hetk

Foto

Тabeliseis

Jaga
Meeldib?
11
Sponsors