19märts

26. nädala mängude tutvustus

Pühapäeval ja esmaspäeval peetakse põhiturniiri 26. nädala mängud.

Pühapäev, 20. märts

Nižni Novgorod (Venemaa) – UNICS (Venemaa)
Aeg:
16.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Venemaa, Nižni Novgorod, spordipalee
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nižni Novgorod: Volga derbi on selle poolest tähelepanuväärne, et võõrustajad on sel hooajal alistanud nii CSKA, Himki kui eelmises voorus ka Loko. Kas Nižni suudab veel ühe medalipretendendi üle mängida? Seni on nižnilased saanud UNICSi vastu 7 mängust ainult ühe võidu, seda 2014. aastal.
UNICS: Kaasanlased mängisid eelmisel nädalal üle otsese konkurendi Himki, Keith Langford püstitas aga isikliku skoorirekordi (38 punkti) ja sai nädala MVPks. Nüüd on Jevgeni Pašutini meeskonnale tähtsaim tempo hoidmine. Nad saavad eeskuju võtta esimese ringi mängust, kus nižnilaste kaitse tehti pihuks ja põrmuks ning võideti 34 punktiga.


Tsmoki-Minsk (Valgevene) – Bisons (Soome)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Valgevene, Minsk, Minsk-Arena
Kust vaadata: Belarus-5 (Valgevene), Elisa Viihde (Soome), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Tsmoki: Draakonitel on küll soomlastest vähem võite, kuid parem võiduprotsent. Valgevenelased püüavad parandada oma koduväljaku tulemust ja kindlustada 12. kohta. Kuid üheseks soosikuks ei saa neid pidada – mõlemad on viiest viimasest mängust saanud võidu ja neli kaotust, kusjuures Tsmoki graafik oli veidi kergem.
Bisons: Soomlaste suured koosseisumuudatused ei tähenda, et käed tuleks rüppe lasta. Loimaa meeskond püüab vastastele igas mängus lahingu anda, kuid lühike pink ei luba alati lõpuni tempot hoida. Ameeriklaste võimas trio Hill-Clark-Spark on aga igasugusteks üllatusteks võimeline.


Lokomotiv-Kuban (Venemaa) – Kalev/Cramo (Eesti)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Venemaa, Krasnodar, Basket-hall
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Lokomotiv-Kuban: Pärast fenomenaalset seeriat, mis lõppes Himki üle saadud võiduga, on Loko vajutanud pidurit, kaotades Fenerbahcele, Nižni Novgorodile ja Panathinaikosele. Kubanlaste liider Malcolm Delandey märkis, et meeskond peab uuesti jalule tõusma ning seda püütakse teha mängus Kaleviga.
Kalev: Eesti klubi tiivustas Krasnõi Oktjabri üle saadud võit – see oli tähtis mitte ainult tabeli, vaid ka enesekindluse seisukohalt. Nagu teatas tallinlaste treener Alar Varrak, plaaniti tolles kohtumises kaitses mängida tihedalt ja vea piiril – plaan töötas ja nüüd püüavad külalised lüüa Lokot tema enda relvaga.


VEF (Läti) – Vita (Gruusia)
Aeg
: 17.00
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Silk TV Sport 3 (Gruusia), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
VEF: Bisonsi kindlalt üle mänginud riialased kerkisid juba 11. kohale ja ihkavad veel kõrgemale – arvestades asjaolu, et 10. kohal asub mitte just parimas hoos olev Jenissei, pole Läti klubi lootused õhust võetud. Seda enam, et võõrustatakse Vitat, kes laseb võõrsil endale visata keskmiselt 97,4 punkti.
Vita: Vita on kõigile koosseisuraskustele vaatamata mänginud tõeliselt võitluslikult. Viimati peeti ilmselt oma VTB Ühisliiga parim mäng, kui Zenitiga võideldi võrdselt ja kaotati alles lõpus. Tbilislased püüavad nüüd tõestada, et kangelaslik mäng piiterlastega polnud üksik puhang.


Zenit (Venemaa) – CSKA (Venemaa)
Aeg
: 18.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Venemaa, Peterburi, Sibur-arena
Kust vaadata: Matš TV (Vernemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Zenit: Mängunädala ühes keskses mängus kohtuvad esikolmiku meeskonnad. Kusjuures hooaja alguses juhtinud Zenit kaotas „kollase liidrisärgi“ nimelt armeelastele. Pärast mängu Vitaga võtsid piiterlased end kokku ega jätnud Astanale võimalusi. Vassili Karasjov annab mitme vigastatud leegionäri puudumisel venelastest mängijatele üha rohkem vabadust.
CSKA: Armeelased tulevad Peterburi suurepärase Euroliiga mängu foonil – Vitoria mängiti üle vajaliku vahega, tõusti puhtalt esimeseks ning kahe mängu kokkuvõttes ollakse hispaanlastega plussis. See aitab CSKA-l tulla mängule Zenitiga ideaalses vaimses vormis, mida läheb ka vaja, sest võõrustajad ihkavad tasuda esimeses ringis saadud 36-punktilise kaotuse eest.


Jenissei (Venemaa) – Astana (Kasahstan)
Aeg
: 19.10 (Eesti aeg 14.10)
Koht: Venemaa, Krasnojarsk, spordipalee
Kust vaadata: KAZ Sport (Kasahstan), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Jenissei: Krasnojarsklased asuvad endiselt esikümne piiril, kaotades tabeli ülemise poole meeskondadele ja noppides punkte alumistelt. Astanaga on Ühisliigas peetud seni kaks mängu ja mõlemad olid pingelised – muuseas, just kasahhide vastu püstitas endine Jenissei mängija Donell Cooper liiga korvisöötude rekordi (23).
Astana: Kasahhidel pole kerge, mitu võtmemängijat on vigastusega rivist väljas. Ramunas Butautas loodab, et mänguks Jenisseiga taastuvad Patrick Calathes ja Nik Caner-Medley. Ükskõik kumb sel korral aga ei võidaks, vastasel tekib peagi revanšivõimalus – uuesti kohtutakse juba aprilli alguses.


Esmaspäev, 21. märts

Krasnõi Oktjabr (Venemaa) – Himki (Venemaa)
Aeg
: 18.30 (Eesti aeg 17.30)
Koht: Volgograd, Dinamo spordipalee
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Krasnõi Oktjabr: Üsna ootamatu kaotus Kalevile viis Krasnõi Oktjabri raskesse olukorda. Nižnilased on neist tabelis juba selgelt lahti rebinud, „terasesulatajaid“ aga ootavad mängud Loko, Avtodori, UNICSi ja nüüd tõsiselt häälestuva Himkiga. Võit oleks volgalastele ajalooline – nad pole kolla-siniseid varem üle mänginud.
Himki: Himki viimase kuu langus viis mitte just väga ammu Ühisliigas sajandat võitu tähistanud Rimas Kurtinaitise lahkumiseni, teda asendas sama nimekas montenegrolane Duško Ivanovic. Debüütmängus uus treener võita ei suutnud, Himki kaotas Euroliigas Saksamaa Bambergile. Nii et nüüd on mängul Moskva oblasti meeskonna jaoks mitte ainult tabeliseisu parandamise, vaid ka sümboolne tähendus.


Nymburk (Tšehhi) – Avtodor (Venemaa)
Aeg
: 18.30 (Eesti aeg 19.30)
Koht: Tšehhi, Nymburk, SA Nymburk
Kust vaadata: TV Nova Sport (Tšehhi), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nymburk: Avtodor ja Nymburk on terve hooaja teise poole liikunud tabelis kõrvuti, nad võitlevad 6. koha eest. Mõlemal on play-off’i koht praktiliselt kindlustatud, kuid põhiturniiri lõppkoht võib tähendada palju. Kahe konkurendi mäng tuleb kindlasti kompromissitu.
Avtodor: Saraatovlööased kasutavad oma võimalusi hästi – pärast UNICSilt saadud kaotust on saadud juba neli võitu järjest, sealhulgas tiitlipretendendi Himki üle. Kui Nymburk võõrsil üle mängitakse, kindlustaks Avtodor 6. kohta veelgi, sest neil on konkurentidest 2-3 mängu vähem peetud.

Jaga
Meeldib?
8
Sponsors