14märts

25. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 25. nädala mängud, meenutades nende kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Sündmus
Himki oli enne mängu UNICSiga saanud VTB Ühisliigas kolm kaotust järjest – see oli klubi nõrgim seeria põhiturniiridel. UNICS oli aga hiljuti langenud välja EuroCupil ja kaotanud CSKA-le. Kuid kaasanlased olid juba naasnud võiduteele, eelmisel kolmapäeval mängiti võõrsil üle VEF. Keerulist aega üle elaval Himkil kulus esimene veerand sisseelamiseks. Kuid kolla-siniste õnnetuseks tehti sel 10 minutil ilmselt Ühisliiga ajaloo kõige võimsam ühe perioodi individuaalne sooritus. Nende meeskondade esimese ringi mängu kangelane Keith Langford (novembris Kaasanis 34 punkti) tabas avaveerandil igalt poolt ja kogus uskumatud 23 punkti!

18 punktiga taha jäänud himkilased ärkasid teisel veerandil ning pärast vaheaega hakkasid külalisi juba aktiivselt taga ajama. Lõpu eel peaaegu jõutigi sihile. Aleksei Šved sai 7 sekundit enne lõppu 4-punktilises kaotusseisus õiguse kolmele vabaviskele, kuid ta tabas neist ainult ühe ja mängu ei õnnestunud päästa (85:90). UNICS jätkab liidri CSKA tagaajamist, Himki sai neljanda kaotuse järjest.

Häälestatus
Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Bartzokas rääkis enne võõrsil peetud mängu Nižniga järgmist: „Ükski Euroopa klubi ei saa Nižni Novgorodi mängima minnes võidus kindel olla.“ Kreeklasest juhendaja ei ajanud tühja juttu. Must-valged olid sel hooajal koduväljakul juba alistanud kaks Euroliiga klubi, CSKA ja Himki. Ning ka Loko lahkus Nižni Novgorodist kilbil (91:96), ehkki Ainars Bagatskise hoolealused pidid võitmiseks kõvasti pingutama, Dmitri Hvostov aga tegema ideaalse partii (visked mängust 12/10, 26 punkti, 5 korvisöötu ja kõigest 1 pallikaotus). Krasnodarlased ei suutnud 12-mängulist võiduseeriat pikendada ja langesid 4. kohale. Nižni Novgorod jätkab anomaalse linnana, kus kõik soosikud kaotavad punkte.

Vastuvõtt
Krasnojarsk võttis CSKA vastu säravalt. Siberi jaoks sel ajal anomaalsed 6 soojakraadi, täissaal ja tõeline sümfooniaorkester. Ka Jenissei ei vedanud alt, näidates head häälestatust ja suurt tahtmist. Kuid võõrsil neljanda mängu järjest pidanud ja külalislahkesse Krasnojarskisse mitme võtmemängijata sõitnud CSKA võttis ikkagi oma. Armeelased tegid klassikalise muusika helide saatel juba teisel veerandil sisse kahekohalise vahe. Siberlaste kõvale vastuhakule hoolimata säilitasid külalised ülekaalu (96:81).

Vastuhakk
3. kohale naasis Zenit, kes pidi selleks küll Tbilisis maksimaalsed jõupingutused tarvitusele võtma. Piiterlastele algas kõik hästi (+11), kuid teine veerand oli Vitale hooaja paremaid. Irakli Tšlaidze, Daniel Bejarano ja Vladislav Staratelev tabasid ühe viske teise järel – 29:19. Debütant Gruusiast ei jäänud Peterburi klubile ka hiljem alla. Kes teab, millega kõik lõppenuks, kui polnuks Kaspars Berzinšit. Lätlane andis pingilt sekkudes taas kord märkimisväärse panuse (26 punkti, 13 lauapalli) ja viskas lõpuks ka võtmekorvi (90:84).

Välksõda
Astana oli viimati olnud võidukas 24. jaanuaril, Nymburkist poldud kordagi jagu saadud. Nüüd tegid tšehhid võimsa stardi – viie minutiga 16:3. Kasahstani klubi ei leidnudki ennast. Ajaloo neljas mäng nende meeskondade vahel lõppes tšehhide võiduga (98:63), nad astusid järjekordse sammu oma Ühisliiga esimese play-off’i poole.

Ülemängimine
Avtodor ja Tsmoki-Minsk pidasid nelja päeva jooksul kaks mängu. Saraatovlased olid neljapäeval Valgevene pealinnas võitnud 23 punktiga. Teiseks mänguks olid minsklased paremini valmis, kuid Venemaa võistkond jäi jälle peale (98:85). Mõlemal korral pani Avtodori liikuma Paul Stoll. Ta kogus esimeses mängus 23 punkti ja 6 korvisöötu, teises aga 15 punkti ja enda rekordit tähistavad 12 „passi“. Volgalased võitsid neljanda mängu järjest ja asuvad turniiritabelis nüüd Himki seljataga. Must-valgetel on 3 võitu vähem, kuid ka 3 mängu varuks.

Arv
23 – Keith Langfordi esimesel veerandajal visatud punktide arv mängus Himkiga. UNICSi liider uuendas Ühisliiga ühe veerandaja resultatiivsusrekordit. Senine tippmark oli Krasnõi Oktjabri endise mängija Randy Culpepperi nimel (21 punkti).

MVP
Keith Langford (UNICS). Langford tegutses nädala mängus Himkiga fenomenaalselt: püstitas prestiižse rekordi, näitas liidriomadusi ja vedas meeskonna võidule. Ühisliiga parima snaipri arvele jäi 38 punkti (visked mängust 20/13), 5 korvisöötu, 4 lauapalli, 2 vaheltlõiget ja 36 efektiivsuspunkti.

 

Tsitaat
UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Langford esitas uskumatu partii, mängis nagu liidrile kohane. Ta andis esimesel veerandajal meeskonnale hoo sisse. Lisaks tegutses ta kaitses hästi Aleksei Švedi vastu, too tegi omad punktid alles lõpus. See on suur võit, mis näitab, et meil on tõeline iseloom ja tõeline liider.“

Hetk

Foto

Turniiritabel

Jaga
Meeldib?
8
Sponsors