12märts

25. mängunädal. Kohtumiste tutvustus

Pühapäeval toimuvad põhiturniiri 25. mängunädala kohtumised.

13. märts, pühapäev

Himki (Venemaa) – UNICS (Venemaa)
Aeg: 15:00 (14:00 Eesti aeg)
Koht: Venemaa, Himki, BCMO spordikompleks
Ülekanded: Match TV (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Himki: Mängupäeva keskses kohtumises on vastamisi meeskonnad, kelle jaoks on võit „kohe praegu“ hädavajalik. Mõlemad meeskonnad pretendeerivad meistritiitlile ja mõlemal on praegu raske periood. Eriti keerulises olukorras on Himki, kes on kaotanud juba kolm mängu järjest, kusjuures ainult ühe neist otsesele konkurendile. Sel nädalal said Moskva-äärsed korvpallurid Euroliigas võõrsil Caja Laboralilt valusa kaotuse, mis oluliselt raskendas nende ülesannet pääseda vahegrupist edasi. Et uuesti rütmi leida ja rivaale jälitama hakata, on Rimas Kurtinaitise meeskonnal kohustuslik võita.
UNICS: Ka kaasanlaste leeris pulbitseb torm: pärast kaotusi Zielona Goralt ja CSKA-lt tegi võit VEF-i üle mõru pilli vaid pisut magusamaks. Rohevalged hoiavad endiselt kindlalt Liigas teist kohta, kuid edasine kalender on neil üsna raske ja nii peavad nad panema mängu kõik jõud, et korrata esimese ringi tulemust – tookord tõi suurepärane Keith Langord neile dramaatilises lõpus võidu Himki üle.

Nižni Novgorod (Venemaa) – Lokomotiv-Kuban (Venemaa)
Aeg: 16:00 (15:00 Eesti aeg)
Koht: Venemaa, Nižni Novgorod, FOK Meštšerski
Ülekanded: VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Nižni Novgorod: Pärast võitude seeriat jäid nižnilased alla Volgogradis – pärast mängu kurtis Ainars Bagatskis, et tema hoolealused lasid end lõdvaks. Võimalik, et kaotus Krasnõi Oktjabrilt on just see külm dušš, mis ergutab nižnilasi. Seda enam, et nüüd sõidab neile külla meeskond, keda ei saa alahinnata. Viimati võitis Nižni „Lokot“ 2014. aastal, kui kubanlasi juhendas Sergei Bazarevitš.
Lokomotiv-Kuban: „Loko“ võidumarss jätab võimsa mulje: 12 võitu järjest, alistatute seas ka CSKA ja Himki, ning praegu pole näha, kes võiks hoo sisse saanud ekspressi peatada. Teisest küljest, sel nädalal see õnnestus Fenerbahcel Euroliigas – türklased lubasid kubanlastel koguda vaid 532 punkti, kuigi ka ise viskasid ainult 55. Raudteelaste motivatsioon on ilmne – tõestada, et kaht mängu järjest nad ei kaota. Statistika räägib ka nende kasuks – 5 võitu 7st Nižni Novgorodi vastu.

Astana (Kasahstan) – Nymburk (Tšehhi)
Aeg: 16:00 (12:00 Eesti aeg)
Koht: Kasahstan, Karaganda, Žastari spordikompleks
Ülekanded: KAZ Sport (Kasahstan), TV Nova Sport (Tšehhi), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Astana: Kasahhide ebaedu seeria on kestnud kaua: oma viimase võidu nad teenisid 24. jaanuaril Kalevi üle ning pärast seda on kaotanud kuus mängu. Olukorra teeb raskemaks, et astanalastele sõidab külla Nymburk, kellega Kasahstani meeskonnal on alati olnud raske – mitte ühtki võitu, viimati alistasid tšehhid vastase põhiturniiril 18 punktiga. Eelseisev mäng peetakse Karagandas ja Astana vajab kohalike korvpallifännide toetust.
Nymburk: „Lõvid“ hakkasid eelmises voorus Zenitile ägedalt vastu, kuid piiterlasi kätte saada nad ei suutnud. Nüüd pole nende ülesanne kuigivõrd kergem – Nymburk üritab veel püüda Avtodori. Pärast kohtumist piiterlastega tunnistas Ronen Ginzburg, et enne hooaja algust meeskond ei mõelnudki heitlusest kõrgete kohtade eest, kuid süües kasvab isu. Tšehhid ei taha enam lihtsalt play-offi pääseda, vaid jõuda tabelis nii kõrgele kui võimalik.

Avtodor (Venemaa) – Tsmoki-Minsk (Valgevene)
Aeg: 17:00 (16:00 Eesti aeg)
Koht: Venemaa, Saraatov, Spordihoone Kristall
Ülekanded: Belarus-5 (Valgevene), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel.
Avtodoro: Seis 6.-8. kohani on praegu segane ja igasugune tulemus võib sellesse järjekorda tuua korrektiive. Saraatovlased on lähedal sellele, et kindlustada koht play-offis, kuid ebaõnnestumisi nad endale lubada ei saa. Sama vastasega kohtus Avtodoro alles mõni päev tagasi ja siis ei suutnud „draakonid“ saraatovlaste kaitsest läbi närida, aga ise lasid endale visata 106 punkti.
Tsmoki-Minsk: Ühesõnaga, kaotuse saraatovlastelt said valgevenelased kodus, aga Minskis mängivad „draakonid“ sel hooajal halvasti. Teisest küljest on nad ka võõrsil võitnud 10st mängust ainult 4, aga saraatovlased on kodus alla jäänud ainult suurtele – CSKA-le, UNICS-ile ja „Lokole“. Ent valgevenelased annavad harva võitluseta alla.

Jenissei (Venemaa) – CSKA (Venemaa)
Aeg: 19:10 (14:10 Eesti aeg)
Koht: Venemaa, Krasnojarsk, Spordipalee
Ülekanded: Match! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Jenissei: Krasnojarskilased tulevad kohtumisele tiitlikaitsjaga pärast kaht võidumängu. Teisest küljest on need saavutatud nõrgendatud koosseisus mängivate meeskondade – Vita ja Bisonsi vastu. Sel hooajal on Jenissei suutnud alistada vaid ühe esikaheksa meeskonna – Nižni Novgorodi, kes sel ajal elas üle kriisi. Ning CSKA vastu mängivad siberlased alati edutult – 7 omavahelises kohtumises on CSKA neid võitnud keskmiselt 20 punktiga mängu kohta. Kuid ei tasu kahelda, et heitlusele liidri vastu täistribüünide ees tulevad siberlased erakordselt motiveerituna.
CSKA: Krasnojarskisse sõidavad punasinised suure sooviga rehabiliteerida end rumala kaotuse eest lisaajal Barcelonale. Arvestades, et pärast taolisi allajäämisi mängib CSKA reeglina väga tugevalt, pole Krasnojarski spordipalee pealtvaatajail erilisi lootusi üllatust näha.

Vita (Gruusia) – Zenit (Venemaa)
Aeg: 20:45 (18:45 Eesti aeg)
Koht: Gruusia, Tbilisi, Sports Palace
Ülekanded: Silk TV Sport 3 (Gruusia), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Vita: Eelmise vooru mängus, mis peeti Kutaisis, panid grusiinid vääriliselt vastu Jenisseile, jäädes sisuliselt alla alles viimasel veerandil. Kuid nüüd saabub Tbilisisse hoogu koguv Zenit, kes kahes viimases mängus on visanud üle 100 punkti ning kindlasti loodab edukat seeriat jätkata VTB Ühisliiga kõige nõrgema meeskonna (endale lasknud visata keskmiselt 97 punkti) vastu.
Zenit: Kahjuks ei toimu Vita meeskonna liidrina hooaega alustanud Omar Thomase naasmist Tbilisisse – oma esimeses mängus Zeniti särgis sai Thomas vigastada. Kuid Vassili Karasjov saab loota Ryan Tulsoni ja Zabian Dowdelli heale vormile ning teha panuse eelkõige tagaliinile. Viimastes mängudes on selline taktika olnud edukas – ainult üks kaotus nelja võidu kõrval.

 

Jaga
Meeldib?
10
Sponsors