08märts

24. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 24. nädala mängud, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Liidrikoht
UNICS ja CSKA ristasid Tatarimaa pealinnas piigid võitluses liidrikoha eest. Kaasanlased olid mõni päev varem saanud kodus EuroCupil valusa kaotuse Zielona Goralt ja langenud välja. Esimesel veerandil olid valge-rohelised veel eurofiasko mõju all. Kuid nagu teada, võib mängudes armeelastega osutuda iga mõõn fataalseks. Puna-sinised võitsid esimese perioodi 17 punktiga. CSKA lõi kõik UNICSi püüdlused mängu naasta tagasi (100:89). Moskvalased katkestasid Kaasani klubi 14-võidulise seeria ja säilitasid esikoha.

Kuraas
24. nädal kinkis veel ühe juhtgrupi esindajate mängu: Lokomotiv-Kuban võttis vastu Himki. Euroopa eksmeister Nikita Morgunov nimetas enne mängu Loko VTB Ühisliiga hetke parimaks meeskonnaks. Euroliigaski hiilgavalt esinevad krasnodarlased olid Ühisliigas võitnud 11 mängu järjest. Eelmisel nädalal oli alistatud CSKA ja Anadolu Efes. Lõunamaalased kinnitasid oma uskumatut vormi juba esimestel minutitel ning Moskva oblasti korvpallurid pidid neid terve mängu taga ajama. Kolla-sinised ei jõudnudki ärasõitnud rongile järele (81:94). Kubanlased kindlustasid kolmandat kohta ja jätkavad UNICSi tagaajamist.

Kaotus
CSKA sai Kaasanis veenva võidu, kuid kaotas kapteni Viktor Hrjapa. Ääremängija murdis teisel veerandil kämblaluu ja langes pikaks ajaks rivist.
See oli Hrjapale tänavusel hooajal juba teine niisugune vigastus. Esimene kord tuli novembris Euroliiga mängus – siis käis armeelaste kauaaegne liider lõikusel ja kaotas peaaegu kaks kuud. Viktor jõudis pärast rivvi naasmist suurepärasesse vormi ja tunnistati Ühisliiga veebruari parimaks venelasest mängijaks.

Kütmine
Mängu Zenit – Bisons esimene veerandaeg möödus võrdselt. Piiterlased panid alles perioodi lõpus tänu pingilt tulnud Kaspars Berzinšile järgmise käigu sisse. Teisel veerandil tabas lätlane endiselt igalt poolt ning siis võtsid ka kaaslased temast eeskuju. Perioodi 34:14 võitnud sini-valged lõid võidule aluse (106:73).
Kaspars tabas 12 viskest 9 (sh 5 kolmest), kogus 23 punkti ja 5 lauapalli ning kerkis kõige efektiivsemaks mängijaks (26 efektiivsuspunkti). Ta vajas selleks kõigest 15 minutit. 

Fänn

Deja vu
„Tänane kopeeris täpselt meie vahel nädal tagasi peetud mängu.“ Nii rääkis pärast võõrsil Nižni Novgorodiga peetud mängu Kalevi peatreener Alar Varrak. Eestlased olid 28. veebruaril heidelnud Venemaa klubiga kolm veerandit võrdselt, kuid viimasel perioodil läksid must-valged eest. Nižnis oli stsenaarium sama ja isegi vahe, 14 punkti jäi samaks (80:66).

Eneseületus
Tsmoki ja Astana mängisid Minskis. Valgevenelased olid sel hooajal olnud edutud kodus (2-7), Kasahstani klubi võõrsil(1-9). Kuid keegi pidi end igal juhul ületama ja võitma.
Pole üllatav, et ka turniiritabelis kõrvuti asunud meeskonnad otsustasid mängu saatuse lõpuhetkedel. Minsklased suutsid lõpu eel vastase 5 minutit kuival hoida ja see aitaski neil „koduse kompleksi“ ületada (87:83). Tsmoki sai kodus 3. ja hooajal kokku 7. võidu ning tõusis 10. kohale.

Debüüt
Jenissei tegi Kutaisis Vitaga peetud mängus juba esimesel veerandil tänu igale poole jõudnud David Kennedyle sisse kahekohalise vahe (32:19). See periood kujunes otsustavaks, sest edaspidi mängiti võrdselt – 17:17, 20:17, 16:19! Kennedy ei võtnud pöördeid maha ning kogus 19 punkti, 8 lauapalli ja 7 korvisöötu. Jenissei sai hooaja 8. võidu (85:72). Vita aga näitas end Kutaisis heast küljest – see suurte korvpallitraditsioonidega linn võõrustas esimest korda VTB Ühisliiga mängu.

Arv
48 – niisuguse vahega mängis Nymburki vahetusmeeste pink üle oma Krasnõi Oktjabri kolleegid (72:24).
On mõistetav, et vahetusmeeste niisuguse panuse abil võitsid tšehhid mängu (103:76). Kohtumine oli aga väga tähtis. Oktjabr oli tõsiseim play-off’i pääsemise heitluse teravdamise kandidaat. Pärast ebaedu heitluses potentsiaalse konkurendiga vähenesid „terasesulatajate“ võimalused märgatavalt.

MVP
Victor Claver (Lokomotiv-Kuban). Pingelises supermängus Lokomotiv – Himki oli iga korv tähtis, Moskva oblasti meeskonna endine mängija töötas ses plaanis praktiliselt ideaalselt. Hispaanlase arvele jäi 21 punkti (visked mängust 11/9), 10 lauapalli ja 3 kulpi.

 

Tsitaat
Lokomotiv-Kubani president Andrei Vedištšev:
„Meil on võimalik võidelda põhiturniiri teise koha eest. CSKA ja Himki üle saadud võidud aitasid pärast vähem edukat hooaja algust tabeliseisu parandada ja nüüd on kõik meie enda kätes. Meeskond on suurepärases vormis, treeneritele tuleb avaldada tunnustust. Nad on suutnud vaatamata tihedale mängugraafikule ja paljudele lendudele säilitada meeskonna keskendatuse ja värskuse. Näen, et muutume iga mänguga üha enesekindlamaks. Arvan, et praegu pole vastast, keda me ei võiks üle mängida.“

Hetk

Foto

Turniiritabel


Jaga
Meeldib?
15
Sponsors