29veebruar

23. mängunädala kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 23. nädala mängud, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Sündmus
Moskvas läksid kokku CSKA ja Lokomotiv-Kuban. Meeskonnad tulid supermängule peadpööritavate võiduseeriatega – armeelastel Ühisliiga rekordit tähistanud 19 ja krasnodarlastel 10 võitu järjest. Kaks suurklubi esitasid põhiturniiri ühe parema mängu, mis oma pinge poolest meenutas tähtsa turniiri finaali. Mängu kangelase roll oli ette nähtud Anthony Randolphile. Ameeriklasest eesliinimees toob „raudteelastele“ üldse edu mängudes CSKAga – kahes eelmises tema osalusel peetud mängus oli Loko puna-siniseid võitnud. Ka nüüd vedas Anthony kubanlasi terve mängu jooksul ning kogus viimasel 2 minutil otsustavad 7 punkti. Krasnodari klubi peatas armeelaste võiduseeria (88:94), lisaks peavad nood järgmises voorus võitlema teist kohta hoidva UNICSiga.

Saavutus
Jevgeni Pašutin liitus Rimas Kurtinaitise nimelise eliitklubiga, saades leedulase järel teiseks VTB Ühisliigas 100 võiduni jõudnud treeneriks. On tähelepanuväärne, et mõlemad juhendajad tegid seda veebruaris peetud mängudes Gruusia klubi Vita vastu. Pašutini UNICS allutas debütandi alles viimasel veerandajal (81:57), kaasanlased jätkasid edukat seeriat summani „14“ (hetkel on see Ühisliigas pikim võiduseeria) ja ajavad endiselt CSKAd taga.

Deja vu
Himki peatreener Rimas Kurtinaitis ütles enne ärasõitu Saraatovisse, et meeskond peab „august välja rabelema“. Himkilased olid nädal varem kaotanud kodus Nižni Novgorodile, seejärel Euroliigas ka CSKA-le. Pole saladus, et Saraatovi Kristalli spordipalee täismaja pole kõige külalislahkem ning turniiriseisu parandamist võimaldav koht. Moskva oblasti klubi teab seda isegi, eelmisel aastal oli soosik saanud seal suure kaotuse. Must-valged suutsid ka nüüd Himki peatada, ehkki võidu (87:84) saamiseks tuli teha titaanlikke jõupingutusi.
Volgalased on lõplikult ületanud hiljutise kriisi, kindlustati kuuendat kohta. Himki langes aga esikolmikust välja, viiendaks.

Vastuhakk
Bisons mängis Jenissei vastu koosseisuraskuste tõttu seitsmekesi, kuid põhiraskus langes viie, väljakul 35-42 minutit veetnud mehe õlgadele. See ei takistanud soomlastel siberlastele kõva lahingut andmast. Loimaa esindajad juhtisid pikka aega, kuid kõikjale jõudnud Delroy James (24 punkti, 12 lauapalli ja 7 korvisöötu!) tõi ikkagi murrangu. „Piisonid“ jõudsid lisaajani, kuid seal ei jätkunud enam jõudu – 5:16 ja krasnojarsklaste võit (110:99).

Fänn

Kaitse
„Tegutsesime enamiku ajast kaitses hästi.“ Nii ütles pärast Tsmoki-Minskiga peetud mängu Nymburki juhendaja Ronen Ginzburg. Eriti hästi tuli tšehhidel välja neljas veerandaeg, mille meeskond võitis 17:9. Põhiturniiri 12. võit (75:61) aitas „lõvidel“ jääda hoogu kogunud Nižni Nivgorodi ees 7. kohale.

Mälestus
VEF mängis sel hooajal teist korda oma endise peatreeneri Ramunas Butautase ja tema Astana vastu. Riialased meenutasid kohtumises oma endise juhendajaga seda sümpaatset tiimi, mis oli hooajal 2012/13 leedulase juhendamisel võimeline iga vastase üle mängima… Esimeses ringis olid lätlased 21-punktilise edu maha mänginud, kuid noppisid siiski minimaalse võidu. Sel korral olid lätlased ise tagaajaja osas, aga said ülesandega hakkama. Kindel teine poolaeg– 52:27 – aitas VEFil Butautast teist korda kurvastada (89:71).

Arv
«+17» – niisuguse ülekaaluga võitis Nižni Novgorod võõrsil Kalev/Cramo vastu lauavõitluse.
Vanas korvpallitões „kes võida laua, võidab ka mängu“, on teatavasti ka muid tingimusi. Kui aga ühe meeskonna ülekaal on nii suur, töötab see peaaegu laitmatult. Nižni mitte ainult ei võitnud lauavõistlust, vaid näitas ka meeskondlikku korvpalli (5 mängijad kogus 12 või rohkem punkti), mis ka aitas volgalastel kõvasti vastu hakanud Eesti klubi alistada (91:77).

MVP
Anthony Randolph. Loko tsenter sai Euroopa korvpalli ühe keerulisema ülesandega hakkama – peatas hoos oleva CSKA. Nädala mängus jäi Randolphi arvele 28 punkti (visked mängust 15/11, sealhulgas kolmesed 6/5), 6 lauapalli, 3 korvisöötu, 1 kulp ja 28 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
Avtodori peatreener Vladimir Antsiferov:
„Väga emotsionaalne võit. Püüdsime tegutseda nii, et vastane ei saaks vabalt kolmeseid visata, samuti agressiivse kaitse abil takistada Himki mängijatel kolmesekundialasse murdmast. Tore, et hästi õnnestus ka lauavõitlus. Nii fännide kui ka meie kõigi emotsioonid on praegu hullumeelsed!“

Hetk

Foto

Turniiritabel

 

Jaga
Meeldib?
13
Sponsors