27veebruar

23. nädala mängude tutvustus

Pühapäeval peetakse põhiturniiri 23. nädala mängud.

Pühapäev, 28. veebruar

Avtodor (Venemaa) – Himki (Venemaa)
Aeg
: 15.00 (Eesti aeg 14.00)
Koht: Venemaa, Saraatov, spordipalee Kristall
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Avtodor: Saraatovlased murdsid lõpuks ebaeduseeria, mängides võõrsil pingelises võitluses üle Krasnojarski Jenissei. Ses voorus seisab nende ees aga teise kaliibriga vastane. Ent võõrustajad mäletavad kindlasti aasta tagasi 26 punktiga saadud supervõitu ja püüavad seda tulemust korrata.
Himki: Too võit on seni aga Avtodori ainus, mis omavahelistes mängudes Moskva oblasti klubiga saadud – ülejäänud neli mängu on võtnud Himki. Saraatovlastel läheb veelgi keerulisemaks seetõttu, et Rimas Kurtinaitise meeskond tuleb väljakule äärmiselt motiveerituna, soovides rehabiliteerida VTB Ühisliigas Nižni Novgorodilt ja Euroliigas CSKA-lt saadud kaotusi.


Nymburk (Tšehhi) – Tsmoki-Minsk (Valgevene)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Tšehhi, Nymburk, SA Nymburk
Kust vaadata: TV Nova Sport (Tšehhi), Belarus-5 (Valgevene), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nymburk: Tšehhi „lõvid“ said eelmises voorus valusa löögi, kaotades 15. kohal asuvale VEFile, kusjuures neil praktiliselt polnud võimalusi tuua murrangut. Tšehhid võtavad pühapäeval vastu veel ühe turniiritabeli alumise poole meeskonna ja püüavad sel korral fänne rõõmustada – nad on koduväljakul kaotanud üheksast mängust ainult kaks.
Tsmoki-Minsk: Valgevenelaste tulemus võõrsil on Nymburkiga võrreldes peegelpildis – nad on võõrsil kaotanud üheksast mängust seitse. „Draakonite“ poolehoidjatesse ei süsti optimismi ka omavaheliste vastasseisude tulemused – Nymburkil on mängudes minsklastega olnud harva raskusi (kuus võitu, üks kaotus). Viimati mängis Tsmoki tšehhid üle kaugel 2013. aastal.


Bisons (Soome) – Jenissei (Venemaa)
Aeg
: 16.00
Koht: Soome, Loimaa, Loimaa spordihall
Kust vaadata: Elisa Viihde (Soome), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Bisons: „Piisonid“ on viimases viies voorus esinenud ebaühtlaselt, võidud vahelduvad järjest kaotustega. Eelmises voorus kaotasid soomlased võõrsil UNICSile ning näib, et nüüd on käes võitmise kord – seda enam, et nende vastane pole kaugeltki parimas vormis.
Jenissei: Jenissei võib soomlaste praegusest graafikust ainult unistada – krasnojarsklased peavad oma olukorda parandama (10 mängust kõigest 1 võit). Neid võib aidata eurosarja edu abil saavutatud emotsionaalne tõusulaine – siberlased pääsesid neljapäeval FIBA Europe Cupi veerandfinaali.


Kalev/Cramo (Eesti) – Nižni Novgorod (Venemaa)
Aeg
: 17.00
Koht: Eesti, Tallinn, Audentes
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Kalev: Nižnilaste aastatagune külaskäik Tallinna lõppes neile külma dušiga – külalised lasid endale visata 110 punkti ja suutsid ise ainult 76. Too tulemus oli veelgi üllatavam seetõttu, et meeskonnad asusid tabeli vastaspooltel. Umbes samasugune on seis ka praegu, nii et eesti fännid ootavad sarnaselt eelmise aastaga omadelt meeldivat üllatust.
Nižni Novgorod: Külalised pole aga häälestatud vähem otsustavalt – neil pole kuhugi taganeda. Nižni näitab viimastes voorudes selgeid elavnemisemärke. Nižnilased tõestavad viiest mängust saadud nelja võiduga (sealhulgas kompromissitus heitluses Himkiga), et neid ei saa maha kanda. Nad andsid Nymburkile lahingu 7. koha eest ja püüavad nüüd juba kuuendat, mis on täiesti saavutatav.


UNICS (Venemaa) – Vita (Gruusia)
Aeg
: 18.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Venemaa, Kaasan, Basket-hall
Kust vaadata: Silk TV Sport 3 (Gruusia), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
UNICS: Kaasanlased astuvad seitsmepenikoormasammudega CSKA järel, nad pole kaotanud juba 13 mängus järjest. Vaevalt suudab võitluslik, kuid kogemusteta Vita seda seeriat katkestada. Just Vita vastu tegi Keith Langford esimeses ringis oma Ühisliiga kõigi aegade teise tulemuse – 36 punkti. Ses mängus on UNICSi peatreeneril Jevgeni Pašutinil suurepärane võimalus saada Ühisliigas sajas võit ja astuda Rimas Kurtinaitise järel eliitklubisse.
Vita: Tbilisi meeskond jätkab ebastabiilselt – pärast pingelist võitlust Kaleviga järgnes prognoositud kaotus Lokole ja selgelt ebaõnnestunud mäng Bisonsiga. Võimalik, et mängus UNICSiga tõstavad tbilisilaste võitlusvaimu gruusia lauljad ja artistid, kelle etteasted on plaanitud mängu vaheaegadeks.


CSKA (Venemaa) – Lokomotiv-Kuban (Venemaa)
Aeg
: 19.00 (Eesti aeg 18.00)
Koht: Venemaa, Moskva, CSKA universaalkompleks
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
CSKA: Armeelased võtavad nädala keskses mängus koduväljakul vastu Lokomotiv-Kubani, kes on tõusnud juba neljandale kohale. Mõlemal on seljataga muljetavaldav võiduseeria (CSKA on saanud 19, Loko 10 võitu järjest), mõlemad said sel nädalal Euroliigas tähtsa võidu, nii et pühapäeval CSKA halli külastavaid fänne peaks ootama tõeliselt kompromissitu võitlus.
Lokomotiv-Kuban: Krasnodarlased on suurepärases vormis ja isegi tšempionaadi liidril on raske seda hoogu koguvat ekspressi pidama saada. Esimeses ringis võttis Loko firmakaitse armeelaste rünnaku maha, kuid kubanlased ise viskasid veel vähem korve. Praeguseks on raudteelaste rünnakumudelis toimunud olulised muutused – kolmestelaviin võib viia isegi võimsa „Itoudise seina“ tupikusse viia.


Astana (Kasahstan) – VEF (Läti)
Aeg
: 20.00 (Eesti aeg 16.00)
Koht: Kasahstan, Astana, SK Velotrek
Kust vaadata: KAZ Sport (Kasahstan), Riga TV (Läti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Astana: Astana kohtus neljas eelmises voorus järjest esineliku meeskondadega ega suutnud võtta ühtki võitu. Nüüd ootab kasahhe lihtsam katsumus, kuid nende meeskondade omavaheliste vastasseisude ajalugu ei tasu unustada – see statistika ei soosi Astanad (10 mängust 4 võitu). Ja ehkki praegu asuvad Ramunas Butautase hoolealused riialastest kahe koha võrra kõrgemal, pole ses paaris lihtne soosikut nimetada.
VEF: Riialaste 15. tabelikoht on sisuliselt fiktsioon, sest praegu on viiel meeskonnal kuus võitu ning neist igaühe võit/kaotus võib tabelis tuua suuri muutusi. VEFi tõusuvõimalused pole sugugi väikesed – nad on viimastes voorudes esinenud kindlalt, mängides võõrsil üle Tsmoki ning saades kodus tähtsa võidu tabeli ülemises pooles asuva Nymburki üle.

Jaga
Meeldib?
-16
Sponsors