23veebruar

22. mängunädala kokkuvõte

Meie veebikülg võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 22. mängunädala kohtumised, meenutades selle kõige eredamaid sündmusi ja kangelasi.

Sündmus
Himki oli enne kohtumist Nižni Novgorodiga kaotanud kodus vaid ühe mängu ja jälitas teisel kohal asunud UNICS-it. Kuid pole saladus, et kohtumised nižnilastega on Himki jaoks omaette lugu. Enne pühapäevast matši oli omavaheliste mängude seis viigis (4:4), esimese ringi kohtumise võitsid volgalased. Ja ka nüüd näitas TOP 8 kõige tagumine meeskond Nižni head kvaliteeti. Külaliste liidriks kerkis kollasiniste endine mängija Dmitri Hvostov (22 punkti, 10 korvisöötu). Kõvasti aitas nižnilasi ka Himki kehv kaugvisete tabavus (24st 3), kuigi meeskonna mäng tavaliselt põhineb kolmestel. Nižni mängis kollasinised teist korda hooajal üle (82:74).

Seeria
CSKA suurendas 22. mängunädalal võiduseeria 19 mänguni, uuendades 2013/14 hooajal Himki püstitatud rekordit.
Valitsev meister saavutas rekordi tänu veenvatele võitudele võõrsil Astana (92:60) ja Kalevi (105:78) üle.

Derbi
VEF ja Kalev lahendavad sel hooajal tagsihoidlikke ülesandeid. Lätlased lootsid enne omavahelist mängu pääseda tabeli eelviimaselt kohalt, aga eestlased mitte sinna langeda. Sellegipoolest lükkas mängu derbi staatus turniiriseisu tahaplaanile, nii et meeskonnad võitlesid kogu 40 minuti jooksul. Triumviraadi Morris Curry – Shawn King – Rolands Freimanis juhtimisel sai Kalev mängu paremini käima ja tervikuna tegutses stabiilsemalt, suutes printsipiaalselt vastaselt võtta revanš jaanuarikuise kaotuse eest (84:75).

Taasühinemine
Enne hooaja algust nimetati Lokomotiv-Kubani koos UNICS-i, CSKA ja Himkiga „Suure neliku“ esindajaks. Oma ellitklubi staatust hakkasid krasnodarlased tõestama alles detsembris, kui panid aluse võiduseeriale. Kohtumises Krasnõi Oktjabriga (89:77) jõudis seeria numbrini 9, mis võimaldas punarohelistel tõrjuda Zenit tabeli neljandalt positsioonilt ja tõusta hooajal esmakordselt TOP 4 sekka.

Tagasitulek
Avtodor elas enne kohtumist Jenisseiga ilmselt üle oma hooaja kõige keerulisema perioodi. Meeskond ei suutnud murda EuroCupi play-offi ja kaotas Liigas neli mängu. Saraatovlased sõitsid Krasnojarskisse kavatsusega olukorda parandada. Kõik justkui toimis nende plaani kohaselt, kuid neljandal veerandil mängis Jenissei tagasi 17-punktilise kaotusseisu: viimasel minutil viigistas volgalaste ekskapten Aleksei Vzdõhhalkini kaugvise. Siiski kuulus peamine „tagasitulek“ Avtodorile. Külalised tegutsesid otsustavatel rünnakutel paremini, võtsid võidu (92:88) ja katkestasid kaua kestnud languse.

Välksõda
Zenit ja Himki alustasid mängu tabeli naabritena, asudes vastavalt neljandal ja kolmandal kohal. Sellegipoolest otsustati kohtumise saatus juba esimesel veerandajal. Veebruaris mängurütmi kaotanud Peterburi klubi ei suutnud kuidagi ennast koguda, aga himkilased tabasid samal ajal 10st kahepunktiviskest 8 ja kõik 4 kolmepunktiviset. Rebides 10 minuti jooksul 21 punktiga lahti, ei andnud himkilased enam oma ülekaalus võimalust kahelda (103:72) ja kindlustasid positsiooni esikolmikus.

Fänn

Peaproov
UNICS alustab sel nädalal EuroCupi 1/8 finaali, kus kohtub Zielona Goraga. Mängu Bisonsiga võtsid kaasanlased kui peaproovi enne sõitu Poolasse. Pärast kohtumist tunnistas Kostas Kaimakoglou, et esimene veerand kujunes valgerohelistele õppetunniks. Kuid seejärel sündis UNICS ümber ja pani mängu kogu võimsuse, jätmata Bisonsile lootustki (110:56) ja suurendades edukat seeriat 13 võiduni. Kui Tatarstani klubi jätkab samas vaimus, on neil hea šanss jätkata euroturniiri järgmises ringis.

Pürgimus
Krasnõi Oktjabri ja Tsmoki-Minski kohtumised on alati kujunenud pingelisteks. Mitte üheski Liiga eelmises viies omavahelises mängus pole vahe ulatunud üle 5 punkti. Seekord läks teisiti. Volgograd on viimastes voorudes kerkinud play-offi tsoonis asuvate meeskondade peamiseks ohustajaks. TOP 8 hulka pääsemise lootused säilitanud „terasesulatajad“ võitsid kolmanda veerandi tulemusega 30:14, kindlustades endale rahuliku mängulõpu (96:80).
Oktjabr asub tabelis üheksa võiduga üheksandal kohal. Järgmine mäng Nymburkiga on meeskonna jaoks hooaja üks tähtsamaid.

Jala tahapanek
Nymburki mängumasin hakkas Riias tõrkuma. VEF asub eelviimasel kohal ning enne 22. mängunädalat oli kodus võitnud vaid ühe kohtumise. Kuid mäng näitas, et eelnev arvestus ei tähenda midagi. Baltlased tegutsesid korralikult kaitses, aga vastaste poolel hiilgas Josh Harrelson (25 punkti ja 9 lauapalli). Play-offi koha eest võitlevad tšehhid said plaanivälise kaotuse (73:81), kuid säilitasid positiivse bilansi ja seitsmenda koha.

Lootus
Vital pole endiselt ühtki võitu, kuid oli edule lähedal Kalevi vastu, kui uustulnukal jäi vaid 1 punkt puudu. Gruusia korvpallihuvilised lootsid kauaoodatud võitu näha mängus Bisonsiga, kuid soomlastel olid hoopis teised plaanid. „Piisonid“ tagasid juba teisel veerandil soliidse edu ja hoidsid seda lõpusireenini (77:63).

Rekord
Lokomotiv-Kuban püstitas mängus Vitaga kaks rekordit.
41 punkti veerandajal – Ühisliiga uus rekord. Eelmise tippmargi (40) oli Jenissei püstitanud kuu aega varem mängus VEF-iga.
24 tabavat kolmepunktiviset – samuti parim tulemus Liiga ajaloos. Kuni selle mänguni juhtis Himki, kes samuti Vita vastu realiseeris 19 kolmest.
Pole vist vaja lisade, et krasnodarlased võitsid veenvalt (121:71) oma kümnenda mängu järjest.

Arv
1500 – Liiga ajaloo resultatiivseim mängija, CSKA tagamees Vitali Fridzon ületas pooleteise tuhande punkti piiri. See juhtus 32. minutil mängus Kaleviga. Fridzon, kes sellel hetkel kogus mängus oma 6. punkti, sai 1500 täis.
Vitali mängib VTB Ühisliigas esimesest hooajast alates. Esimesed neli tšempionaati veetis ta Himkis, aga alates 2013. aastast mängib CSKA ridades.

MVP
Dmitri Hvostov (Nižni Novgorod). Venemaa koondise mängujuht oli võõra väljaku võidumatšis Himkiga nižnilaste „käivitaja“. Hvostovi arvele jäi 22 punkti (visked mängust 13st 8), 10 korvisöötu ja 24 efektiivsuspalli.

Tsitaat
Nižni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Et võita sellist meeskonda nagu Himki, peab kokku langema mitu faktorit. Esiteks tuleb sõna otseses mõttes mängida sajaprotsendiliselt kaitses, kuigi alati ei piisa sellestki. Täna piisas. Vastasel olid vabalt positsioonilt viskevõimalused, kuid meie õnneks nad ei tabanud. Meil oli väljakul sõna otseses mõttes mootor Hvostovi näol. Kõik, kes käisid platsil, andsid endast parima. Oleme õnnelikud võidu üle, kuid see on nüüd juba minevik ning mingit eufooriat pole.“

Hetk

Fоtо

Тabeliseis

 

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors