17veebruar

22. nädal. Mängude tutvustus

Kolmapäeval, neljapäeval, reedel, laupäeval, pühapäeval ja esmaspäeval peetakse põhiturniiri 22. nädala mängud.

Kolmapäev, 17. veebruar

Vita (Gruusia) – Bisons (Soome)
Aeg
: 21.00 (Eesti aeg 19.00)
Koht: Gruusia, Tbilisi, Tbilisi spordipalee
Kust vaadata: Silk TV Sport 3 (Gruusia), Elisa Viihde (Soome), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Vita: Gruusia klubi oli Kaleviga peetud heitluses lähemal kui kunagi varem oma Ühisliiga esimesele võidule – Vita jäi alla ainult ühe punktiga. Nagu Kalev, ei kuulu ka soomlased tšempionaadi tugevamate sekka, nii et Vital on võimalus rõõmustada oma fänne kauaoodatud võiduga.
Bisons: Greg Gibsoni meeskond asub 11. kohal, aga seda paljuski tänu suurele mängude arvule (praeguseks on ainult „piisonid“ ja CSKA pidanud 21 mängu). Sellele positsioonile püsima jäämiseks peavad soomlased unustama Lokolt saadud suure kaotuse ja püüdma Vita üle mängida – esimeses ringis polnud Bisonsil sellega erilisi probleeme.


Neljapäev, 18. veebruar

Krasnõi Oktjabr (Venemaa) – Lokomotiv-Kuban (Venemaa)
Aeg
: 18.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Venemaa, Moskva, Dinamo spordipalee Krõlatskojes
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Krasnõi Oktjabr: Volgogradlased on asunud üsna kindlalt 9. kohale, kuid hooaja lõpus erineb see 16. kohast vähe, nii et „terasesulatajad“ püüavad kõigest väest pürgida kaheksa tugevama sekka. Selleks vajavad nad järjest võite, vastasest olenemata. Probleem seisneb selles, et volgogradlased pole veel suutnud Loko üle senises 4 mängus võitu saada.
Lokomotiv-Kuban: Raudteelased esinevad viimastes kohtumistes tõeliselt võimsalt, võiduseeria on juba 8 mängu pikkune. Seejuures pole Lokol erilist vahet, kas võita kodus või võõrsil. See muudab „terasesulatajate“ olukorra veelgi keerulisemaks, sest nad on sel hooajal saanud kodus ainult kolm võitu.


Astana (Kasahstan) – CSKA (Venemaa)
Aeg
: 19.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Kasahstan, Astana, SK Velotrek
Kust vaadata: KAZ Sport (Kasahstan), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Astana: Eelmise vooru mäng ebaõnnestus Astanal täielikult – Himki ja eriti Jegor Vjaltsev tegid nende kaitse pihuks ja põrmuks. Nüüd ootab neid veel karmim katsumus – mäng valitseva meistriga. Armeelased on kõik kaheksa senist mängu Astanaga võitnud, esimeses ringis oli Ramunas Butautase meeskond jäänud alla 35 punktiga.
CSKA: VTB Ühisliiga paremuselt teine rünnak Himki järel näitab end nii koduses kui ka Euroliigas – viimase nädala jooksul mängisid armeelased eeskätt võimsa rünnaku abil üle Olympiacose ja Nižni Novgorodi. Sellest vaatevinklist võttes läheb Astanal eriti raskeks – endale visata lastud punktide osas on kasahhid tagantpoolt teised.


Zenit (Venemaa) – Himki (Venemaa)
Aeg
: 19.00 (Eesti aeg 18.00)
Koht: Venemaa, Peterburi, Sibur arena
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Zenit: Nädala ühes keskses mängus lähevad kokku tabelinaabrid, esineliku meeskonnad. Zeniti ja Himki vastasseisul pole pikka ajalugu, kuid mõlemad senised mängud olid väga pingelised ja üldseis on viigis. Tasub märkida, et Zenit pole kodus sel hooajal veel kaotanud, teisest küljest pole Himki kaliibriga meeskonnad seni veel Sibur arenat külastanud.
Himki: Moskva oblasti meeskond on pärast eelmises voorus saadud efektset võitu heas mängulises ja moraalses toonuses, eriti motiveeritud on nädala MVPks tunnistatud Jegor Vjaltsev. Arvestades seda, et Himki on kogutud punktide arvestuses esikohal ning ka Vassili Karasjovi meeskond armastab kiiret korvpalli, peaks pealtvaatajad nägema vaatemängulist ja resultatiivset mängu.


Reede, 19. veebruar

VEF (Läti) – Kalev/Cramo (Eesti)
Aeg
: 19.30
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Tallinna TV (Eesti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
VEF: Balti derbil on peale kõige muu veel üks tähtis külg – VEF püüab eelviimaselt kohalt pääseda, Kalev sinna aga mitte langeda. Võõrustajate šansid näivad eelistatumad: nad on 7 omavahelisest mängust võitnud 5, sealhulgas hiljutise jaanuarikuise matši.
Kalev: Eesti meeskond asub küll 14. kohal, kuid on 10 viimasest mängust kaotanud 8 ja ka Vita üle tuli ainult ühepunktiline võit. Tallinlased jäid esimeses ringis riialastele alla, nende tolle kohtumise parim mees Josh Boone mängib juba Himkis.


Laupäev, 20. veebruar

UNICS (Venemaa) – Bisons (Soome)
Aeg
: 19.00 (Eesti aeg 18.00)
Koht: Venemaa, Kaasan, Basket-hall
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Elisa Viihde (Soome), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
UNICS: Kaasani meeskond on ühene soosik: nad peaaegu ei kaota kodus (ja Bisons on seni saanud võõrsil ainult kaks võitu), on teinud võimsa 12-mängulise võiduseeria ja põlevad soovist seda pikendada. UNICSil pole heitlustes Bisonsiga seni tõsiseid probleeme olnud ja nad tegutsevad jõupositsioonilt.
Bisons: Külalisi pole vaja kadestada: hiljuti satuti Lokomotivi teerulli alla, nüüd ootab heitlus sama kõva vastasega. „Piisonid“ on alati valmis soosikute verd laskma, kuid vaevalt oma publiku ees mängiv UNICS seda lubab.


Pühapäev, 21. veebruar

Lokomotiv-Kuban (Venemaa) – Vita (Gruusia)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Venemaa, Krasnodar, Basket-hall
Kust vaadata: Silk TV Sport 3 (Gruusia), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Lokomotiv-Kuban: Georgios Bartzokas märkis pärast Bisonsiga peetud mängu, et Lokol on lõpuks ometi võimalus koosseisuga hästi varieerida. Uus mees Matt Janning näitas kiirelt, et on võimas täiendus. Võimalik, et juhendaja annab matšis Vitaga mõnele põhimehele puhkust ja pealtvaatajatel avaneb võimalus näha Janningi täisväärtuslikku esitust.
Vita: Vaatamata heale Kalevi vastu tehtud mängule ootab Vitat pühapäeval vastane teisest kaalukategooriast, kelle vastu praktiliselt pole šanssi. Kohe alistuda Vita kindlasti ei kavatse.


Krasnõi Oktjabr (Venemaa) – Tsmoki-Minsk (Valgevene)
Aeg
: 17.00 (Eesti aeg 16.00)
Koht: Venemaa, Moskva, Dinamo spordipalee Krõlatskojes
Kust vaadata: Belarus-5 (Valgevene), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Krasnõi Oktjabr: Pärast Lokoga peetavat mängu, mis kindlasti ei tähenda kerget jalutuskäiku, ootab volgogradlasi veel üks raske heitlus – vaevalt tahavad minsklased tabelinaabrile alla jääda. Statistika on „terasesulatajate“ poolt, nad juhivad Tsmoki vastu 4:1.
Tsmoki-Minsk: „Draakonite“ põhirelvaks on korralik esinemine võõrsil, kus nad on saanud kaks korda rohkem võite kui kodus. Minsklaste vahe Oktjabriga pole kriitiline (eriti kui võõrustajad kaotavad neljapäeval Lokole), nii et selles paaris pole selget favoriiti.


Himki (Venemaa) – Nižni Novgorod (Venemaa)
Aeg
: 17.00 (Eesti aeg 16.00)
Koht: Venemaa, Himki, spordikompleks BTMO
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Himki: Rimas Kurtinaitise meeskonnale tähendaks Nižni Novgorodi üle saadav võit veel ühe tähtsa sammuna teel teise koha poole, mille praegu hõivab UNICS. Himki on tõusuteel, Ainars Bagatskise meeskonnal on aga tõsiseid probleeme.
Nižni Novgorod: Volgalased on Himkile traditsiooniliselt ebamugavad vastased, kaheksa omavahelise mängu seis on 4:4. Esimeses ringis õnnestus Nižnil tänu Kaspars Berzinši viimaste sekundite korvile võita. Sel korral on neil aga raskem – traumadest ja juhtmängijate lahkumistest nõrgestatud koosseis ei luba suurklubidega võrdselt võidelda.


Jenissei (Venemaa) – Avtodor (Venemaa)
Aeg
: 19.10 (Eesti aeg 14.10)
Koht: Venemaa, Krasnojarsk, spordipalee
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Jenissei: Oleg Okulovi meeskond mängib sel talvel ebaõnnestunult – viimasest 10 mängust saadud 2 võitu on meeskonna jätnud 8. kohast päris kaugele – veel sügisel Jenissei kahtlemata pretendeeris sellele. Krasnojarsklased võivad olukorda parandada, kui saavad Avtodorist jagu.
Avtodor: Saraatovlased ei tunne end eriti kindlalt – veel hiljuti olid nad esiviisikus, nüüd aga võitlevad play-off-kohale püsimajäämise eest, edestades Nižni Novgorodi ainult tänu paremale võiduprotsendile. Arvestades asjaolu, et saraatovlaste ees oleval Nymburkil on esmaspäeval kõik võimalused neist veelgi kaugeneda, vajavad volgalased võõrsil kindlasti võitu.


Esmaspäev, 22. veebruar

Kalev/Cramo (Eesti) – CSKA (Venemaa)
Aeg
: 18.30
Koht: Eesti, Tallinn, Saku Suurhall
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Kalev: Vaevalt teeb koduse mängu staatus eestlaste seisu kergemaks: CSKA ei halasta sel hooajal kellelegi ei omas saalis ega võõrsil. Esimese ringi mäng peeti novembris ja siis võtsid puna-sinised kodus soliidse 33-punktilise võidu. Armeelased on sellest ajast saati ainult juurde pannud, eestlased aga võtnud vahepeal ainult kolm võitu.
CSKA: On täiesti võimalik, et CSKA ei sõida Eestisse täiskoosseisus, andes enne Euroliiga heitlust mõnele võtmemängijale puhkust. Kuid CSKA on juba näidanud, et ses klubis asendamatuid pole ja peaaegu igale mängijale on olemas väärikas vahetus – seda enam, et vigastustest paranevad mängijad, nagu Viktor Hrjapa, naasevad rivvi ja on kohe valmis näitama kõrgeimat taset.


VEF (Läti) – Nymburk (Tšehhi)
Aeg
: 19.30
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
VEF: Riialased on juba praktiliselt kaotanud play-off’i pääsemise võimalused, kuid noor Läti meeskond võib veel korralikult kaarte segada. Näiteks Nymburki üle mängides muudetaks paremaks Avtodori võimalused. See missioon pole täitmatu: VEF on omavahelistes mängudes plussis ning ka sel hooajal kaotasid riialased tšehhidele ülipingelises heitluses ainult kahe punktiga.
Nymburk: Ka tšehhi „lõvid“ paisatakse kord kuuma, kord külma kätte. Nymburk on tänu autsaiderite üle saadud võitudele suutnud jääda play-off’i kohale püsima. Tšehhid ei mängi võõrsil kehvalt, VEF on aga kodus võitnud 7 mängust kõigest 1. Nii et Nymburk siirdub Riiga suurte võidulootustega.

Jaga
Meeldib?
11
Sponsors