16veebruar

21. mängunädal. Kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 21. mängunädala kohtumised, meenutades eredamaid sündmusi ja kangelasi.

Revanšid
CSKA ja Lokomotiv-Kuban häälestusid kohtumisteks vastavalt Nižni Novgorodi ja Bisonsiga eriliselt. Armeelased olid põhiturniiril oma ainsa kaotuse saanud just volgalastelt. „Lokol“ olid kujunenud Soome klubiga keerulised suhted. Krasnodarlased mitte ainult ei kaotanud Bisonsile esimeses ringis, vaid omasid kogu vastasseisus negatiivset bilanssi (1-2).
CSKA (98:65) ja Lokomotiv (95:55) võtsid revanši veenvas stiilis ja pikendasid oma võiduseeriaid. Kui kubanlastele oli see kaheksas võit järjest, siis armeelased jõudsid tähiseni 17 ja lähenesid sammu kaugusele Himki rekordist.

Rekordid
Himki püstitas kohtumises Astanaga (128:87) rekordilise arvu rekordeid ühes kohtumises!
Alustada tasuks Jegor Vjaltsevist, kes realiseeris 12 kaugviset (varasem tippmark 10 tabavat kolmest kuulus Marius Runkauskasele hooajast 2013/14)! Jegori aktivasse jäi 40 punkti. Tagamängijal jäi puudu vaid üks punkt, et korrata Randy Culpepperi absoluutset resultatiivsusrekordit (41 punkti samuti hooajal 2013/14).
Lisaks Vjaltsevi 40 punktile ja 12 kolmepunktiviskele saavutas Himki Liiga ajaloo parima tulemuse korvisöötude arvu (46) poolest. Neist 17 andis Tyrese Rice – hooaja rekord ja ajaloo neljas tulemus. Lisaks pääses Rimas Kurtinaitise meeskond veel kahe näitaja poolest tipptulemuste nimekirja: teine koht kogutud punktide (128) ja kolmas koht kahepunktivisete tabavusprotsendi (81%) poolest.

Derbi
Volga derbi formaadis Saraatov Kaasani vastu algas möödunud hooajal – meeskondade kõik kohtumised olid põnevad ja võitluslikud. Seekord ei jätnud hoogu sattunud UNICS mustvalgetele võimalusi. Koos rivistusse naasnud Keith Langfordiga suurendasid külalised Tatarstanis vahet iga veerandiga, aga viimase perioodi võitsid koguni 27:12. Võit (97:70) oli UNICS-ile järjest 12., aga Avtodori edutu seeria kestab neli mängu.

Iseloom
Tsmoki saavutas viimases viies mängus vaid ühe võidu, VEF ei saanud analoogilisel perioodil ühtki. Meeskonnad ei kuulu play-offi tsooni ja negatiivset bilanssi pole vahetult enne põhiturniiri lõppu lihtne parandada... Sellegipoolest häälestusid valgevenelased ja lätlased mänguks hoolikalt – mängisid nii, nagu kaalul oleks finaalipääs. Kolmandal veerandil õnnestus riialastel 8 minuti jooksul tagasi lüüa vastase kõik rünnakud! Pärast sellist „kuiva“ perioodi võiks iga meeskond murduda, aga „draakonid“ andsid vastulöögi ja omasid viimasel veerandil juba kahekohalist edu.
Nüüd oli baltlaste kord iseloomu näidata. VEF suutis mängu viia pingelise lõpplahenduseni. Kired lõid äärmuseni lõkkele, kui pall oli mehhiklase Francisco Cruzi käes. VEF-i liidri suurepärane läbimurre poolteist sekundit enne lõppu tõi külalistele võidu, sest Tsmokil ei jätkunud edukaks rünnakuks enam aega (75:74). Riialased rõõmustasid edu üle kui lapsed.

Fänn

Õppetund
Jaanuaris kohtus Krasnõi Oktjabr Jenisseiga võõrsil. Volgogradlased olid esimese poolaja järel 19 punktiga taga, kuid võtsid siiski võidu. Seekord otsustas Kirill Bolšakovi meeskond saatust proovile mitte panna ja läks teist teed. Volgalased mängisid eeskujulikud kaks veerandit ja juhtisid poolajaks 52:26! Eriliselt pingutas endine Jenissei pallur Jerry Jefferson, kes lõpetas kohtumise suurepärase statistilise reaga: 32 punkti, 10 lauapalli, 4 korvisöötu, 3 vaheltlõiget ja 37 efektiivsuspalli. Krasnojarskilaste vastulöögist polnud seekord juttugi. Oktjabr teenis hooaja kaheksanda võidu (92:66) ja on praegu peamine pretendent sellele, et kedagi praegusest esikaheksast ohustada.

Tagasitulek
Gintaras Einikis on taas Avtodoris! Kunagine kuulus Leedu keskmängija naasis Saraatovi klubisse, kelle eest ta edukalt mängis 1990ndate aastate lõpul, 16-aastase vaheaja järel. Naasis enda jaoks uues kuues – abitreenerina. Saraatovi fännid tervitasid soojalt kunagist lemmikut, rullides tribüünil lahti plakati sõnadega: „Tere tulemast, Pukas! (Einikise leedukeelne hüüdnimi mängijaperioodist).
Paraku ei päästnud Avtodori ekstsentri kuulumine treenerite staapi meeskonda kaotusest UNICS-ile. Kaasanlased mängisid Jevgeni Pašutini, samuti endise saraatovlase ja Einikise partneri, juhtimisel mustvalged Volga derbis selgelt üle.

Arv
1 – niisuguse vahega alistas Kalev Vita.
Gruusia uustulnuk pole kunagi varem olnud edule nii lähedal. Matšis Kaleviga jäi debütandil puudu vaid üks punkt! Vita pakkus Rolands Freimanise (20 punkti, 11 lauapalli) juhitud kalevlastele tugeva võitluse, suutis lõpus vähendada vahe miinimumini, kuid sellest ei piisanud (77:78). Järgmises kohtumises Bisonsiga üritab Tbilisi klubi arvatavasti ka selle viimase sammu astuda.

MVP
Jegor Vjaltsev (Himki). Tagamees pidas terve oma karjääri ühe parima mängu, püstitades mitu rekordit ja kirjutades oma nime igavesti Liiga ajalukku. Vjaltsevi arvele jäi 40 punkti (tabas mängust 19st 14, nende seas rekordilised 12 kolmepunktiviset), 1 lauapall, 4 korvisöötu, 1 vaheltlõige ja 40 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
Himki peatreener Rimas Kurtinaitis:
„Vjaltsevil on üks väga hea iseloomujoon, et ta erinevalt paljudest teistest mängijatest ei murdu, kui saab vähe mänguaega ja vahel ei pääsegi väljajakule, tal ei teki solvumist, pahameelt ega küsimusi vormis: „Treener, mida ma valesti teen?“ Jah, Reali vastu ma ei pannudki teda väljakule, sest lootsin teistele, kuid Jegorit see ei heidutanud, ta jätkas ausalt oma tööd, oodates šanssi. Ja nüüd ongi tulemus käes, mängus Astanaga ta kasutas selle võimaluse ära.
Tean Vjaltsevit juba üle kümne aasta, sest töötasin temaga koos ka Permis 2006. aastal. Tal on võitja iseloom ning olen väga rõõmus, et selline mees mängib Himkis."

Hetk

Foto


Turniiritabel

Jaga
Meeldib?
9
Sponsors