09veebruar

20. mängunädal. Kokkuvõte

Meie veebikülg võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 20. mängunädala, meenutades selle eredamaid sündmusi ja kangelasi.

Sündmus
Himki ja CSKA kohtumine on alati sündmus. Eriti siis, kui printsipiaalsed vastased pakuvad sellist korvpalli nagu esimesel veerandajal. Tulised 10 minutit möödusid justkui ühe hingetõmbega nii täistribüünidele kui ka ilmselt mängijail endile. Pearõhu rünnakule asetanud himkilased olid armeelastega võrdsed, aga kui kohtumise keskel tempo langes, hakkasid läbimõeldumalt tegutsenud puna-sinised lahti rebima. Moskva-äärse meeskonna veel üks probleem oli kaugviskajate kehv tabavusprotsent. See maksis Himkile kätte ka mängu lõpus kui -8 peal üritati kaks korda järjest rünnata kolmese joone tagant. Kuidas ka ei olnud, sai CSKA siiski põhiturniiri ühes kesksemas mängus teenitud võidu (96:85), mis oli moskvalastele 16. järjest! Hooajast 2013/14 pärit Himki rekordseeria koosneb 18 võidust.

Маraton
Karsnojarskis läksid kokku Jenissei ja Nymburk – vastavalt Liiga kõige ida- ja läänepoolsem meeskond. Pikk ei olnud seekord ainult kohalesõit, vaid ka mäng ise. Liiga ajaloos kuuendat korda läks võitja selgitamiseks vaja kaht lisaaega. Võitu pühitsesid tšehhid, kes otsustavatel hetkedel kasutasid oma võimalusi paremini ära ja tänu Jiri Welschi kaugviskele surusid siberlased põlvili (92:88).

Seeria
Lokomotiv-Kuban oli veel detsembris esikaheksast väljalangemise äärel, kuid klubi lubas korraldada võiduseeria ja võimalikult kiirelt parandada seisu. Ja kuigi krasnodarlaste seeria pole Liigas kaugeltki kõige pikem, on ta võimaldanud lõunamaalastel olukorda tunduvalt parandada. Oma spurdi ajal möödus "Loko" muu hulgas ka Avtodorist.
Vastupidiselt on Saraatovil praegu edutu periood. Rida kaotusi Liigas ja EuroCupil viis hooaja teise treenerivahetuseni - Aleksei Vassiljevit asendas Vladimir Antsiferov. Kuid see käik ei aidanud mustvalgetel langust peatada. Avtodor heitles kaua kubanlastega võrdselt, kuid neljandal veerandil pani Georgios Barzokase tiim juurde, tabas mõnel korral kaugviske ja võttis võidu (91:77). Punarohelised raputasid saraatovlased kandadelt ja nüüd jahivad neljandal positsioonil asuva Zeniti kohta.

Fänn

 

#болельщик_недели

Фото опубликовано VTB United League (@vtbleague)


Aktsioon
Enne kohtumist Vitaga teatas Nižni Novgorodi juhtkond aktsioonist "Elame kaasa sajale!". Juhul kui volgalased oleksid kogunud 100 punkti, oleksid mängule saabunud poolehoidjad saanud klubilt kingituse. Uustulnukat Gruusiast küttis selline ettevõtmine aga üles. Ja kuigi teisel poolajal surusid meisterlikumad nižnilased vastasele oma tahte peale, ei suutnud nad ometi sadat punkti kätte saada (97:65). Kuna aga kolmas järjestikune võit kindlustas Nižni positsiooni esikaheksas, jäid pealtvaatajad loodetavasti rahule.

Revanš
Põhjamaised klubid Bisons ja Kalev sel hooajal enam vaevalt play-offi pääsu jahivad. Kuid taolises olukorras omandas naabrite omavaheline heitlus isegi veel tähenduslikumaks. Käesoleva hooaja esimese "Põhja derbi" võitsid eestlased. Soome klubi tasus baltlastele oma väljakul. Esimene poolaeg kuulus "piisonitele". Kolmanda veerandi võitis Kalev 33:17, kuid Marin Zeno juhtimisel vastasid soomlased otsustaval 10 minutil peegelpildina vastupidise tulemusega ja võtsid revanši (98:86).

Nokaut
Peatreener Jevgeni Pašutini sõnul valmistus UNICS tõsiselt mänguks Astanaga. Seda oli tunda esimestest minutitest alates. Vaatamata Keith Langfordi puudumisele tegutsesid kaasanlased kiirelt, efektiivselt ja resultatiivselt. Valgerohelised võitsid stardilõigu 31:15 – Kasahstani meister taolisest hoobist ei toibunudki. UNICS ületas hooajal kuuendat korda saja punkti piiri (100:73) ja teenis 11. võidu järjest.

Tabamine
Krasnõi Oktjabri mängiv president Dmitri Gerassimenko tuli sel hooajal teist korda väljakule – nüüd Riias. Tema arvele jäi 2 punkti, mille ta saavutas raske läbimurde tulemusena. Kuid õhtu peamiseks tabavaks viskeks sai siiski Vassili Zavorujevi kolmene 6 sekundit enne lõpusireeni. See tõi ka Krasnõi Oktjabrile võidu!

Hetk

Arv
25 – sellise kaotusseisu mängis Krasnõi Oktjabr tagasi võõrsil VEF-i vastu.
Volgogradlasi ei saa kuidagi süüdistada iseloomu ja võidutahte puudumises. Kuu aega varem Krasnojarskis olid nad tagasi mänginud 19-punktilise kaotusseisu. Riias kaotas meeskond veel kolmandal veerandil 25 punktiga, kuid leidis endas jõudu tuua mängu murrang. Võitnud otsustava perioodi 32:14, aga koos sellega ka mängu (94:92), jätkavad "terasesulatajad" võitlust pääsu eest play-offi.

MVP
Hrjapa ja MVP - veel üsna hiljuti olid need kaks kui sünonüümid. Rivvi naasnud kapten tuletas endast meelde printsipiaalses kohtumises Himkiga. Hrjapa mängis võidus olulist rolli ja meenutas kõigile, mida tähendab "meister kõigis töödes", kirjutades enda arvele 9 punkti, 6 lauapalli, 5 korvisöötu ja kokku 21 efektiivsuspalli.

Tsitaat
CSKA ääremängija Nikita Кurbanov:
"Meie treener andis kõigile juhised mitte lõdvaks lasta, tegutseda äärmiselt agressiivselt, kohati isegi mustalt. Švedi pidime valvama kogu meeskonnaga, ta on tujudest sõltuv mängija, aga peamine — mitte lasta tal kätte saada oma rütmi. Sellistes mängudes on raske kedagi eraldi välja tuua, edu saavutati ainult tänu sellele, et mängiti võistkondlikult."

Fоtо

Тabeliseis


 

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors