06veebruar

20. nädal. Mängude tutvustus

Pühapäeval ja esmaspäeval peetakse põhiturniiri 20. nädala mängud.

Pühapäev, 7. veebruar

Lokomotiv-Kuban (Venemaa) – Avtodor (Venemaa)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 15.00)
Koht: Venemaa, Krasnodar, Basket-hall
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Lokomotiv-Kuban: Tundub, et raudteelased on hooaja esimese poole probleemid, mis ei lubanud neil 7. kohast kõrgemale tõusta, lõplikult ületanud. Georgios Bartzokase kaitse töötab ammu kui kellavärk, viimasel ajal on näha ka selget arengut rünnakul – Euroliiga TOP 16 etapil alistati Unicaja tänu kolmesejoone tagant avatud laustulele.
Avtodor: Saraatovlased kaotasid Ühisliigas kaks viimast mängu ja vajavad seetõttu positiivseid emotsioone – nad ei saa 6. kohal end liiga rahulikult tunda. Avtodor sõidab Krasnodari heas tujus, EuroCupi eduka mängu foonil, Travis Peterson tunnistati seal nädala MVPks.


Bisons (Soome) – Kalev/Cramo (Eesti)
Aeg
: 16.00
Koht: Soome, Loimaa, spordihall
Kust vaadata: Elisa Viihde (Soome), Tallinna TV (Eesti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Bisons: „Piisonid“ mängisid kodus ka eelmisel nädalal – ja kaotasid, mängides maha kahekohalise edumaa. Greg Gibson kurtis seejärel tapjainstinkti puudumise üle. Sel korral peavad võõrustajad oma fännide ees end rehabiliteerima, kui enneaegu neile võitu kirja panna ei saa – kolmest Kaleviga peetud mängust pole soomlased seni võitnud ainsatki.
Kalev: Eesti klubi asub tabelis koha võrra madalamal, nii et võõrsil saadav võit võiks luua edasisele edule aluse. Eestlased on kaotanud viis mängu järjest – nii liidritele kui ka otsestele konkurentidele. Kalevit võiks tõhusalt täiendada hiljuti lisandunud tsenter Shawn King, keda VTB Ühisliiga huvilised võivad mäletada 2011. aastast Tsmoki-Minskist.


VEF (Läti) – Krasnõi Oktjabr (Venemaa)
Aeg
: 17.00
Koht: Läti, Riia, Arena Riga
Kust vaadata: Riga TV (Läti), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
VEF: VEF kinnistub iga vooruga üha kindlamalt eelviimasel kohal. Kuid turniiritabeli alumine osa on nõnda tihe, et näiteks 9. kohal asuval Tsmoki-Minskil on ainult kaks võitu rohkem. Seetõttu peavad lätlased võtma kodumängust Oktjabriga maksimumi – sest ka terasesulatajate“ ridades valitseb paras torm.
Krasnõi Oktjabr: Ja ikkagi näivad külaliste võimalused etemad. Nad mängivad võõrsil korralikult (9 mängust 4 võitu), VEF on seevastu just omas kodus üllatavalt nõrk (1 võit, 6 kaotust). Muide, riialased said hooaja esimese võidu just Volgogradis Oktjabri üle, nii et „terasesulatajad“ sõidavad Riiga revanši järele.


Nižni Novgorod (Venemaa) – Vita (Gruusia)
Aeg
: 17.30 (Eesti aeg 16.30)
Koht: Venemaa, Nižni Novgorod, FOK Meštšerski
Kust vaadata: Silk TV Sport 3 (Gruusia), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Nižni Novgorod: Volgalased said kaks võitu järjest ja jõudsid plusspoolele. Nüüd ei saa ka koha võrra kõrgemal asuv Nymburk end rahulikult tunda – võimalus, et nižnilased kaotaksid, on kaduvväike, võit oleks neile hooajal juba kümnes.
Vita: 2015. aasta oktoobrist, kui meeskonnad esimest korda VTB Ühisliiga raames kohtusid, on Tbilisi meeskonnas toimunud palju muutusi, kuid nende turniiriseis on sama. Vitat motiveerib soov mitte lasta vastasel 100 punkti täis visata (volgalaste fännid kuulutasid mänguks välja aktsiooni „Tahame sadat“).


UNICS (Venemaa) – Astana (Kasahstan)
Aeg
: 18.00 (Eesti aeg 17.00)
Koht: Venemaa, Kaasan, Basket-hall
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), KAZ Sport (Kasahstan), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
UNICS: Jevgeni Pašutini võistkond tuhiseb peatusteta edasi. Kaasanlased mängisid EuroCupi raames üle Nižni Novgorodi, kusjuures võit tuli mängu vahele jätnud Keith Langfordita. VTB Ühisliigas tahab UNICS külalistest kindlasti jagu saada (kaasanlased on Astana vastu võitnud 7 mängust 6) ja astuda veel ühe sammu esikoha suunas.
Astana: Kasahhid said oma esimese ja seni ainsa võidu UNICSi üle eelmise aasta märtsis ja see oli sensatsiooniline – kolm veerandit kaotusseisus olnud Astana võitis neljanda 31:10. Kuid too oli kodumäng ning võõrsil pole Ramunas Butautase hoolealused suutnud kaasanlastele veel tõsiseid probleeme luua. Astana olukorra muudab sel korral raskemaks asjaolu, et Ühisliiga kolmas ründäng (mängus keskmiselt 88,4 punkti) kohtub tagantpoolt teise kaitsega (90,0).


Esmaspäev, 8. veebruar

Himki (Venemaa) – CSKA (Venemaa)
Aeg
: 19.00 (Eesti aeg 18.00)
Koht: Venemaa, Himki, spordikompleks BTMO
Kust vaadata: Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Himki: Nädala keskses mängus kohtuvad esikolmiku meeskonnad ning see võib sellessamas kolmikus muuta võitluse veelgi teravamaks. Himki ründaks võidu korral UNICSi teist kohta, UNICS omakorda aga läheneks Astanast jagu saades veelgi CSKA-le. Himki peab oma ambitsioonide kinnitamiseks armeelased alistama. Enne uut aastat neil see Euroliiga raames juba õnnestus, nüüd püütakse VTB Ühisliigas edu korrata.
CSKA: Armeelased tulevad vaatamata kuu aega tagasi saadud kaotusele mängule vähimagi kartuseta. Nende päralt on endiselt esikoht, kuhu jäädaks ka kaotuse korral. Mis aga kõige tähtsam – CSKA on sel hooajal saanud kõigi otseste konkurentidega järjekindlalt hakkama. Pealegi tulevad puna-sinised mängule hea emotsiooniga – mõne päeva eest alistati Euroliigas klassikalises vastasseisus Kaunase Žalgiris.


Jenissei (Venemaa) – Nymburk (Tšehhi)
Aeg
: 19.10 (Eesti aeg 14.10)
Koht: Venemaa, Krasnojarsk, spordipalee
Kust vaadata: Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Jenissei: Oleg Okulovi meeskond jätkab kahel rindel võitlemist: kolmapäeval pääsesid siberlased FIBA Europe Cupil 1/8-finaali, esmaspäeval ootab ees Ühisliiga mäng. Krasnojarsklased katkestasid kaotusteseeria kindla võiduga VEFi üle, nüüd püütakse anda lahing Nymburkile. Nende omavaheliste mängude ajalugu näitab tiimide võrdsust: Jenissei on saanud 4, Nymburk 5 võitu.
Nymburk: Tšehhide tulemused on hooaja keskel nõrgenenud ja nad on liidrite grupist langenud seitsmendaks. Viimasel ajal olukord paraneb: tõusumärke oli juba mängus kubanlastega, UNICSist oleks peaaegu jagu saadud – tšehhidel jäi puudu vaid täpsest viimasest viskest. Kohtumises Jenisseiga pole eksimiseks õigust, sest Nižni Novgorod hingab neile kuklasse.

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors