02veebruar

19. mängunädal. Kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 19. mängunädala, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Tendents
19. nädal möödus külalislahkuse tähe all. Kõigis pühapäeval ja esmaspäeval peetud kuues mängus tähistasid võitu külalismeeskonnad.

Mäng
Nymburk oli sel hooajal mänginud play-off-kohal paiknenud meeskondadega kaheksal korral. Tšehhid olid neist mängudest saanud ainult kaks võitu, seejuures tuli sekka mitu väga valusat kaotust. Ronen Ginzburgi hoolealused näitasid kohtumises suurepärases vormis oleva UNICSiga, et on võimelised ka eliitmeeskondadega võrdselt heitlema. Ehkki kaasanlaste võiduseeria jõudis ilusa tähise, 10-ni, oli mäng neist üks raskemaid. Kõik selgus viimastel sekunditel, kusjuures mängu saatus oli „lõvide“ endi kätes, ent Vojtech Hrubani koos sireeniga sooritatud pealevise läks mööda (74:75).

Viimase sekundi korv
Samasuguse stsenaariumiga möödus ka Astanas peetud mäng, kus sealne meeskond võttis vastu Lokomotiv-Kubani. Ainult selle vahega, et seekord oli koos sireeniga tehtud vise täpne. Kasahstani meister ei peljanud nimekat vastast, mängis kahekohalise vahe tasa ja ihkas vähemalt lisaaega. Viimane sõna jäi aga Lokole. Kubanlaste külmavereline liider Malcolm Delaney võttis vastutuse enda peale ega vedanud alt (91:89).

Juubel
Mäng Vitaga oli Himkile ja nende peatreenerile eriline. Tbilisisse sõites oli Rimas Kurtinaitis võitnud VTB Ühisliiga raames 99 mängu. Juubelivõit, mille leedulasest spetsialisti hoolealused kindlustasid juba esimese poolajaga, tuli just Gruusia pealinnas (108:52). Kurtinaitisest sai Ühisliiga ajaloo esimene treener, kes on jõudnud 100 võiduni.

 

Naasmine
Janis Timma ja Kaspars Berzinš on erinevatel aegadel olnud VEFi liidrid, nüüd aga sõitsid Riiga klubikaaslastena Zenitis. Berzinš tuletas Läti fännidele kiirelt meelde oma ühe ohtlikuma relva, kaugviske. Piiterlased pääsesid tema vedamisel kohe ette ning kui must-valged püüdsid pärast vaheaega murrangu tuua, astus esile Pavel Antipov (kolmandal perioodil 14 punkti). Berzinšile ja Timmale (kahe peale kokku 27 punkti, 11 lauapalli ja 8 korvisöötu) oli kodumaale naasmine igas mõttes meeldiv (95:76). VEF ei suuda kuidagi saada kodusaalis teist võitu, Zenit jätkab võitlust liidrite seas.

Ümberpöörd
Bisons hakkas mängus Nižni Novgorodiga pärast edukat esimest poolaega (+12) liiga vara võitu uskuma. Kuid see mäng oli soomlastele nii tähtis! Nižni lõpetab esikaheksa, „piisonid“ asuvad 13. kohal, kuid jäid enne omavahelist mängu venelastest ainult kahe võiduga maha. Must-valged võitsid kolmanda veerandi 27:11, tuues täieliku murrangu ega andes enam initsiatiivi käest (79:73).

Arv
73 – CSKA kahepunktivisete tabavusprotsent mängus Krasnõi Oktjabriga.
Jerry Jefferson on Oktjabriga hästi kohanenud, kerkides jaanuari MVP kandidaadiks. Volgogradlaste õnnetuseks ei saanud ameeriklane aga mängus CSKAga meeskonda aidata. Armeelased suunasid palli korvi alla, mis tekitas volgalaste ainsale tsentrile Ekene Ibekwele kohe vigadeprobleemi. Ibekwega või ilma, puna-sinised ei pannud kolmesekundialas vastaseid tähele, tabades 44 kahepunktiviskest 32. „Terasesulatajate“ peatreener Kirilo Bolšakov tunnistas pärast mängu: „CSKA-l oli korvi all totaalne ülekaal.“ Meistrivõistluste liider sai 15. võidu järjest (108:74).

MVP
Joaquin Colom (UNICS). Raskes mängus Nymburkiga langes hispaanlase õlgadele seoses Keith Langfordi puudumisega veel suurem vastutusekoorem. Mängujuht jõudis kõikjale ja viskas ka võtmekorvi. Colom kogus 20 punkti, 7 lauapalli, 5 korvisöötu ja 20 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Meil oli võiduvõimalus. Mängisime kolm veerandaega võrdselt. Viimasel perioodil keskendatus veidi hajus, kuid seejärel võitlesime kahekordse energiaga. Viimase rünnaku mängisime hästi – jah, Vojtech Hruban pidi sooritama keerulise viske, aga kui õnn naeratanuks meile, jõudnuks see sihile. See on korvpall.“

Hetk

Foto

Тurniiritabel

 

Jaga
Meeldib?
22
Sponsors