30jaanuar

19. mängunädal. Kohtumiste ülevaade

Pühapäeval ja esmaspäeval toimuvad meistrivõistluste põhiturniiri 19. mängunädala kohtumised.

31. jaanuar, pühapäev

Krasnõi Oktjabr (Venemaa) – CSKA (Venemaa)
Aeg: 16.00 (15:00 Eesti aeg)
Koht: Venemaa, Volgograd, Dinamo Spordihall
Ülekanded: VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Krasnõi Oktjabr: Volgogradlased mängivad siiamaani kodus ebaõnnestunult – eelmises voorus nad kinnitasid seda kaotusega Zenitile. Nüüd tuleb neil kokku minna veel tõsisema vastasega – meistrivõistluste liidri CSKAga. Kui „terasesulatajad“ kaotavad ka seekord, on nende kodumängude statistika masendav: kuus kaotust kaheksast mängust.
CSKA: Armeelaste jaoks, vastupidiselt, pole mingit vahet, kas mängida kodus või võõrsil. Olgugi, et võõrsil pole moskvalased nii resultatiivsed (keskmiselt mängu kohta 10 punkti vähem kui kodus) ja lasevad ka endale rohkem visata, pole see tulemustes kajastunud – sel hooajal on CSKA VTB Ühisliiga raames võõrsil ainult korra kaotanud. Pealegi on armeelased Oktjabrist üle ka senistes omavahelistes kohtumistes – 5 mängust 5 võitu.


Bisons (Soome) – Nižni Novgorod (Venemaa)
Aeg: 16:00
Koht: Soome, Loimaa Sports Hall
Ülekanded: Elisa Viihde (Soome), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Bisons: Soome meeskond on kanda kinnitanud tabeli keskosas ja mõned järgmised kohtumised saavad talle otsustavateks - „piisonid“ pole veel kaotanud lootust pääseda play-offi, kuid iga kaotus viib neid tabeli lõpuosale lähemale. Nižnit pole soomlased veel võitnud, kuid oktoobrikuus olid nad võõrsil sellele lähedal – vaid Jevgeni Baburini lõpusekundite kolmene päästis nižnilased.
Nižni Novgorod: Volgalased balansseerivad tabeli kaheksandal real – ei lange play-offi tsoonist välja, aga seisu kindlustada ka seni ei õnnestu. Suure hulga võõrsil saadud võitudega ei või nižnilased kiidelda, nii et favoriiti on selles kohtumises raske nimetada. Kuid Nižni sõidab Soome emotsionaalse tõusu hetkel, sest EuroCupil alistati Olimpia. Selles mängus 28 punkti visanud Victor Rudd lubas jätkata samas vaimus.


VEF (Läti) – Zenit (Venemaa)
Aeg: 17:00
Koht: Läti, Riia, Riga Arena
Ülekanded: Riga TV (Läti), Matš! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
VEF: Baltikumi klubi on sattunud raskesse seisu: esimese ja seni ainsa koduse võidu saavutas meeskond peaaegu kolm kuud tagasi! Kahe praeguse vastase viimane kohtumine aga lõppes Vassili Karasjovi hoolealuste veenva võiduga. Selles mängus säras VEF-i endine mängija Janis Timma, kellest on juba saanud piiterlaste klubi üks liidreid.
Zenit: Kuid ka Neva kallaste meeskond elab praegu üle raskeid aegu. Lisaks vigastatud Kyle Landryle langes hooaja lõpuni välja piiterlaste kapten Jevgeni Valijev. Nõrgenenud Zenit kaotas sel nädalal EuroCupil poolakate Zielona Gorale. Kuid Riiga sõidab Vassili Karasjovi tiim joos uustulnuka Kaspars Berzinšiga, kes samuti kunagi VEF-is mängis. Keskmängija peaks selles kohtumises olema eriliselt häälestatud.


Nymburk (Tšehhi) – UNICS (Venemaa)
Aeg 18:00 (19:00 Eesti aeg)
Koht: Tšehhi, Nymburk, SA Nymburk
Ülekanded: TV Nova Sport (Tšehhi), Matš! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB ühisliiga veebiküljel
Nymburk: Nädala keskses mängus lähevad kokku tabeli ülemise osa meeskonnad. Ent Nymburki kasuks räägib hetkel vaid kodune mäng – detsembri lõpus ja jaanuaris on Ronen Ginzburgi tiim tegutsenud ebastabiilselt. Ka eelmises voorus heitlesid tšehhid visalt kolm veerandit, aga andsid siis järele ja kaotasid lõpuks Lokomotivile suurelt. Nymburkile, kes veel hiljuti hoidis kohta liidrite grupis, on nüüd juba iga võit suure kaaluga – kuklasse hingab Nižni Novgorod.
UNICS: Kaasanlastel on harva olnud probleeme mängudes Nymburkiga – seni on Tatarstani meeskond võitnud kõik viis imavahelist mängu ja kogunud neis keskmiselt 12 punkti rohkem kui vastane. Eelmise omavahelise mängu üks kangelasi Keith Langford aitas äsja UNICS-il alistada Maccabi ja tagada koht EuroCupi 1/8 finaalis, nii et Tšehhisse sõidavad kaasanlased kindla tunde ja hea tujuga.


1. veebruar, esmaspäev

Vita (Gruusia) – Himki (Venemaa)
Aeg: 18:30 (16:30 Eesti aeg)
Koht: Gruusia, Tbilisi Sports Palace
Ülekanded: Silk TV Sport 3 (Gruusia), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Vita: Gruusia meeskond naaseb lõpuks koju – tbilislased on viimasest 5st kohtumisest 4 pidanud võõrsil. Kuid vaevalt osutub naasmine triumfaalseks – liiga võimsas hoos on tema nüüdne vastane. Kuigi Vita areneb silmnähtavalt, on tal kaitses siiski äärmiselt raske pidurdada VTB Ühisliiga parimat ründemeeskonda, kes on kogunud keskmiselt 98,1 punkti mängu kohta.
Himki: Nende meeskondade esimene kohtumine tõi kaasa hulgaliselt rekordeid: näiteks tabas Himki 19 kolmepunktiivset ja andis 38 korvisöötu. Kuid esmaspäevane mäng võib neile tuua veel ühe meeldiva saavutuse – võidu korral saab Himki treenerist Rimas Kurtinaitisest Liiga ajaloo esimene juhendaja, kes on kogunud 100 võitu. (teisel kohal on praegu 95 võiduga Jevgeni Pašutin, kes samuti võib 100 piiri sel hooajal alistada).


Astana (Kasahstan) – Lokomotiv-Kuban (Venemaa)
Aeg: 20:00 (16:00 Eesti aeg)
Koht: Kasahstan, Astana, SK Velotrek
Ülekanded: KAZ Sport (Kasahstan), Matš! Naš Sport (Venemaa), VTB Ühisliiga TV
Statistika: eelvaade VTB Ühisliiga veebiküljel
Astana: Jaanuari teises pooles teenisid kasahhid sel hooajal esmakordselt kaks võitu järjest ja parandasid tunduvalt oma positsiooni ja lülitusid 8. koha võitlusse. Muide, 9.-13. kohani on tabel väga tihe, kõigil viiel meeskonnal on kirjas kuus võitu, nii et iga vooruga võib siin toimuda tõsiseid muutusi.
Lokomotiv-Kuban: See-eest kubanlased, kes on juba viis mängu järjest võitnud, rebisid rivaalidest lahti ja kindlustasid enda viiendat kohta. Kuid ambitsioonikate raudteelaste jaoks pole see kindlasti piir – saanud mööda Nymburkist, on nad valmis neljandalt kohalt tõukama Zeniti. Eneseskindlust enne mängu Astanaga lisab fakt, et esimeses ringis võitis „Loko“ omavahelise kohtumise 33 punktiga.

 

Jaga
Meeldib?
11
Sponsors