26jaanuar

18. mängunädal. Kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 18. mängunädala, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Derbi
Nižni Novgorod ja Avtodor läksid kokku Volga derbis. Mõlemale oli võit äärmiselt tähtis. Nižnilased olid play-off’i kohalt väljakukkumise äärel. Saraatovlased tunnevad end rahulikumalt, kuid pärast mitut Ühisliigas ja EuroCupil saadud kaotust kulunuks ka võit ära. Avtodor, kelle ridades tegi särava debüüdi endine San Antonio mängija Reggie Williams (kerkis 14 punktiga omade resultatiivseimaks), näis veenvana. Nižni toetus esmalt Rašid Mahalbasici kangelaslikkusele, seejärel suutsid võõrustajad tabada mitu tähtsat kaugviset. Oma fännide ees mängides näitas Nižni seda tuttavat iseloomu ja jõuti tasavägise lõpuni. Otsustavatel hetkedel saabus Semjon Antonovi tähetund. Kapten mitte ainult ei õhutanud kaaslasi ehitama oma väljakupoolele läbimatut müüri, vaid viskas ka ise 9 punkti järjest, kindlustades nii vajaliku võidu (75:70). Tuligi derbi välja! Nižni Novgorod asub tulemusega 8-8 turniiritabelis 8. kohal.

Revanš
Hooaeg 2015/16 algas kahele soosikule UNICSile ja Lokomotiv-Kubanile kurjakuulutavalt. Kaasanlased kaotasid kodus Tsmoki-Minskile, Georgios Bartzokase debüüdi rikkus aga Nymburk. Sellest ajast on palju vett merre voolanud. Valge-rohelised olid pärast seda saanud ainult ühe kaotuse ning läksid uuele valgevenelastega peetud mängule vastu teisel kohal, saadud oli kaheksa võitu järjest. Tatarimaa klubi tasus minsklastele võla, võttes veenva revanši (102:77).
Loko pole olnud sama veenev, kuid on viimastel nädalatel võtnud Ühisliigas samuti tuurid üles. Kubanlased järgisid UNICSi eeskuju ega jätnud neist avaringis jagu saanud vastasele võimalusi (75:58), saades viienda võidu järjest.

Fänn

Pinge
Krasnõi Oktjabr ja Zenit olid viimastes voorudes oma olukorda parandanud ega tahtnud saavutatule peatuma jääda. Mäng oli pingeline. Esimene veerand lõppes 18:18, ülejäänutes oli ühe meeskonna ülekaal ainult üks, kolm ja veel kord kolm punkti. „Terasesulatajate“ püüdlustele vaatamata jäid need perioodid Janis Timma vedamisel (15 punkti, 13 lauapalli) Zeniti kasuks (74:67). Sini-valged jõudsid põhiturniiril viienda meeskonnana 10 võiduni.

Rekord
Valitsev meister ja praegune liider kohtus seni ühegi võiduta debütandiga. CSKA oli mängus Vitaga vaieldamatu soosik ja õigustas ootusi. Veenva võidu (98:62) võtnud armeelased uuendasid Ühisliiga viskeblokeeringute rekordit – 16 (puna-sinised ületasid Žalgirise eelmise saavutuse tervelt 4 kulbiga)! Eriti paistis silma vastaste visetele viiel korral käe peale pannud Ivan Lazarev.

Tagaajamine
Tallinnas läksid kokku Kalev ja Astana. Eestlased püüdnuks võidu korral Kasahstani meistri kinni. Ning see motiiv kandus ka tervesse mängu. Eestlaste esimene poolaeg ebaõnnestus (38:47), pärast vaheaega hakkasid nad aga vastast taga ajama. Kolmas veerand oli ses mõttes tulemuslik (63:65), kuid neljanda perioodi alguses visati kuus viset järjest mööda. Võõrustajad püüdsid kaotatut taas tasa teha, kuid täisväärtuslikuks vastamiseks ei jätkunud enam aega (80:86).

Arv
11 – nii palju kolmepunktiviskeid järjest tabasid Jenissei mängijad kohtumises VEFiga pärast lahtihüpet.
Superseeria aitas krasnojarsklased korraga kahe rekordini. Oleg Okulovi meeskonna 40 punkti teisel veerandajal ja sama vahemiku võitmine 31 punktiga (40:9) on Ühisliiga ajaloo tipptulemused. Sellest löögist ei suutnud riialased toibuda (65:110).

MVP
Semjon Antonov (Nižni Novgorod). Must-valgete kapten õhutas Avtodorigga peetud derbis kaaslasi otsustavale spurdile, näidates nii liidri- kui ka mänguoskusi. Antonov kogus 16 punkti, 7 lauapalli, 5 korvisöötu, 2 kulpi ja 25 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
Bisonsi peatreener Greg Gibson:
„Pärast esimest veerandaega hakkas meil midagi välja tulema, kuid tuleb tunnistada, et Himki on uskumatu meeskond. Arvan, et see on parim meeskond, kellega oleme sel hooajal kohtunud. Täna ei saanud meil mängida Obrie Coleman ega Mikko Koivisto. Kuid olen ikkagi rahul, et suutsime pärast esimese perioodi 25-punktilist allajäämist jätkata keskendunult ja võitlesime himkilastega edasi. On väga raske võita, kui vastane tabab niisuguse protsendiga. Täna oli niisugune päev.“
… Himki lasi Bisonsi vastu kohe kogu oma ründevõimsuse käiku. Zoran Dragic tabas mängust 7 viskest 6, Tyrese Rice andis 5 korvisöötu – kolla-sinised lõid Bisonsi nokdauni (28:4) ega andnud initsiatiivi käest (113:83).

Hetk

Foto


Тurniiritabel

 

 

Jaga
Meeldib?
8
Sponsors