18jaanuar

17. mängunädal. Kokkuvõte

Meie koduleht võtab kokku VTB Ühisliiga põhiturniiri 17. nädala mängud, meenutades selle kõige säravamaid sündmusi ja kangelasi.

Vastuhakk
Lokomotiv-Kubani peatreener Georgios Bartzokas hoiatas nädal tagasi hoolealuseid, et VEFi tabelikoht ei vasta meeskonna tasemele. Krasnodarlased said riialastest suurte raskustega jagu, 17. nädalal tuli Janis Gailitise hästi organiseeritud ja püüdliku võistkonnaga võidelda UNICSil. Lätlased võitsid esimese poolaja minimaalse ülekaaluga, teisel mängupoolel aitasid Kaasanil vaekausi oma kasuks kallutada vaid kaitses tehtud maksimaalsed jõupingutused ja Keith Langfordi järjekordne väljapaistev esitus (82:72).
Riialased panid soosikute närvid proovile (viie viimase mängu jooksul on lätlased heidelnud CSKA, Himki, Loko ja UNICSiga), soodsama mängugraafiku saabudes püüavad nad kvaliteetse korvpalli ka punktideks vormistada. Jevgeni Pašutini meeskond sai aga kaheksanda võidu järjest ja säilitab teise koha.

Revanš
Nižni Novgorod on Astanale äärmiselt ebamugav vastane. Kasahstani klubi oli seitsmest omavahelisest mängust võitnud vaid ühe – kaugel 2011. aastal. Ramunas Butautase hoolealused olid nižnilastele viimati alla jäänud vähem kui kuu aja eest, 22. detsembril esimese ringi mängus. Kolla-siniste paljude aastate liider Jerry Johnson teab kõike seda liiga hästi. Just tema vedas meeskonda ja tegi kõik vastase murdmiseks. Jerry vedamisel (17 punkti, 15 korvisöötu) ületas Astana rünnak hooaja jooksul teist korda 100 punkti piiri. Kasahstani esindajad ületasid Nižni barjääri (101:79), katkestasid kolmemängulise kaotusteseeria ja võitlevad veel play-off’i koha eest (5-10). 8. kohal asuval Nižnil (7-8) on aga taas negatiivne võitude-kaotuste bilanss.

Fänn

 

Naasmine
Zeniti ja Jenissei viimased mängud ei sujunud parimal moel. Piiterlased olid viimasest 4 mängust kaotanud 3, siberlased aga saanud 5 kaotust järjest. Keegi pidi oma olukorda parandama ja seda suutis Zenit. Piiterlaste kaitse lubas krasnojarsklastel visata vaid 64 punkti, mäng hoiti enda kontrolli all. Zenit jõudis kindla võiduni (81:64) ja jätkab võitlust turniiritabeli ülemiste kohtade eest.

Areng
Ühisliiga debütant Vita uuenes ja areneb uuel kalendriaastal, muutudes üha ohtlikumaks. Grusiinid näitasid suurt arengut ka võõrsil Krasnõi Oktjabriga peetud mängu käigus. Pärast täiesti võrdset esimest poolaega ebaõnnestus tbilislaste kolmas veerand (11:29), kuid nad ei alistunud ja tulid otsustavas vaatuses mängu tagasi. Viimase 10 minutiga mängiti tagasi 16 punkti ning Vita jõudis esimesele võidule lähemale kui kunagi varem (82:85). Teise mängu järjest võitnud „terasesulatajad“ lähenesid aga play-off’i kohale.

MVP
Vitali Fridzon. CSKA pingimehed kogusid võidumängus Bisonsiga 61 punkti. Snaiper oli armeelaste teise viisiku tulemuslikem esindaja: 26 punkti (visked mängust 11/7), 3 lauapalli, 3 korvisöötu, 1 vaheltlõige ja 28 efektiivsuspunkti.

Tsitaat
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Terve elu on üks võitlus ja kui sa ei võitle ega näita enda parimaid omadusi, siis keegi edestab sind. Kogu lugupidamises Bisonsi vastu, kel oli täna samuti mõni tähtis mängija puudu, näitasime kahel poolajal absoluutselt erinevat häälestatust, eriti kaitses. Pärast vaheaega võitlesime, püüdsime, rabasime lauas ja lasime endal evisata ainult 32 punkti.“
… CSKA mängus Bisonsiga ei osalenud vigastatud Miloš Teodosic, Nando De Colo, Pavel Korobkov ega Joel Freeland. See-eest naasis rivvi Aaron Jackson, kes oli Ühisliiga raames käinud viimati väljakul eelmise aasta novembris. Esimene poolaeg tõi väikese sensatsiooni. Vähetuntud „piisonid“ alustasid 8:1 spurdiga ja juhtisid vaheajaks 5 punktiga. Aga nagu ütles Itoudis, pani CSKA pärast vaheaega uue käigu sisse, võitis teise poolaja 53:32 ja koos sellega kogu mängu (98:82). See aitas armeelastel venitada võiduseeria 13 mänguni.

Arv
16 – niisuguse vahega kaotas Kalev/Cramo lauavõitluse mängus Nymburkiga (30:46).
Eestlased olid eelmisel nädalal müünud Ühisliiga parima lauavõitleja Josh Boone’i Himkisse. Eesliini on uue mehena kutsutud Mario Delaš, kuid kõige järgi hinnates ei suju ümberkorraldused ladusalt. Tšehhid domineerisid lauavõitluses ja kolmesekundialas (+22), jõudes veenva võiduni (99:70).

Hetk

Foto

Тurniiritabel

 

Jaga
Meeldib?
7
Sponsors