15jaanuar

17. nädal. Mängude tutvustus

Laupäeval ja pühapäeval peetakse põhiturniiri 17. nädala mängud.

Laupäev, 16. jaanuar

Krasnõi Oktjabr (Venemaa) – Vita (Gruusia)
Aeg
: 17.00 (Eesti aeg 16.00)
Koht: Venemaa, Volgograd, Aljanss-Basket
Kust vaadata: Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Krasnõi Oktjabr: Volgogradlased katkestasid eelmises voorus ebaeduseeria, mängides võõrsil üle tugeva Jenissei. Kodumäng seni võiduta Vitaga annab „terasesulatajatele“ võimaluse sekkuda võitlusse kaheksanda koha eest.
Vita: Tbilisi meeskond ei suutnud võõrsil „piisoneid“ üle mängida, kuid näitas iseloomu, võideldes kõvasti. Kohtumine volgogradlastega näitab, kas see oli lühiajaline puhang või on Vita uus liider Omar Thomas tõsiselt valmis vedama klubi esimese võiduni.


Pühapäev, 17. jaanuar

UNICS (Venemaa) – VEF (Läti)
Aeg
: 15.00 (Eesti aeg 14.00)
Koht: Venemaa, Kaasan, Basket-hall
Kust vaadata: Riga TV (Läti), NTV+ (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
UNICS: Kaasanlaste mäng Zenitiga pidanuks olema eelmise nädala üks keskseid, kuid Jevgeni Pašutini meeskond ei andnud külalistele vähimatki võimalust. UNICS on ka riialaste vastu selge soosik, eriti kui arvestada, et Tatarimaa meeskond on sel hooajal koduväljakul kaotanud ainult korra.
VEF: Riialased on võõrsil saanud juba kolm võitu, kuid seni on nad mänginud edukalt vaid turniiritabeli alumise poole meeskondade vastu. Mängud UNICSiga pole sujunud edukalt – VEF on kaotanud kõik kuus omavahelist kohtumist, ja keskmiselt 13 punktiga.


Astana (Kasahstan) – Nižni Novgorod (Venemaa)
Aeg
: 16.00 (Eesti aeg 12.00)
Koht: Kasahstan, Astana, SK Velotrek
Kust vaadata: KAZ Sport (Kasahstan), NTV+ (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Astana: Ramunas Butautase hoolealused ei saa kaitset kuidagi korda – nad on endale visata lastud punktide osas tagantpoolt teised. Terve Ühisliiga peale lasevad ainult Astana ja Vita visata endale mängus üle 90 punkti. See-eest viskavad kasahhid kodus ise peaaegu sama palju (91 punkti), nii et Nižni Novgorodi kaitset ootab raske eksam.
Nižni Novgorod: Nižnilased kaotasid viimati võõrsil Nymburkile ja asuvad endiselt raskustega kaheksa parema seas, 50-protsendilise võitude-kaotuste näitajaga. Võõrsil ei lähe Ainars Bagatskise meeskonnal eriti hästi (kaks võitu seitsmest), teisalt on Nižni jäänud Astanale seitsmest omavahelisest kohtumisest alla vaid ühes.


Bisons (Soome) – CSKA (Venemaa)
Aeg
: 16.00
Koht: Soone, Vantaa, Energia Arena
Kust vaadata: Elisa Viihde (Soome), NTV+ (Venemaa), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Bisons: Soomlased armastavad kodus soosikute vastu üllatada, kuid seekord näivad jõud ebavõrdsed: armeelased on sisse saanud liiga võimsa hoo, samal ajal kui „piisonitel“ oli eelmises voorus raskusi Vitaga. Veidi võivad olukorda tasakaalustada vigastused, mitu CSKA mängijat jättis nende tõttu vahele viimase Euroliiga mängu.
CSKA: Armeelased esinevad suurepäraselt nii VTB Ühisliigas kui ka Euroliigas, kus nad mängisid sel nädalal kindlalt üle võimsa Barcelona. Seejuures puudusid liider Nando De Colo ja veel mitu mängijat. Võimalik, et puna-sinised annavad Soomes võimaluse noorematele, näiteks Hispaania suurklubi vastu end hästi näidanud Ivan Lazarevile.


Kalev/Cramo (Eesti) – Nymburk (Tšehhi)
Aeg
: 17.00
Koht: Eesti, Tallinn, Saku Suurhall
Kust vaadata: Tallinna TV (Eesti), TV Nova Sport (Tšehhi), Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Kalev: Nädal tõi Kalevile tõsise kaotuse, eelmisel kuul VTB Ühisliiga ühe mängu lauapallide rekordi (20) püstitanud põhitsenter Josh Boone siirdus Himkisse. See muudab eelviimasel kohal asuva Tallinna meeskonna olukorra keerulisemaks. Kuid tabel on nõnda tihe, et võit aitaks Kalevi heal juhul mööda nii Astanast kui ka VEFist.
Nymburk: Sel hooajal on omavahel juba kohtutud, põhiturniiri 1. voorus said kodus mänginud tšewhhid kindla võidu (+14). Nende ridades hiilgas Michael Dixon. Ameeriklane on ka praegu heas hoos, ta kerkis eelmise nädala MVPks ning tema 35 punkti aitasid Nymburkil alistada Nižni Novgorodi. Võidu korral mööduvad tšehhid Avtodorist ja tõusevad tabelis kuuendaks.


Zenit (Venemaa) – Jenissei (Venemaa)
Aeg
: 17.00 (Eesti aeg 16.00)
Koht: Venemaa, Peterburi, Sibur-arena
Kust vaadata: Ühisliiga TV
Statistika: Eelvaade VTB Ühisliiga kodulehel
Zenit: Neljast viimasest mängust on kaotatud kolm ja hiljutine liider on langenud esikolmikust välja. Paljuski põhjustas seda raske mängukalender, peeti neli mängu võõrsil ülemise otsa meeskondade vastu. Piiterlased naasevad lõpuks Neeva kallastele ja teevad kõik, et rehabiliteerida end pärast UNICSilt saadud suurt kaotust.
Jenissei: Veel hiljuti kaheksandat kohta rünnanud krasnojarsklased on kaotanud viis mängu järjest – nii liidritele kui ka otsestele konkurentidele. Ka nüüd pole Jenisseil kerge – ülimotiveeritud Zenit paiskub kindlasti rünnakule, krasnojarsklaste kaitse ei kujuta sel hooajal endast läbimatut müüri (keskmiselt lastakse endale mängus visata 88,1 punkti.

Jaga
Meeldib?
12
Sponsors