30aprill

Veerandfinaal. UNICSi võimsus Nižni iseloomu vastu

VTB Ühisliiga veerandfinaalis kohtuvad Venemaa klubid UNICS ja Nižni Novgorod.

Kes:
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 UNICS
vs
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 Nižni Novgorod

Kus ja millal:
Mäng nr 1. Kaasan, Basket-hall. 30. aprillil 2016, kell 15.00
Mäng nr 2. Kaasan, Basket-hall. 2. mail 2016, kell 18.30
Mäng nr 3. Nižni Novgorod, ametiühingute spordipalee. 5. mail 2016, kell 18.30
Mäng nr 4 (vajadusel). Nižni Novgorod, ametiühingute spordipalee. 7. mail 2016, kell 14.00
Mäng nr 5 (vajadusel). Kaasan, Basket-hall. 10. mail 2016

Ülekanded:
Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV.

Põhiturniir:
UNICS: 2. koht (25 võitu – 5 kaotust).
Nižni Novgorod: 7. koht (17 võitu – 13 kaotust).

Näost näkku:
Kaasani ja Nižni meeskondade teed on VTB Ühisliiga raames ristunud kaheksal korral. Seis on 6:2 UNICSi kasuks.
Lõppenud põhiturniiri esimese ringi mäng kuulus UNICSile. Kaasanlaste võimas kolmanda veerandi spurt tegi sisse 20-punktilise vahe ja lõpuks võideti juba 102:68. Teises ringis võtsid nižnilased revanši. Must-valged mängisid teisel poolajal tagasi 14-punktilise kaotusseisu, kuid lasid käest hea võimaluse normaalajal võita. Lisaaja järel oldi aga ees 91:81.
Sel hooajal mindi kokku ka EuroCupil, mille vahegrupiturniiril võitis UNICS mõlemad mängud. Kuid mõlemad Venemaa meeskonnad jõudsid play-off’i. Eelmisel hooajal läksid need kaks Volga meeskonda omavahel kokku Euroliiga alagrupiturniiril. Siis võitis Nižni Novgorod nii kodus kui ka võõrsil, pääsedes neljandana TOP 16 hulka ja jättes UNICSi välja.

Kaader möödunust:

Intriig:
UNICS ei saanud EuroCupil ülesandega hakkama, kuid meeskonnal on veel võimalus hooaeg edukalt lõpetada. Edukas esinemine Ühisliiga põhiturniiril aitas Jevgeni Pašutini meeskonna play-off’i tabelisse nõnda, et oma ajalooliselt kõige ebamugavamat vastast CSKAd välditakse finaalini välja (nagu ka Himkit ja Lokomotiv-Kubani). Kui kõik läheb plaanipäraselt, jõuab Kaasan otsustava seeriani ja saab hinnalise Euroliiga koha… Kuid sündmustest ei tasu ette rutata. Tatarimaa meeskonna esimese ringi vastane on kõigist võimalikest variantidest kehvim. Nižni Novgorod on üks alahinnatumaid meeskondi. Sitke, iseloomuga, soosikuid mitte kartev karikamängude meeskond, kes on viimastel hooaegadel saanud ka suurte mängude kogemusi (VTB Ühisliiga finaal ja Euroliiga TOP 16). UNICS on ses paaris soosik, kuid see ei häiri nižnilasi. Must-valged mängisid põhiturniiril kodus üle kõik suure neliku meeskonnad: UNICSi enda, Loko, Himki ja CSKA. Ainars Bagatskise uhke meeskond püüab taas üllatada.

Küsimus:
Kuidas mängivad Nižni Novgorodi vahetusmehed?
Nižni algviisikusse kuuluvad mitmekülgsed ja individuaalselt tugevad mängijad. Probleem on selles, et põhiliselt neile ka toetutakse. Hooaja alguses kaotasid nižnilased vigastuste tõttu Eric Maynori ja Maksim Grigorjevi, hiljem lahkus Kaspars Berzinš Zeniti. Kõik võinuks lõppeda kuulsusetult. Kolme võiduni mängitavas seerias on nižnilastel raske vastu pidada. UNICS aga on Ühisliiga ühe pikema pingiga meeskond. Millest veel rääkida, kui vahetusmeeste pingil alustavad Joaquin Colom ja Latavious Williams, kes on enamiku Vana Maailma klubide algviisiku tasemel mehed.
Play-off’is on iga mäng eriline. Võimalus, et otsustaval hetkel satub hoogu keegi kaasanlaste vahetusmeestest, on suurem.

Duell:
Keith Langford (UNICS) Victor Ruddi (Nižni Novgorod) vastu.
Langford on põhiturniiri suurim korvikütt ja Ühisliiga üks ohtlikumaid mängijaid, kes kuulub hooaja MVP kandidaatide sekka. Tagamees on võimeline mängu saatuse üksi otsustama ja nad praktika on näidanud, võib talle piisata vaid ühest veerandajast.
Rudd pole nii tituleeritud, kuid on seerias Nižni peamine lootus. Must-valgete kõige resultatiivsem ja efektiivsem korvpallur säras mõlemas põhihooajal UNICSi vastu peetud mängus. Teises, võidukas kohtumises oli ameeriklane väljakul peaaegu 45 minutit, kogudes 21 punkti, 8 lauapalli, 6 korvisöötu, 3 kulpi ja 1 vaheltlõike. Ta oli nii tolle nädala kui ka terve märtsi MVP. Must-valged vajavad just niisugust Ruddi.

Х-faktor:
Nižni Novgorodi esinemine Kaasanis.
Ses paaris sõltub palju sellest, kuidas lõpevad kaks esimest, Kaasanis peetavat mängu. Nižni Novgorodi kärarikas võit 2014. aasta veerandfinaalis Himki üle algas kahest Moskva oblastis saadud võidust. See laadis neile kindlust. Nüüd on nižnilastele eluliselt tähtis Kaasanis üks võit ära võtta. Isegi nii üllatusvõimelisele meeskonnale nagu Nižni on äärmiselt raske tuua seisult 0-2 murrang ja võita kolm mängu järjest.

Huvitavaid fakte:
- UNICSi koosseisu kuulub kolm hiljuti Nižni Novgorodis mänginud meest: Artjom Parahhovski, Vadim Panin ja Pjotr Gubanov.
- Põhiturniiri omavahelistes mängudes olid resultatiivseimad ühed ja samad mängijad: UNICSil Colom (19 ja 15 punkti) ning Nižnil Rudd (15 ja 21).
- UNICS esines põhiturniiril võõrsil Nižnist märgatavalt kindlamalt, saades 12 võitu ja 3 kaotust konkurendi 5-10 vastu.

Otsene kõne:
UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Nižni Novgorod on viimastel aastatel olnud UNICSi üks kõige põhimõttelisemaid vastaseid. Volga derbile on ladunud aluse heitlused VTB Ühisliigas ja Euroliigas. Seitsmes koht ei näita nižnilaste õiget jõudu – volgalased mängisid koduväljakul üle kõik favoriidid. Peame Nižni vastu tegutsema kaitsest lähtuvalt ja kontrollima kolmesekundiala.“

Nižni Novgorodi peatreener Ainars Bagatskis:
„Mõlemad meeskonnad tunnevad teineteist suurepäraselt, vaevalt suudame millegagi üllatada. Kaasanlaste hooaeg on olnud stabiilne, nad näitavad kvaliteetset korvpalli. Meil pole midagi kaotada, peame tundma mängust mõnu ja kavandatu ellu viima. Põhifaktoriks saab meie enda distsipliin. UNICSi vastu tuleb tegutseda väga tähelepanelikult, sest iga eksimus pööratakse vastase punktideks. Kui suudame vigade arvu viia miinimumini ja Langfordi kinni saada, kulgeb seeria meile hästi.“

Ennustus:
„Tuleb väga huvitav vastasseis,“ arvab 2007. aasta Euroopa meister Nikita Morgunov. „De jure toimub Ühisliiga teise ja seitsmenda meeskonna kohtumine, eelarved ja koosseisud on väga erinevad. De facto on aga Nižni võitnud sel hooajal kõiki suuri ja seetõttu ei saa kaasanlased arvestada kergete mängudega. UNICSi põhiturniiri lõpp ebaõnnestus, tekkis palju küsimusi nii mängijatele kui ka treeneritele. Arvan, et kõik otsustatakse viimases mängus. Vaadake korvpalli ja nautige mängu!“

Statistika - meeskonnad:

UNICS
 
Nižni Novgorod
88.9 Punktid 84.1
23.6/41.9 (56.4%) 2-visked 20.1/37.7 (53.3%)
8.7/22.2 (39.0%) 3-visked 9.4/26.6 (35.2%)
15.6/21.3 (73.1%) Vabavisked 15.9/19.6 (80.8%)
38.7 Lauapallid 36.4
20.6 Korvisöödud 20.3
10.9 Pallikaotused 13.3
6.6 Vaheltlõiked 4.9
2.3 Kulbid 3.0
20.5 Is. vead 22.5

Statistika - mängijad:


UNICS
 
Nižni Novgorod
Keith Langford (21.0) Punktid Victor Rudd (16.4)
Latavious Williams (6.6) Lauapallid Victor Rudd (7.3)
Joaquin Colom (6.4) Korvisöödud Dmitri Hvostov (5.9)
Keith Langford (1.1) Vaheltlõiked Jevgeni Baburin (1.2)
Artjom Parahhovski (0.8) Kulbid Semjon Antonov (0.9)

 

Jaga
Meeldib?
4
Sponsors