29aprill

Veerandfinaal. Klass ambitsioonide vastu

VTB Ühisliiga veerandfinaalis kohtub Venemaa klubi CSKA Tšehhi Nymburkiga.

Kes:
VTB Ühisliiga meister 2014/2015, Euroliiga Final Fouris 2016 osalev CSKA
vs
Tšehhi meister 2015 Nymburk

Kus ja millal:
Mäng nr 1. Moskva, CSKA universaalhall. 29. aprillil 2016, kell 19.00
Mäng nr 2. Moskva, CSKA universaalhall. 1. mail 2016, kell 15.00
Mäng nr 3. Nymburk, SC Nymburk. 4. mail 2016, kell 18.30 (Eesti aeg 19.30)
Mäng nr 4 (vajadusel). Nymburk, SC Nymburk. 6. mail 2016, kell 19.30 (Eesti aeg 20.30)
Mäng nr 5 (vajadusel). Moskva, CSKA universaalhall. 9. mail 2016, kellaaeg pole teada

Ülekanded:
Matš TV (Venemaa), Matš! Igra (Venemaa), TV Nova Sport (Tšehhi), Ühisliiga TV.

Põhiturniir:
CSKA: 1. koht (28 võitu - 2 kaotust)
Nymburk: 8. koht (16 võitu - 14 kaotust)

Näost näkku:
Tšehhi klubi Nymburk sai oma esimese ja ainsa võidu CSKA üle oma VTB Ühisliiga debüüthooajal (2011/12). Ronen Ginzburgi hoolealused mängisid puna-sinised kodus üle 79:60. Tšempionaadi 7-aastase ajaloo jooksul pole ükski teine meeskond suutnud armeelasi nii suure vahega üle mängida. Teised mängud on lõppenud Venemaa klubi kindlate võitudega – 7:1 CSKA kasuks. 

Kaader möödunust:

 

Intriig:
Armeelasi on terve põhihooaja vältel seganud vigastused ning paljud arvavad, et terve ja särava tsentrite ei saada suuri võite. Enne otsustavaid mänge on kahtlusi vähem. Hooaeg näitas, et Dimitris Itoudise hoolealused suudavad ka mittetäieliku koosseisuga vallutada Euroopat. Selle tõestuseks on VTB Ühisliiga põhiturniiri esikoht ja pilet Berliinis toimuvasse Euroliiga Final Fouri. Niisuguse tasemega meeskonnale oleks seerias Nymburkiga ka üks kaotus ebameeldiv üllatus. Üks tõrge võtaks nende niigi tihedast graafikust vaba päeva vähemaks, samuti suurendab iga täiendav mäng vigastusteriski.
Kuid eelseisvat matši ei saa pidada ka jalutuskäiguks. Ronen Ginzburg on viimastel aastatel kurvastanud paljusid kogenud kolleege, näiteks Georgios Bartzokast, Ainars Bagatskist, Jevgeni Pašutinit ja Jonas Kazlauskast. Pole mingit garantiid, et sellesse nimekirja ei lisanduks ka Dimitris Itoudis. Tšehhi meeskonnal käsil oma ajaloo parim hooaeg, näidatakse stabiilset korvpalli, esimest korda võideti rohkem kui kaotati, meeskond on üllatusvõimeline.

Küsimus:
Kas Nymburk suudab võtta kasvõi ühe võidu?
Tšehhi meeskond on juba mitu hooaega „autoriteetide hirm“, kuid varem nad polnud play-off’i jõudnud. Väljalangemismängud on teistsugused – väiksema rotatsiooniga, teistel kiirustel ja loomulikult soovitakse seeria võimalikult kiirelt lõpetada. Ronen Ginzburgi „vanast kaardiväest“ on järel vaid Petr Benda, Pavel Houška ja Jiri Welsch, kelle mõju on viimastel hooaegadel selgelt vähenenud. Meeskonnal uued liidrid on oma tipule lähenevad nooremad mängijad, kellest suuremal osal pole veel play-off’i kogemust. Kui Michael Dixon, Chasson Randle ja teised Nymburki liidrid näitavad iseloomu ega murdu valitseva meistri surve all, on neil võimalus kuivast kaotusest pääseda. Eriti käib see nende kodumängude kohta, kus soosikutel pole kunagi kerge.

Duell:
Michael Dixon CSKA tagaliini vastu.
Nymburki rünnakute dirigendile, ameeriklasele Michael Dixonile tähendab CSKAga peetav vastasseis tõelist katsumust. Ta peab mängima mitte ainult VTB Ühisliiga, vaid terve Vana Maailma parimate tagameeste vastu. Nando De Colo, Miloš Teodoisic ja Aaron Jackson suudavad vastastele tekitada massiliselt probleeme. Dixoni viimased kohtumised Moskva kolleegidele ei möödunud eriti säravalt: Tšehhi meeskonna tagamees oli mõlemas kohtumises väljakul alla 20 minuti ja kogus kokku kõigest 14 punkti (hooaja keskmine resultatiivsus seejuures 14,2 punkti), tabades mängust 27% visetest (22/6), sealhulgas kolmeseid 5/0. Play-off’i seeria annab 25-aastasele korvpallurile võimaluse end parandada ja tõestada, et ta on parimatest parimatega võimeline võrdselt heitlema.

X-faktor:
Nymburki kaitse perimeetril.
Kõik teavad suurepäraselt, et CSKA üks põhirelvi on kolmepunktivisked. Armeelastel on sel hooajal uskumatu kaugvisete tabavusprotsent 43,2, nad saavad sealt kolmandiku oma punktidest. Kui Nymburk keskendub perimeetri kaitsmiseleja suudab Ühisliiga valitseva meistri elu seal keerulisemaks muuta, suureneb nende eduvõimalus märgatavalt. Seda kinnitab tänavuste omavaheliste mängude statistika: Moskvas realiseeris CSKA 45% kolmestest ja võitis 51 punktiga, võõrsil aga 30% ja vahe oli 20 punkti.

Huvitavad faktid:
- Nymburk on VTB Ühisliigas praegu osalevatest mitte-Venemaa meeskondadest ainus, kes suutnud CSKAd võita.
- Nymburki edestab esimest korda põhihooaja tulemuste põhjal CSKAd tervelt 4 näitaja põhjal: lauapallides, pallikaotustes, vaheltlõigetes ja isiklikes vigades.
- Jiri Welsch on NBAs pidanud rohkem mänge kui Nando De Colo, Cory Higgins ja Demetris Nichols kokku.
- Novembris kodus Nymburki üle saadud 51-punktiline võit on CSKA-le turniiri ajaloo suurim.

Otsene kõne:
CSKA peatreener Dimitris Itoudis:
„Atlustame VTB Ühisliiga play-off’i atleetliku meeskonna vastu, kellele meeldib joosta ja kiirelt mängida. Nymburk võib mängida nii lühikese kui ka pika koosseisuga, kasutab erinevaid mudeleid, sealhulgas maa-ala kaitset. Peame end kokku võtma ja oleme motiveeritud, teame, et ses seerias võib tekkida raskusi. Iga mängija on 100% valmis. Võtab seeriat mäng-mängult. Loodan, et fännid tulevad ja toetavad meid.“

Nymburki peatreener Ronen Ginzburg:
„Täitsime hooajaks seatud eesmärgi ja jõudsime VTB Ühisliiga play-off’i. Meid ootab seeria Euroopa ühe parema meeskonnaga. Need mängud on meile heaks testiks, saame kogemusi. Püüame näidata oma parimat mängu ja vaatame, mis välja tuleb.“

Ennustus
„CSKA saab Nymburkiga end hästi kontrollida enne Euroliiga Final Fouri,“ arvab legendaarne Tšehhi keskmängija, praegune VTB Ühisliiga ametlik esindaja Euroliigas, FIBAs ja teistes rahvusvahelistes organisatsioonides Jiri Zidek. „Armeelastel on pikkuse, meisterlikkuse, kogemuse ülekaal. Ka pink on pikem ja usun, et Dimitris Itoudis püüab seda kasutada. Nad kontrollivad mängutempot ja teenivad punkte kiirrünnakutest – me kõik nägime põhihooajal Prahas peetud mängu. Nymburkil aga pole survet ja see on kahtlemata pluss – meeskond võib lihtsalt tulla ja korvpalli mängida. „Lõvid“ peavad tegema võimalikult vähe pallikaotusi. Ennustan CSKA 3:0 võitu, aga kui Nymburkil kolmesed lähevad, eriti kodus, on üllatused võimalikud!“

Statistika - meeskonnad:

CSKA
 
Nymburk
95.2 Punktid 84.2
23.3/39.5 (59.0%) 2-visked 22.9/44.4 (51.5%)
10.0/23.2 (43.2%) 3-visked 8.1/23.9 (33.7%)
18.5/23.7 (78.2%) Vabavisked 14.3/19.0 (75.0%)
37.6 Lauapallid 37.7
21.1 Korvisöödud 20.6
13.3 Pallikaotused 12.5
8.5 Vaheltlõiked 8.6
3.7 Kulbid 2.9
21.8 Is. vead 21.1

Statistika - mängijad:


CSKA
 
Nymburk
Nando De Colo (17.1) Punktid Michael Dixon (14.2)
Nikita Kurbanov (5.2) Lauapallid Howard Sant-Roos (5.4)
Miloš Teodosic (5.3) Korvisöödud Michael Dixon (4.7)
Nando De Colo (1.3) Vaheltlõiked Howard Sant-Roos (2.1)
Ivan Lazarev (0.9) Kulbid Julian Vaughn (0.7)

 

Jaga
Meeldib?
4
Sponsors