18mai

Poolfinaal. Mängustiilide põrkumine

VTB Ühisliiga poolfinaalis mängib Kaasani UNICS Peterburi Zenitiga.

Kes:
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 UNICS
vs
VTB Ühisliiga veerandfinalist 2014/15 Zenit

Kus ja millal:
Mäng nr 1: Kaasan, Basket-hall, 18. mail 2016, kell 18.00
Mäng nr 2: Kaasan, Basket-hall, 20. mail 2016, kell 20.00
Mäng nr 3: Peterburi, Sibur-Arena, 23. mail 2016, kell 19.30
Mäng nr 4 (vajadusel): Peterburi, Sibur-Arena, 25. mail 2016, kell 19.30
Mäng nr 5 (vajadusel): Kaasan, Basket-hall, 28. mail 2016, kellaaeg selgumisel

Ülekanded:
Matš TV (Venemaa), Matš! Naš sport (Venemaa), Ühisliiga TV

Põhiturniir:
UNICS: 2. koht (25 võitu — 5 kaotust).
Zenit: 3. koht (23 võitu — 7 kaotust).

Näost näkku:
Arvestades asjaolu, et piiterlased mängivad Ühisliigas alles teist hooaega, ei saa nende vastasseisul kaasanlastega olla rikkalikku ajalugu. Meeskonnad on kohtunud neljal korral ja seni on seis 2:2. Mõlemal hooajal on mõlemad saanud ühe võidu. Tänavu jaanuaris võimutses 35-punktilise võidu saanud UNICS, aprillis aga aitas Omar Thomase suurepärane mäng võtta Zenitil täisväärtusliku revanši — 89:65.

Kaader möödunust:

Intriig:
UNICSi suurepärasele põhiturniirile (varakult kindlustatud teine koht) järgnes ka kindlalt läbitud veerandfinaal. Nižni Novgorod hakkas vastu, kuid kaotas kõik kolm mängu. Kuid ka Zenit ei venitanud Avtodoriga peetud seeriat ja võitis kolmel korral järjest. Tõsi, volgalased võitlesid kõvasti ja kõik võidud tulid alles viimase veerandiga. Mängupaus on olnud peaaegu kaks nädalat, mõlemad meeskonnad lähevad poolfinaalile vastu värsketena ja suurepärases seisundis. Omavahelisi mänge arvestades tõotab seeria tulla pingeline ja ilmselt ei saada kolme mänguga hakkama. Kahe stiili – kannatliku UNICSi ja kiire Zeniti – põrkumine peaks olema haarav.

Küsimus:
Milline roll on koduväljakueelisel?
UNICS on sel tšempionaadil üks paremaid koduväljakumeeskondi. Nad on saanud Kaasani Basket-hallis ainult kaks kaotust. Eespool on 14 koduse võiduga ainult põhiturniiri parim meeskond CSKA. Ka selle 35-punktilise võidu Zeniti üle said kaasanlased omas saalis. Teisest küljest polnud piiterlased kehvemad, noppides kodus samuti 13 võitu. Kuid UNICSi kõrgem asetus võib viia selleni, et seeria läheb Peterburi nende eduseisul 2:0. Ent Jevgeni Pašutini meeskond tunnetas aprillis, kuidas omakorda piiterlased kodusaalis tegutsevad.

Duell:
Keith Langford (UNICS) Ryan Toolsoni (Zenit) vastu.
Seeria põhilist mikroduelli oodatakse – Zeniti supersnaiper Toolson UNICSi rünnakute põhijõu Langfordi vastu. On huvitav, et tänavustes omavahelistes mängudes pole kumbki end veel tõeliselt näidanud. Tõsi, Langford kogus esimeses mängus 19 punkti, kuid ta ei pidanud Zeniti ebaõnnestunud tegutsemise taustal kõike välja panema, mängides ainult 21 minutit. Toolson jäi tookord oma tasemele alla – 16 minutiga kõigest 4 punkti. Kordusmängus jäi Toolsoni arvele 11 ja Langfordile 10 punkti, kusjuures mõlemad mängisid praktiliselt pool tundi. Poolfinaal on aga koht, kus mõlemad peavad oma rikkalikust rünnakuarsenalist kõik asjad ette näitama.

X-faktor:
Janis Timma.
Lätlasest ääremängija kinnitab teesi play-off’i tõsidusest. Näib, et läinud suvel Zenitiga liitunud Timmal ei kulunud meeskonda sissesulamiseks üldse aega ning ta võttis Vassili Karasjovi skeemid kiirelt omaks. Andekas lätlane tegutses iga kuuga üha kindlamalt, play-off’iks kerkis aga üldse Zeniti põhitegijaks. Just seeria Avtodoriga püstitas Timma Ühisliiga play-off-mängude uued resultatiivsuse ja lauavõitluse rekordid – fantastilised 35+15. UNICSi kaitse põhitähelepanu läheb ilmselt Toolsonile, kuid Timma areng tõestab, et teda ei tohi alahinnata.

Huvitavad faktid:
- Ryan Toolson on fännide meelest põhihooaja kõige väärtuslikum mängija. Keith Langford sai hääletusel alles neljanda koha;
- Zeniti ääremängija Pavel Antipov oli peaaegu terve profikarjääri (välja arvatud esimese hooaja) veetnud UNICSis. Sel korral tuli ta endise koduklubi vastu mõlemal korral väljakule algkoosseisus, kuid kogus mõlemal juhul ainult 2 punkti;
- Mõlemad meeskonnad viskasid põhiturniiril keskmiselt ühesuguse arvu punkte – 88,9
Jevgeni Pašutin ja Vassili Karasjov on koos esindanud Venemaa koondist kahel MMil ja kolmel EMil.

Otsene kõne:
UNICSi peatreener Jevgeni Pašutin:
„Zenit on kiire ja mobiilne meeskond. Nii kiire, et suutis peatada Avtodori, volgalased olid aga hooaja kiireimad. Peterburilased viskavad palju kolmeseid ja piisavalt hea protsendiga. Lisame Zeniti mobiilsusele võimsuse ja atleetlikkuse. Berzinši ja Thomase liitumine tugevdas meeskonda. Liidrid Timma ja Toolson tegutsesid Avtodori vastu säravalt.
Meie põhiülesanded on muutumatud: mäng kaitsest lähtuvalt, vastase liidrite peatamine, võitlus iga palli ja väljaku iga ruutsentimeetri eest, eriti lauavõitluses, keskendunud tegutsemine kõik 40 minutit. On tähtis kontrollida tempot ega hakata vastasega lahtises korvpallis võidu jooksma. See ei tähenda, et peame tegutsema aeglaselt, kiirrünnakuvõimaluste avanedes tuleb neid kasutada. Ootan rasket seeriat, kuid mehed on võitluseks valmis ja läheme võitma.“

Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
„Rääkisin sel hooajal juba pärast teatud mänge, et meeskond jõuab uuele tasemele. Niisuguste meeskondade nagu UNICS ja Lokomotiv üle saadud võitudega, CSKAle lahingu andmisega, Avtodori alistamisega raskes seerias avame enda jaoks midagi uut ja saame kogemusi. Mängijate tase ja enesekindlus kasvavad.
UNICS saavutas teise koha teenitult, nad on terve hooaja mänginud kõrgel tasemel ja neil on koduväljakueelis. Meil kulus kolmanda koha saavutamiseks väga palju jõudu. On hea, et pärast veerandfinaali Avtodoriga tekkis paus, mehed on taastanud jõuvarud ja viinud vahepeal mõtteid korvpallist eemale. Leidub arvamusi, et pikk mängupaus võib meeskonnale osutada karuteene, kuid ma ei arva nii. Seda enam, et oleme UNICSiga sarnases seisus. Võidueufooriat pole, valmistume rahulikult ja püüame näidata oma parimat korvpalli.“

Ennustus:
„Esiteks ootab meid kahe Venemaa treeneri vastasseis. Teiseks kahe absoluutselt erineva mängustiili vastasseis,“ ütleb Souli olümpiavõitja Sergei Tarakanov. „UNICS mängib rahulikku, kombinatsioonilist korvpalli, panusega kaitsele. Zenit on kiire ja särtsakas rünnakumeeskond. Mulle imponeerib Vassili Karasjovi mängufilosoofia rohkem. Tal on palju noori ja võidunäljaseid mängijaid. Ta kasutab tervet pinki ja annab igaühele mänguaega.
Annan terves seerias eelise ikkagi UNICSile kogenuma koosseisu ja koduväljakueelise tõttu. Kaasanlased sõltuvad paljuski Keith Langfordist. Kusjuures minu meelest on see pigem UNICSi nõrkus kui tugevus, sest Zenit tegutseb meeskondlikumalt. Ehkki võimalused on enam-vähem võrdsed, pakun finaali UNICSit. Kuid kogu oma raha ma nende peale ei paneks.“

Statistika - meeskonnad:

UNICS
 
Zenit
88.9 Punktid 88.9
23.6/41.9 (56.4%) 2-visked 23.4/44.9 (52.1%)
8.7/22.2 (39.0%) 3-visked 8.8/22.3 (39.5%)
15.6/21.3 (73.1%) Vabavisked 15.7/20.2 (77.8%)
38.7 Lauapallid 38.1
20.6 Korvisöödud 20.7
10.9 Pallikaotused 12.6
6.6 Vaheltlõiked 7.7
2.3 Kulbid 3.1
20.5 Is. vead 22.4

Statistika - mängijad:


UNICS
 
Zenit
Keith Langford (21.0) Punktid Ryan Toolson (17.6)
Latavious Williams (6.6) Lauapallid Omar Thomas (7.1)
Joaquin Colom (6.4) Korvisöödud Zabian Dowdell (5.2)
Keith Langford (1.1) Vaheltlõiked Janis Timma (1.6)
Artjom Parahhovski (0.8) Kulbid Anton Puškov (0.8)

 

Jaga
Meeldib?
6
Sponsors