23mai

0:3? Zenit pole nÔus!

Play-offi poolfinaalseeria kolmandas mängus alistas Peterburi Zenit kodus Kaasani UNICS-i 82:67. Zenit üritas kõik küsimused lahendada juba esimese poolajaga. Tõsi, UNICS vastas pärast vaheaega võimas spurdiga ning jõudis -20 pealt -2ni, kuid see pingutus nõudis kaasanlastelt liiga palju jõudu – Zenit tõstis tempot ja pikendas seeriat vähemalt nelja mänguni.

Mängu käik
Zenit pidas selles seerias esimese kodumängu ega tahtnud fänne kurvastada. Sinivalgetele lisas optimismi Ryan Toolsoni kauaoodatud naasmine. Tema puudumine kahes esimese mängus oli märgatav.
Ning Toolson ei vedanud alt – esimesel poolajal oli ta väljakul üks silmapaistvamaid mängijaid. Võimas spurt, mille piiterlased võtsid ette teisel veerandil oli suuresti Zeniti peamise snaipri teene. Ta tabas ise ja andis kahel korral korvisöödu kolmese joone taha. Kaasanlastel ei tulnud sellel 10-minutilisel perioodil rünnakul mitte midagi välja ja võõrustajate edu poolajaks oli seaduspärane – 48:32.
Kuid Peterburis fanfaare puhuda oli veel vara. Pärast vaheaega tuli platsile hoopis teine UNICS – agressiivne, visa ja äärmiselt motiveeritud. Nagu ka eelmistes mängudes, sai meeskonna mootoriks tagameeste paar Keith Langford-Joaquim Colom. Nende pingutuste abiga hakkas Zeniti edu sulama. Võites kolmanda veerandi 22:10, külalised veel ei peatunud ja peaaegu viigistasid viimase veerandi algul – 58:56. Kuid see kõva pingutus jäi UNICS-ile viimaseks – Toolsoni väljapaistva mängu toel tegi Zenit omapoolse spurdi, millele kaasanlased vastata enam ei suutnud. Võõrustajad pikendasid seeriat – nad ei ole vastu naasta viiendaks mänguks Kaasanisse!

Kangelane
Ryan Toolson. Zeniti jokker tuli väljakule pingilt ja kohe näitas, et koos temaga on Zenit hoopis teistsugune meeskond. Piiterlaste võtmespurdid on paljuski meeskonna peamise ründemängija teene. Toolsoni statistika on muljetavaldav – 23 punkti, 4 lauapalli ja 5 korvisöötu.

Arv
20 punkti – Zeniti maksimaalne edu, mille UNICS peaaegu nullis.

Kommentaarid
Zeniti peatreener Vassili Karasjov:
„Jäi mulje, et kohtumine oli sarnane esimese mänguga Kaasanis. Kui meie mängijad olid värsked ja jõudsid joostm juhtisime esimesel poolajal 15 punktiga. Nüüd oli aga vahe selles, et meil oli lõpus rünnakul Toolson ja kaitses Puškov. Aitasid nii pikem pink kui ka agressiivne kaitse ning Toolson, kes võttis mängu enda peale, sest Dowdell ja Timma olid eelmistes kohtumistes palju jõudu kulutanud. Nad mängivad valuvaigistavate süstide najal, selle eest neile tänu, et võitlevad. Meie meeskonnas on see kõige hinnalisem. Isegi vigastatud mängijad pürgivad lahingusse ja sellepärast ka võidavad.“

UNICS-i peatreener Jevgeni Pašutin:
„Ootasime, et Zenit kruvib esimestest minutitest tempo üles ja mängib agressiivselt. Võtsime sellise korvpalli jälle vastu, kuid see stiil pole meie mäng. Me ei teinud järeldusi kahest eelmisest kohtumisest. See oli meie viga: viskasime palju mööda, ei jõudnud kaitsesse tagasi, lasime endale teha kiirrünnakuid, mängisime „ilma peata“. Pärast suutsime end 20-punktilises kaotusseisus kokku võtta, aga lõpuni jõudu ei jätkunud.“

Foto 

 

Jaga
Meeldib?
0
Sponsors